-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Noworodek sam pełznie do piersi! Film

Zobacz jak silny jest instynkt noworodka, który położony na brzuchu matki potrafi samodzielnie dopełznąć do piersi. To tu zaczyna się karmienie piersią.

-Reklama-

Zwykle po porodzie matka otrzymuje dziecko i może bez problemu przystawić je od razu do piersi. A co się stanie z maluchem położonym na brzuchu matki? Prawdopodobnie będzie próbować się przemieścić, by samodzielnie znaleźć pierś mamy. Być może nawet nie otworzy oczu (zresztą noworodek słabo widzi), instynkt podpowie mu, że powinien szukać ustami i jednocześnie pełznąć, odpychając się nóżkami. Tak zaczyna się magia, która się zwie: karmienie piersią.

Zjawisko pełzania noworodka nie ma swojego polskiego odpowiednika, po angielsku brzmi „brest crawl”, co w wolnym tłumaczeniu możemy przełożyć na „pełzanie do piersi”. Jest to bardzo silny instynkt przetrwania, który ma ogromne znaczenie zarówno dla matki, jak i dziecka: wspiera w nauce karmienia piersią, sprzyja wydaleniu łożyska po porodzie.

Pełzanie do piersi najlepiej zaobserwować od razu po porodzie, gdy jest czas na kontakt skóry do skory, dziecko nie jest jeszcze umyte i ubrane i silnie czuje zapachy płynu owodniowego – wówczas instynkt będzie najsilniejszy. Interesujące jest to, że maluch ma tyle siły, by się przemieszczać – natura już od samego początku wyposażyła go w mocne mięśnie ramion, szyi i bioder.

Prawdą jest, że tego zjawiska może doświadczyć każda świeżo upieczona mama. Kwestią indywidualną dziecka jest tylko czas od ułożenia go na brzuchu, po jakim zacznie pełzanie do piersi. U niektórych noworodków trwa to kilka minut, inne potrzebują dłuższego czasu. Samo patrzenie na pełzającego malucha jest uczuciem niezwykłym, uświadamiającym nam, jak mądra jest natura. Zobaczcie same:

Zobacz jeszcze:

Ale dziwny ten noworodek!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca!

Mamy wiedzą co dobre dla ich dzieci, dlatego rozpoczynamy głosowanie na produkt miesiąca. Weź udział w plebiscycie i wybierz produkt, który cenisz w macierzyństwie.

Nowe „Czyściochowe zabawy” już w Rossmannie – w sam raz na zimowe ferie!

,,Czyściochowe zabawy! Cz. 5 Czysty nos”– to tytuł kolejnych pełnych łamigłówek i kolorowanek książeczek z bohaterami Czyściochowa. Są one prezentem dla uczestników Rossnę!, którzy między 14 stycznia, a 15 lutego kupią produkt do dziecięcej higieny lub pielęgnacji i zeskanują kartę programu.

„Nastolatki na krawędzi” – poradnik o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości

Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”? Kiedy udać się z nastolatką do specjalisty i czego się spodziewać po takiej wizycie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” Krystyny Romanowskiej, dr Agnieszki Dąbrowskiej i dr Marty Niedźwiedzkiej w księgarniach już od 25 stycznia!

Krótkowzroczność u dziecka: korygować czy kontrolować?

Krótkowzroczność powoduje niezdolność do wyraźnego widzenia odległych obrazów i obiektów, takich jak np. tablica w klasie. Wada ta dotyka coraz większy odsetek dzieci i młodzieży, a niewykryta i niekontrolowana, może szybko i znacznie się pogłębiać. Dlatego w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów krótkowzroczności u swojego dziecka ważna jest natychmiastowa reakcja: korekcja oraz kontrola progresji wady. Co znaczą oba pojęcia i czym się różnią?