-Reklama-

Piosenki, które uczą

Przeszukujecie internet w poszukiwaniu wartościowych utworów dla swoich dzieci? Zapewne jesteście przytłoczone ogromem propozycji na YouTubie. Nic dziwnego, wybór jest naprawdę duży, a i to na co się trafia nie zawsze wydaje się satysfakcjonujące. Odkryliśmy utwory, które są wg nas inspirujące. Przedstawiamy kilka propozycji piosenek, które mogą nauczyć wasze pociechy zasad zdrowego żywienia, kultury czy bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Udanej zabawy !

-Reklama-

Piosenki o częściach ciała

Oto utwory, dzięki którym wasze pociechy poszerzą słownictwo oraz utrwalą nazwy części ciała.

Piosenki o zasadach ruchu drogowego

O to dwie propozycje dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa na drodze. To piosenki, które uczą zasad poruszania się w przestrzeni drogowej. Dzięki nim dzieci w łatwy sposób zapamiętają kolory świateł drogowych, zasady ruchu drogowego oraz nie zapomną o obowiązku noszenia odblasków.

Wielu nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem dzieci można uniknąć, jeśliby odpowiednio wcześnie pokazywać dzieciom, jak należy zachować się podczas jazdy rowerem, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię czy w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem. Stąd piosenka z kampanii społecznej, której adresatami są przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych.

Piosenka o bezpiecznym zachowaniu

Śpiewające brzdące opowiadają historie o nieznajomym, który puka do drzwi. Piosenka to dobry wstęp do rozmowy z naszymi dziećmi na temat niebezpieczeństwa jakie może nieść ze sobą zbytnie zaufanie do obcych ludzi.

Czy wasze dzieci wiedzą, co robić, gdy zdarzy się wypadek lub komuś coś się stanie? Wtedy musimy wezwać pomoc, wykręcić numer alarmowy. Jaki ? Dzieci odpowiedź znajdą w tej piosence.

Piosenki o literkach

Propozycje dla dzieci, które rozpoczynają już swoją przygodę z magicznym światem liter. Dzięki piosenkom łatwiej będzie im zapamiętać alfabet.

Piosenki o zdrowym odżywianiu

Piosenka może być pretekstem do rozmowy o zdrowym odżywianiu. Tekst, w którym wymienione są wszystkie najbardziej niezdrowe produkty dostępne dla dzieci. Humorystyczna forma pozwala szybko nauczyć się czego warto unikać. Dzieci uczą się, jakie produkty mają dobry wpływ na zdrowie.

A tu klasyk o witaminach

Piosenki o higienie i czystości

Piosenka dla najmłodszych dotycząca higieny ciała. Śpiewająco uczmy dzieci jak należy o siebie dbać.

Tej piosenki nie trzema nikomu przedstawiać. Aby umilić dzieciom mycie ząbków, proponujemy utwór z naszego dzieciństwa, który aktualnie również spodoba się dzieciom.

Piosenka o dobrych manierach

Piosenka bardzo kulturalna. Uczy dzieci dobrych manier. Zwraca uwagę na magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam . Tekst wskazuje na zachowania, które świadczą o kulturalnym zachowaniu. Utwór sprawdzi się świetnie dla nieco starszych dzieci.

Autorka: Karolina Kaca-Miklaszewska

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również