-Reklama-
-Reklama-

Najlepsze szkoły rodzenia online

Ze względu na panującą pandemię i liczne ograniczenia z nią związane, dziś udział w stacjonarnej szkole rodzenia jest niemożliwy. Przyszli rodzice, którzy chcą się przygotować do porodu i macierzyństwa mają na szczęście alternatywę – szkoły rodzenia online. Jak to działa i jakie szkoły rodzenia online polecamy?

-Reklama-

Szkoła rodzenia online

To, że w obecnej sytuacji pojawiła się koncepcja szkoły rodzenia online jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców spodziewających się dziecka. Przyszłe mamy, choć na ten moment pozbawione możliwości porodu rodzinnego, mogą w dużym stopniu złagodzić swój lęk dotyczący rozwiązania. Szkoły rodzenia online w założeniu mają bowiem uczyć tego samego, co do tej pory – a więc przygotowywać przyszłych rodziców na spotkanie z dzieckiem, objaśniać proces porodu i połogu oraz edukować w zakresie opieki i pielęgnacji noworodka. Z jedną tylko różnicą – robią to poprzez łącze internetowe.

Internetowa szkoła rodzenia może mieć dwojaką formę. Pierwsza to szkolenie online, coś w stylu webinariów czyli wirtualnych spotkań rodziców z osobami prowadzącymi szkolenia. Taka szkoła rodzenia online opiera się na przekazie na żywo, z interakcją z kursantami. Wiele szkół daje możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych zamiast grupowych, ale najczęściej przyszli rodzice decydują się na szkolenie w grupie. Wówczas każda para rodziców biorąca udział w zajęciach łączy się z osobą szkolącą i widząc się i słysząc wzajemnie, wspólnie uczestniczą w kursie.

Drugą formą szkolenia online są poradniki w postaci filmów nagranych przez położne, doradców laktacyjnych czy fizjoterapeutów. Ten rodzaj szkoleń zwykle wybierany jest przez pary, które chcą mieć dowolność jeśli chodzi o czas poświęcony na naukę. Zapisując się do takiej szkoły, otrzymują dostęp do filmików i samodzielnie decydują kiedy będą je oglądać. Filmy pozwalają też w każdej chwili wrócić do tematu czy powtórzyć informacje, by się lepiej utrwaliły.

Szkoła rodzenia online umożliwia zadawanie pytań, a osoba szkoląca może bez przeszkód objaśniać pewne rzeczy także wykorzystując do tego różne narzędzia. Jedyną różnicą między szkołą stacjonarną a internetową jest zatem tylko brak kontaktu fizycznego.

Szkoły rodzenia online, które polecamy

My mamy dobrze wiemy, jak bardzo potrzebna jest szkoła rodzenia (zobacz opinie o zajęciach tutaj), dlatego bardzo cieszy nas fakt, że powstała inicjatywa. Ponieważ obecnie dostajemy od was dużo pytań dotyczących tej formy szkolenia przed porodem, zrobiłyśmy rozeznanie i wybrałyśmy szkoły rodzenia online, które zasługują na waszą uwagę. Jeśli szukacie dobrego kursu internetowego dla przyszłych rodziców, zobaczcie ofertę tych poniżej. My je bardzo polecamy!

Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą

Do tej pory z kursu skorzystało już ponad 350 Mam. Kurs obejmuje 20 godzin starannie przemyślanych i zaplanowanych wideo, pełnych ciekawie podanej wiedzy – popartej doświadczeniem położnej na medal (2-krotnej) – Anny Nowak-Dudy.  Poza kursem Mamy otrzymują dostęp do zamkniętej grupy na FB (i forum) gdzie poza innymi Mamami (niektóre już ze swoimi maluszkami) znajdą Anię oraz Olę (promotorkę karmienia piersią).
Kurs jest dostępny od razu po zapisie (wszystkie lekcje). Wszystkie lekcje są dostępne z napisami – specjalnie dla osób z problemami ze słuchem! 


Szkoła rodzenia położnej Cor Matris

To szkoła pod kierownictwem położnej – dr n.  O zdr. Magdaleny Słomy. Jest położną środowiskową od 2014 roku i obecnie oferuje prywatne usługi, by móc kompleksowo zająć się mamą i dzieckiem także po wizytach patronażowych. Ponadto położna realizuje zajęcia praktyczne. Jest członkiem Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni, a prywatnie – mamą dwóch córek i syna urodzonych w domu. W jej szkole rodzenia prowadzone są ćwiczenia gimnastyczne dla kobiet w ciąży, ćwiczenia gimnastyczne po porodzie, warsztaty przygotowujące do porodu naturalnego oraz instruktażowy kurs szkoły rodzenia w formie online. Położna udziela również porad laktacyjnych. Kurs szkoły rodzenia zawiera spotkania na żywo w formie skróconej 5 spotkań lub w formie podstawowej 9 spotkań z  położną , neurologopedą i fizjoterapeutą uroginekologicznym. Kursanci otrzymują dostęp do filmików instruktażowych oraz materiałów edukacyjnych. Dodatkowo jest możliwość kontynuowania edukacji poprzez warsztaty tematyczne dotyczące laktacji oraz rozwoju dziecka. Opieka położnej online lub stacjonarna trwa także po porodzie z możliwością wykupienia abonamentu, który jest unikatową formą stałego w określonym czasie kontaktu i wsparcia położnej dla rodziców. 


Szkoła rodzenia Polskiego Centrum Edukacji

Jedna z najstarszych szkół rodzenia w Polsce, teraz stawia na zajęcia online. Posiada kadrę uznanych ekspertów z całego kraju i ma kontakt ze wszystkimi szpitalami porodowymi. Szkoła poza prowadzeniem zajęć online, oferuje doradztwo przy wyborze oddziału szpitalnego, położnej czy lekarza do porodu w każdym mieście. Szkoła zapewnia wiedzę dotyczącą nie tylko porodu, ale i rodzicielstwa na każdym etapie. Kurs obejmuje 7 spotkań online na żywo z ekspertami w różnych dziedzinach (położnictwa, psychologii, pediatrii, pedagogiki).


Szkoła rodzenia online „Zaufaj położnej”

Spotkania odbywają się 'na żywo’ z położną i innymi uczestnikami  – tak, że masz możliwość poznać inne pary z kursu, zadawać pytania na bieżąco, robić ćwiczenia, które położna będzie widzieć i pomagać korygować!  Wszystko tak, jakbyśmy spotkali się twarzą w twarz…tylko przez ekran komputera. Cały projekt opiera się na ogromnym doświadczeniu 4 położnych i Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych, zawiera wiele praktycznych wskazówek, porad i prawdziwych zdjęć i filmików okołoporodowych – z nimi nic Was nie zaskoczy! Szkoła ma 100% zachwyconych pacjentów, co potwierdzają opinie zamieszczone tutaj: https://www.facebook.com/pg/zaufajpoloznej/reviews/
Dzięki temu, że zajęcia odbywają się na żywo, a nie w formie zwykłego filmiku – możesz zadać pytania na bieżąco, położna pomaga Ci i wskazuje poprawne rozwiązania na bieżąco.


Szkoła rodzenia online „Cud Narodzin-ka”

Cud Narodzin–ka to nie tylko szkoła rodzenia, to kompleksowe Centrum Edukacyjno – Szkoleniowe dla przyszłych oraz obecnych rodziców. Centrum powstało z myślą o rodzicach, których podczas oczekiwania na dziecko a później na wczesnym etapie rozwoju maluszka trapi wiele pytań oraz wątpliwości. Wiedza, jaką zdobędziecie na Kursie Szkoły Rodzenia Online pozwoli odnaleźć spokój w tym trudnym czasie. Wszystkie zajęcia odbywają się na żywo. Kursanci i specjaliści spotykają się w pokoju Webinarowym, z wykorzystaniem prezentacji, filmów instruktażowych itp. Można czynnie uczestniczyć w zajęciach, zadając pytania w czasie rzeczywistym. Kontakt z położną nie urywa się po odbyciu zajęć – szkoła zaprasza do kontaktu mailowego lub za pośrednictwem Messengera na stronie Facebookowej https://www.facebook.com/cudnarodzinka. Ofertę zajęć szkoły rodzenia wzbogacono także dodatkowymi spotkaniami z psycholożką, fizjoterapeutką uroginekologiczną, fizjoterapeutką dziecięcą.

Autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Te nietypowe imiona możesz nadać dziecku w Polsce!

Wiemy dobrze, jak surowa w ocenie bywa Rada Języka Polskiego w kwestii nadawanych dzieciom imion. Ale jak się okazuje, lista imion dozwolonych stale się powiększa i dziś możemy nazwać swoją pociechę nawet bardzo nietypowo. I będzie to zgodne z prawem.

Szukasz klimatycznego gadżetu dla gracza? Sprawdź, dlaczego lampa led 3D może przypaść mu do gustu!

Czasami pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, może stanowić niemały problem. Zwykle chcemy podarować komuś coś wyjątkowego, co przypadnie mu do gustu i będzie chętnie wykorzystywane. Co można kupić miłośnikowi gier, aby sprawić mu przyjemność? Zamiast tytułu, który już może gościć w jego bibliotece gier spraw mu gadżet kojarzący się z hobby, np. lampę LED 3D. Sprawdź, dlaczego to idealne rozwiązanie dla gracza!

Dziecko często choruje – na co zwrócić uwagę? Odpowiada pediatra

Choroba dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Tym większy, kiedy dziecko choruje zbyt często. Co wtedy robić?

Czy zabawki mogą wpływać na rozwój sensoryczny malucha?

Zabawki sensoryczne na przełomie ostatnich lat zyskują na popularności. Dzieci je uwielbiają za to, że mogą ich dotykać, wkładać do buzi i bez umiaru doświadczać. Rodzice zaś doceniają kilka momentów spokoju, kiedy maluch jest nimi pochłonięty. Zabawki sensoryczne dają nam możliwość nie tylko oddechu, ale przede wszystkim wsparcia rozwoju malucha. Jednak czym dokładnie są, kiedy najlepiej je wprowadzić i jak wybrać te odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku? O tym wszystkim rozmawiamy z Magdaleną Zujewicz, fizjoterapeutką i ekspertką marki Canpol babies.

Kim powinno być moje dziecko w przyszłości? Przede wszystkim zawodowo szczęśliwe

Wybór zawodu jest wyzwaniem, nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko musi podjąć już w szkole podstawowej, kolejną tuż po maturze. Kiedy jednak decyduje kim, zostanie w przyszłości? Okazuje się, że nawet i w przedszkolu. Co więcej, badania mówią, że tylko 18 proc. Polaków pracuje w zawodzie wybranym w liceum. Jak zatem zdać egzamin z rodzicielskiego wsparcia w wyborze zawodu?