-Reklama-

Otwórz swojemu dziecku okno na świat – zobacz, dlaczego nauka języków jest tak ważna

Od najmłodszych lat staramy się naszym dzieciom zapewnić to, co najlepsze - dobrej jakości ubranka, najlepsze jedzenie, kolorowe zabawki… A co dalej? Dalej powinniśmy stawiać przede wszystkim na rozwój! Dziś nauka języków obcych to podstawa. Zanim jednak zaczniemy swoją lingwistyczną przygodę, trzeba wybrać odpowiednią szkołę językową. Jak to zrobić?

-Reklama-

Rozwój malucha, a potem starszaka ma wiele etapów. Motorem do pokonywania kolejnych szczebli na pewno jest dziecięca ciekawość. Naszą rolą, jako rodzica, jest pomóc dzieciom ją zaspokoić. Odpowiedzieć na potrzebę i chęć zdobywanie przez dziecko nowej wiedzy, umiejętności.

Przygotowanie do dorosłości i nauka komunikowania w świecie, który będzie stawiał przed nim coraz to nowe wymagania, to obowiązek każdego z nas. Jako rodzice, musimy temu wyzwaniu sprostać. Pozwólmy dzieciom poznawać nowe miejsca, języki – otwórzmy przed nimi świat!

Umysł dziecka jest najbardziej chłonny 

„Na naukę nigdy nie jest… za wcześnie” choć nikt nie będzie niemowlaka zapisywał do szkoły, to już od najmłodszych, przedszkolnych lat warto uczyć dziecko pierwszych słówek, literek, kolorów – przemycać podczas codziennych czynności, zastępując pojedyncze słowa angielskimi odpowiednikami. Z czasem, dziecko będzie oczekiwało od nas więcej. Samo będzie proponowało nowe słówka, będzie miało coraz częściej styczność z innym językiem i potrzeba zwiększania swoich umiejętności będzie rosła. To właśnie wtedy będzie najlepszy moment na zapisanie go do szkoły językowej, ale nie przypadkowej. Szkoła językowa powinna zachęcać do nauki, zajęcia nie mogą być nudne, a nauczyciel musi być dla dziecka autorytetem. Niżej podpowiadamy jak znaleźć i wybrać szkołę językową dla dziecka. 

Mama stawia na rozwój!

A myślałaś kiedyś, by wykorzystać czas, kiedy pojawi się dziecko na doskonalenie swoich własnych umiejętności? Być może da ci to w przyszłości możliwość znalezienia lepszej pracy? Macierzyństwo, choć bardzo absorbujące, nie zamyka nam drogi do rozwoju. Wprost przeciwnie! Pamiętaj, że zawsze przykład idzie z góry – jeśli chcesz dziecko zachęcić do nowych umiejętności, sama je zdobywaj i pokaż jakie to jest fajne – jak przyjemna może być nauka i jakie możliwości przed nami otwiera. Twoje dziecko jest już starsze? Nauka z własnym dzieckiem to naprawdę idealne rozwiązanie – połączenie przyjemnego z pożytecznych – nauka i wspólne spędzanie czasu, wspólne hobby. Pomyśl o tym, kiedy ostatnio aktywnie spędzałaś czas z dzieckiem albo kiedy zrobiłaś coś dla siebie, dla własnego rozwoju? Pamiętaj, spełniona mama, to szczęśliwe dziecko!

Jak wybrać szkołę językową? 

No dobrze, nauka języka to dziś absolutna podstawa, ale od czego zacząć? Gdzie szukać szkoły, nauczyciela? Pomocy, wsparcia, doradztwa? Odpowiedzią na coraz większą potrzebę nauki języków obcych jest powstawanie dużej liczby szkół. Jak w tym gąszczu znaleźć tę najlepszą? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając szkołę językową i dla dziecka, i dla siebie:

Przede wszystkim zwróćmy uwagę czy: 

– szkoła jest elastyczna, czy daje możliwość nauki zdalnej – w dzisiejszych czasach to absolutna podstawa, a jeszcze przy małym dziecku w domu, to absolutna konieczność!

– szkoła ma odpowiednie wsparcie w materiałach dydaktycznych – na jakich materiałach (podręcznikach do nauki angielskiego) pracuje dana szkoła – czy są to prestiżowe i sprawdzone wydawnictwa

– szkoła ma stabilną sytuację na rynku (nie została dopiero co otwarta)

– rodzice otrzymują raporty z postępów dzieci – w szkole zwykle mamy kontakt z nauczycielem, tu także powinna być zwrotna informacja o nauce dziecka – najlepiej w formie opisowej, szczegółowej

– istnieje możliwość uczestniczenie w zajęciach grupowych i indywidualnych np. z dojazdem do domu, gdyby była taka konieczność

– zajęcia są prowadzone w sposób atrakcyjny dla dzieci. Zobacz jak mogą wyglądać takie przykładowe zajęcia

– czy szkoła dba o jakość lekcji i czy szkoli swoje kadry

– czy lektorzy prowadzący zajęcia stale rozwijają swoje umiejętności dydaktyczne tak jak np. w Enjoy School

– czy lekcje objęte są hospitacją oraz nadzorem metodyków – to bardzo ważne, by szkoła trzymała dobry poziom nauczania!

Masz pytania o naukę języków obcych? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Pamiętajmy, ciekawość świata i możliwość odkrywania nowych rzeczy to dla dziecka doskonały impuls do nauki – poznawania nowych rzeczy, ludzi, języków, kultur. Wśród wszystkich nowych umiejętności, na pewno bardzo ważną rolę odgrywa nauka języków obcych. Angielski to dziś absolutna podstawa! Odpowiedź na tę potrzebę jest bardzo ważna, by dziecko zaspokoiło swoją ciekawość i miało niczym nieskrepowaną swobodę wypowiadania swoich myśli i potrzeb. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy żyjemy w globalnej wiosce, to naprawdę ważne, by dziecko nie czuło się odosobnione. 

 Artykuł powstał we współpracy z: enjoy-school.pl

https://www.facebook.com/SzkolaJezykowObcychENJOY/posts/3505547892848192


-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również