-Reklama-

Pierwsza zabawka dla dziecka – jaka powinna być?

Jeszcze zanim dziecko pojawi się na świecie, rodzice starają się przygotować dla niego wszystko co najlepsze. Kosmetyki, akcesoria, ubranka… a co z zabawkami? W końcu to one mają bardzo duży wpływ na rozwój naszego Maleństwa. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając pierwszą zabawkę dla dziecka.

-Reklama-

Wybór zabawek jest dziś ogromny. Jak w tym gąszczu znaleźć coś odpowiedniego dla dziecka? Wybrałyśmy zabawki, które nie tylko pięknie wyglądają ale też są doskonałej jakości – są starannie wykonane i z dobrych materiałów, stymulują zmysły i aktywność dzieci oraz takie, które przede wszystkim pokochają sami zainteresowani – nasze maluszki. Zobaczcie nasze typy.

Udane dzieciństwo tylko z najlepszym przyjacielem

Pamiętacie swoją ukochaną przytulankę z dzieciństwa? Bardzo często zdarza się, że ulubiony pluszak zostaje z dzieckiem na długi czas, a maluszek niechętnie się z nim rozstaje. Dlaczego tak się dzieje? Taka zabawka-przytulanka zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Jest towarzyszem zabaw, ale też wsparciem w trudniejszych chwilach. Dzięki obecności zabawki-przytulanki malec odczuwa komfort – znajomy zapach, może się w każdej chwili przytulić, w razie czego znaleźć też potrzebne wsparcie w ukochanym pluszaku. Na co wobec tego zwrócić uwagę wybierając przytulankę dla dziecka? Dobrze, żeby miała neutralny lub jednolity kolor, była miękka w dotyku, posiadała przyciągające uwagę elementy takie jak uszy, łapki, ogonek. Ważnym elementem na pewno jest faktura – zabawka powinna być mięciutka, ale też fajnie, kiedy ma elementy z inną fakturą. Dobrze, gdy zabawki mają jeszcze dodatkową funkcję dźwiękową np. grzechotkę. Te dwie ostatnie cechy wpływają na rozwój zmysłu dotyku oraz słuchu, stymulując je.

Dzięki wysokiej jakości materiałów, z jakich jest wykonana zabawka, mamy pewność, że przetrwa nawet długie lata z dzieckiem. Hare Jimmie to słodki królik z długimi uszami, który zawsze się uśmiecha. Zachęca maleństwo do przytulania i wspólnej zabawy. Króliczek to miękka maskotka o przemiłej aparycji. Daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu jest idealnym kandydatem na pierwszego, najlepszym przyjaciela maluszka. 
Hare Jimmie to przyjaciel, który zawsze jest w samym środku wydarzeń, razem z twoim Maleństwem. On jednak nie jest sam. Jest członkiem ekipy Forest Crew, brygady do zadań specjalnych, której szefem jest Hippo Marcel, a skład zasilają Fox Vincent i Koala Jules. Pierwsza zabawka-przytulanka to tak naprawdę także pierwszy towarzysz codzienności. Dziecku daje ona poczucie bezpieczeństwa. Dobrze, żeby miała neutralne kolory, bez zbędnych ozdobników, może mieć elementy z inną fakturą.

Czas na poznawanie świata!

Zmysły dziecka rozwijają się stopniowo. To niezwykle ważne, aby dopasować zabawki do etapu, na którym jest dziecko.

  • NOWORODEK – widzi to, co przed nim wyłącznie w czerni i bieli w bliskiej odległości
  • DZIECKO 3 MIESIĘCZNE – zaczyna widzieć, rozpoznawać rodziców, kolory
  • W 8. MIESIĄCU – obraz staje się bardziej klarowny, koordynacja ruchu oko-ręka
  • DZIECKO 12 MIESIĘCZNE – widzi wyraźnie w kolorach, jednak w pełni rozwinięty wzrok osiąga w wieku 2 lat

Fantastycznym pomysłem jest także nadawanie imion zabawkom. Zobaczcie tę propozycję. C:MORE to aż 14 zabawek – zwierzaków. Każdy z nich jest małym indywidualistą – ma imię i niepowtarzalny wygląd. To kolekcja, która powstała w dbałości o rozwój psychomotoryczny stymulując zmysł wzroku, dotyku, słuchu. 

Każda z 14 zabawek z serii C:MORE jest starannie wykonana, wygląda fantastycznie i do tego rozbudza dziecięcą wyobraźnię!
Zabawki z serii C:MORE rozwijają umiejętności poznawcze poprzez stymulujące kształty, faktury i dźwięki.  Rozwijają wyobraźnię dziecka i dają poczucie bezpieczeństwa.
SŁOŃ ANDY SENIOR – to tata Słonika Andy’ego, majsterkowicz, który z pewnością zna się na wszystkim. Zawsze służy pomocą, prawdziwy z niego altruista.  Słodki, z wielkimi uszami i w czarnych ogrodniczkach zachęca maleństwo do przytulania i wspólnej zabawy. Miękka maskotka, której ubranie o różnych fakturach i wewnętrzna grzechotka rozwijają umiejętności poznawcze, może stać się najlepszym przyjacielem każdego dziecka. Idealnym dopełnieniem jest synek Słonik Andy – powiernik wszystkich sekretów, zawsze znajdujący czas na rozmowę, na którego zawsze można liczyć.

Poznaję, doświadczam, nabywam nowe umiejętności i ćwiczę!

Kolejnym etapem w rozwoju maluszka jest angażowanie własnego ciała w poznawanie otaczającej go rzeczywistości. Dziecko rozwija swoje umiejętności poznawcze poprzez stymulujące kształty, faktury i dźwięki. Na tym etapie wybieramy zabawki o ciekawych kształtach, wyraźnie różnych fakturach i ruchomych elementach. To pobudza małą motorykę, ale także zachęca dziecko do aktywności. Pamiętajmy też, że podczas ząbkowania, takie zabawki pomagają stymulować pracę dziąseł.

Rozwój motoryki dziecka ma ścisły wpływ jego na prawidłowy rozwój psycho-fizyczny. Zabawki takie jak CUBE i PYRAMID z kolekcji TINY YOGA od Babyono umożliwiają dziecku nabywanie nowych umiejętności: ćwiczą uchwyt, przeprowadzanie licznych elementów ruchomych z odcinka A do B, odbiór wrażeń dotykowych za sprawą zróżnicowanych faktur, stymulację pracy dziąsełek za pomocą gryzaków z wypustkami, a także są gwarancją świetnej zabawy. 
KOLEKCJA TINY YOGA powstała w trosce o najmniejszych entuzjastów sportu. Yoga to sztuka harmonii ciała i umysłu. Teraz rodzice z powodzeniem mogę zaszczepić w swoich pociechach miłość do ćwiczeń, która procentować będzie przez całe życie
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również