-Reklama-

Nasze odkrycie miesiąca: Responsywne butelki Philips Avent

-Reklama-
Advertisement

W dzisiejszym wpisie Waszego ulubionego cyklu: Nasze odkrycie miesiąca, chciałybyśmy Wam przedstawić – naszym zdaniem przełomowe rozwiązanie w karmieniu dzieci – butelki responsywne od Philips Avent. Dlaczego wybrałyśmy akurat ten produkt? Otóż każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że nie ma nic lepszego dla dziecka niż pokarm mamy. Zdarzają się jednak takie sytuacje, że nie jesteśmy w stanie podać dziecku pokarmu bezpośrednio z piersi. Wtedy zastępuje nas tata albo babcia i podajemy dziecku pokarm z butelki. Jej wybór nie powinien być jednak przypadkowy. Dlatego właśnie chcemy Wam dziś zaprezentować wspomnianą propozycję od Philips Avent. Rewolucyjność tych responsywnych butelek polega na tym, że możemy dziecku podać pokarm mamy w sposób najbardziej zbliżony do tego, gdyby karmione było ono z piersi.

Smoczek, który działa jak pierś

Jednym z kluczowych elementów butelek responsywnych jest smoczek o dynamicznym kształcie, który doskonale imituje pierś podczas karmienia. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że niemowlę czuje się komfortowo i naturalnie podczas picia mleka z butelki. Warte uwagi tu jest to, że responsywny smoczek nie tylko wygląda jak pierś, ale przede wszystkim działa w ten sposób! Pozwala dziecku samodzielnie kontrolować karmienie – jego rytm oraz tempo. A to wszystko dzięki specjalnej konstrukcji smoczka (rozcięcie J-slit), pokarm wypływa z butelki tylko wtedy, kiedy dziecko aktywnie ssie. Kiedy się zatrzymuje np. by odpocząć, wtedy pokarm przestaje płynąć. Zupełnie tak, jak to się dzieje podczas karmienia piersią. Pamiętajmy, że w standardowych butelkach, z dziurką w smoczku, pokarm wypływa nieprzerwalnie. Ten ostatni sposób podawania pokarmu wiąże się z większym ryzykiem ulewania oraz sprawia, że dziecko nie aktywuje wszystkich mięśni.

Warto zapamiętać!
Dzięki temu rozwiązaniu, butelki responsywne doskonale uzupełniają karmienie z piersi, ale też ułatwiają przejście między karmieniem piersią a butelką w przypadku starszych niemowląt.

Chcesz się przekonać jak działają butelki responsywne Philips Avent? Zgłoś się do testowania! (link)

Butelka też ma znaczenie!

Wspólnie z dynamicznym smoczkiem, ergonomiczny kształt butelki jest kluczowy dla wygody dziecka podczas karmienia. Butelki Philips Avent są zaprojektowane z myślą o łatwym chwytaniu i pewnym trzymaniu przez maluchy, co zwiększa samodzielność podczas karmienia. Poza tym, butelki responsywne posiadają także antykolkową konstrukcję, która minimalizuje ryzyko połknięcia powietrza podczas picia. To istotne, aby zapobiegać dyskomfortowi niemowlęcia związanemu z kolkami, gazami i innymi problemami pokarmowymi. Więcej o dodatkowych funkcjach butelek przeczytasz poniżej.
Philips Avent zawsze przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa produktów dla niemowląt. Butelki responsywne są wykonane z wysokiej jakości materiałów – wolnych od szkodliwych substancji. Daje to rodzicom pewność, że używają produktów bezpiecznych dla ich maluchów.

Jak dobrać smoczek do butelki?

I tu pojawia się kluczowe pytanie: Jaką butelkę i jaki smoczek wybrać, by całość idealnie spełniała swoją funkcję? Producent na każdym opakowaniu zamieścił oczywiście wiek dziecka. Ważne jednak jest, by pamiętać o traktowaniu tego jako wskazówki. Każde z naszych dzieci rozwija się inaczej, ma też inne preferencje co do ssania, bo ma np. różne doświadczenia z nim związane. Zatem przepływ smoczka powinniśmy dostosować raczej do preferencji ssania niż realnego wieku. Najważniejsza jest tu obserwacja dziecka. Może się zdarzyć, że na początku dziecko będzie słabiej ssało pokarm, szczególnie jeśli wcześniej pokarm podawany był z tradycyjnych butelek. Bo pamiętać należy, że te butelki bardzo zbliżone są do piersi mamy, z których pokarm przecież tak łatwo nie wypływa.

Przejdźmy jednak do konkretów – zalecenia od producenta:

Wybierać możemy spośród 6 smoczków o różnych przepływach: 0m, 0m+, 1m+, 3m+, 6m+ oraz smoczek do kaszki.

Dla dzieci, które ssą mocno i szybko, warto spróbować wolniejszego przepływu (np. 0m i 0m+). Tym, które ssą delikatnie i powoli, można zaproponować wyższy przepływ (np. 3m+ lub 6m+).

Warto pamiętać, by zmieniać smoczek i dostosowywać go do rosnących potrzeb dziecka. Tu potrzebna jest nasza uwaga i czujność. Warto obserwować dziecko i jego zachowanie podczas karmienia – czy dziecko często się krztusi lub odwrotnie – widzimy, że pobieranie pokarmu sprawia mu duży wysiłek, wtedy trzeba pomyśleć o zmianie smoczka.

Dodatkowe udogodnienia

Budowa i funkcje smoczka i samej butelki choć przyznacie, że robią wrażenie, to nie jest koniec udogodnień. Warto pamiętać, że smoczek ma również działania antykolkowe – wbudowany zaworek antykolkowy redukuje ilość powietrza w smoczku. Dodatkowo, możemy wybrać model butelki z wkładką (wentylkiem) AirFree, która zapewnia jeszcze większą ochronę przed kolkami, gazami i refluksem. Dlatego, jeśli twoje dziecko ma którąś z wymienionych dolegliwości czy predyspozycje do nich, warto wybrać taki model. Jak to działa? Wentyl AirFree ułatwia karmienie w pozycji pionowej, wypełniając smoczek mlekiem, a nie powietrzem, ograniczając jego połykanie.

W dzisiejszych czasach technologia staje się nieodłącznym elementem naszego życia, również w dziedzinie pielęgnacji niemowląt. Philips Avent, będąc liderem na rynku produktów dla najmłodszych, wprowadza innowacyjne rozwiązania, takie jak butelki responsywne, które zapewniają jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo podczas karmienia dziecka.

Więcej o butelkach responsywnych przeczytasz na stronie: https://www.philips.pl/

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips Avent.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również