-Reklama-

Najlepsze szkoły rodzenia online

Uczestnictwo w szkole rodzenia bez wychodzenia z domu? Od jakiegoś czasu jest to możliwe. Szkoły rodzenia online są z roku na rok coraz bardziej popularne i świetnie wpisują się w dzisiejsze potrzeby przyszłych rodziców.

-Reklama-

Szkoła rodzenia online

Koncepcja szkoły rodzenia online jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców spodziewających się dziecka. Przyszłe mamy, bez względu np. na odległość od najbliższej szkoły rodzenia oraz możliwości logistyczne mogą dzięki nim w dużym stopniu złagodzić swój lęk dotyczący rozwiązania. Szkoły rodzenia online w założeniu mają bowiem uczyć tego samego, co stacjonarnie – a więc przygotowywać przyszłych rodziców na spotkanie z dzieckiem, objaśniać proces porodu i połogu oraz edukować w zakresie opieki i pielęgnacji noworodka. Z jedną tylko różnicą – robią to poprzez łącze internetowe.

Dlaczego szkoła rodzenia online to dobry pomysł?

Nie wszyscy przyszli rodzice mogą skorzystać ze stacjonarnej nauki w szkole rodzenia i dla nich szkoła rodzenia online jest świetnym rozwiązaniem. Stacjonarne szkolenia zwykle odbywają się w pobliżu dużych placówek medycznych, na dodatek największą ofertę szkoleniową w tym zakresie mają dla przyszłych rodziców duże miasta. W mniejszych miejscowościach szkół rodzenia jest mało albo w ogóle ich nie ma. Pojawia się więc problem z odległością, dojazdem, a także dostosowaniem się do harmonogramu takiej szkoły. Nie wszystkim udaje się to pogodzić. Ale to nie jedyny powód do korzystania z zajęć online. Czasem wynika to po prostu z obaw przyszłych rodziców i ich poczucia komfortu. Niektórzy wolą się uczyć w zaciszu własnego domu, a inni ze względów np. zdrowotnych nie mogą przebywać w skupiskach ludzkich. Szkoły rodzenia online rozwiązują te wszystkie problemy.

Na czym polegają zajęcia online?

Internetowa szkoła rodzenia może mieć dwojaką formę. Pierwsza to szkolenie online, coś w stylu webinariów czyli wirtualnych spotkań rodziców z osobami prowadzącymi szkolenia. Taka szkoła rodzenia online opiera się na przekazie na żywo, z interakcją z kursantami. Wiele szkół daje możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych zamiast grupowych, ale najczęściej przyszli rodzice decydują się na szkolenie w grupie. Wówczas każda para rodziców biorąca udział w zajęciach łączy się z osobą szkolącą i widząc się i słysząc wzajemnie, wspólnie uczestniczą w kursie.

Drugą formą szkolenia online są poradniki w postaci filmów nagranych przez położne, doradców laktacyjnych czy fizjoterapeutów. Ten rodzaj szkoleń zwykle wybierany jest przez pary, które chcą mieć dowolność jeśli chodzi o czas poświęcony na naukę. Zapisując się do takiej szkoły, otrzymują dostęp do filmików i samodzielnie decydują kiedy będą je oglądać. Filmy pozwalają też w każdej chwili wrócić do tematu czy powtórzyć informacje, by się lepiej utrwaliły.

Szkoła rodzenia online umożliwia zadawanie pytań, a osoba szkoląca może bez przeszkód objaśniać pewne rzeczy także wykorzystując do tego różne narzędzia. Jedyną różnicą między szkołą stacjonarną a internetową jest zatem tylko brak kontaktu fizycznego.

Szkoły rodzenia online, które polecamy

My mamy dobrze wiemy, jak bardzo potrzebna jest szkoła rodzenia (zobacz opinie o zajęciach tutaj), dlatego bardzo cieszy nas fakt, że szkół rodzenia online, dostępnych dla wszystkich jest coraz więcej. Ponieważ dostajemy od was dużo pytań dotyczących tej formy szkolenia przed porodem, zrobiłyśmy rozeznanie i wybrałyśmy szkoły rodzenia online, które zasługują na waszą uwagę. Jeśli szukacie dobrego kursu internetowego dla przyszłych rodziców, zobaczcie ofertę tych poniżej. My je bardzo polecamy!

Szkoła rodzenia położnej Cor Matris

To szkoła pod kierownictwem położnej – dr n.  O zdr. Magdaleny Słomy. Jest położną środowiskową od 2014 roku i obecnie oferuje prywatne usługi, by móc kompleksowo zająć się mamą i dzieckiem także po wizytach patronażowych. Ponadto położna realizuje zajęcia praktyczne. Jest członkiem Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni, a prywatnie – mamą dwóch córek i syna urodzonych w domu. W jej szkole rodzenia prowadzone są ćwiczenia gimnastyczne dla kobiet w ciąży, ćwiczenia gimnastyczne po porodzie, warsztaty przygotowujące do porodu naturalnego oraz instruktażowy kurs szkoły rodzenia w formie online. Położna udziela również porad laktacyjnych. Kurs szkoły rodzenia zawiera spotkania na żywo w formie skróconej 5 spotkań lub w formie podstawowej 9 spotkań z  położną , neurologopedą i fizjoterapeutą uroginekologicznym. Kursanci otrzymują dostęp do filmików instruktażowych oraz materiałów edukacyjnych. Dodatkowo jest możliwość kontynuowania edukacji poprzez warsztaty tematyczne dotyczące laktacji oraz rozwoju dziecka. Opieka położnej online lub stacjonarna trwa także po porodzie z możliwością wykupienia abonamentu, który jest unikatową formą stałego w określonym czasie kontaktu i wsparcia położnej dla rodziców. 


Akademia Porodu

Akademia Porodu – jedna z najstarszych wideo szkół rodzenia dostępna on-line. Jest wyspecjalizowana w praktycznej, merytorycznej informacji, która tematycznie obejmuje m.in. przygotowanie do porodu, poród, połóg, opiekę nad noworodkiem, zestaw ćwiczeń dla przyszłych mam i poradnik Prawa Pracy dla przyszłych rodziców.

Kurs Akademii Porodu to 37 aktualnych lekcji wideo, dostępnych bez limitu, z którego tylko w ubiegłym – 2022 – roku skorzystało ponad 1600 mam. Wykładowcami Akademii Porodu są m.in. Ewa Klik – laureatka II miejsca w konkursie „Położna na medal 2019” i Alicja Sikorska, mgr położnictwa i doświadczony wykładowca szkoły rodzenia CMP.


Szkoła rodzenia online „Zaufaj położnej”

Spotkania odbywają się 'na żywo’ z położną i innymi uczestnikami  – tak, że masz możliwość poznać inne pary z kursu, zadawać pytania na bieżąco, robić ćwiczenia, które położna będzie widzieć i pomagać korygować!  Wszystko tak, jakbyśmy spotkali się twarzą w twarz…tylko przez ekran komputera. Cały projekt opiera się na ogromnym doświadczeniu 7 położnych i Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych, zawiera wiele praktycznych wskazówek, porad i prawdziwych zdjęć i filmików okołoporodowych – z nimi nic Was nie zaskoczy!

Dzięki temu, że zajęcia odbywają się na żywo, a nie w formie zwykłego filmiku – możesz zadać pytania na bieżąco, położna pomaga Ci i wskazuje poprawne rozwiązania na bieżąco.

Możesz wybrać również opcję nagrań, która nie narzuca Ci żadnych spotkań – dostajesz dostęp do nagań pełnowartościowego kursu na okres 6-u miesięcy. Możesz odtwarzać nagrania w dowolnym czasie i wybranym przez siebie miejscu – kiedy masz na to ochotę! 

Szkoła ma 100% zachwyconych kursantów, co potwierdzają opinie zamieszczone tutaj: bit.ly/opinieozp  


Szkoła Rodzenia Macierzyństwo z Charlotte

To kompleksowa edukacja oparta na autorskim programie zbudowanym przez lata doświadczeń w pracy położnej. Oprócz ciągłego wsparcia emocjonalnego w Szkole Rodzenia „Macierzyństwo z Charlotte” otrzymasz wszystkie ważne dla Ciebie informacje na temat porodu, bólu porodowego, laktacji, noworodka, rodzicielstwa. To cykl 30 lekcji, który krok po kroku zbliży Cię do najważniejszego czasu w Twoim życiu. Wiedza umacnia i uwalnia od strachu, dobra wiedza pozwala na spokojne i szczęśliwe rodzicielstwo. Lekcje możesz odtwarzać wielokrotnie przez miesiąc, dodatkowo do Twojej dyspozycji są poradniki, spotkania na żywo z położną i innymi specjalistami, dokumenty prawne a także specjalne kody rabatowe. Społeczność jest prywatna a grupa stanowi swoistą grupę wsparcia również dla siebie. Dołącz do zajęć, a będziesz spokojna i świadoma.


Artykuł zawiera reklamę

foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również