-Reklama-

Najlepsze szkoły rodzenia online

-Reklama-

Szkoła rodzenia online

To, że w obecnej sytuacji pojawiła się koncepcja szkoły rodzenia online jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców spodziewających się dziecka. Przyszłe mamy, choć na ten moment pozbawione możliwości porodu rodzinnego, mogą w dużym stopniu złagodzić swój lęk dotyczący rozwiązania. Szkoły rodzenia online w założeniu mają bowiem uczyć tego samego, co do tej pory – a więc przygotowywać przyszłych rodziców na spotkanie z dzieckiem, objaśniać proces porodu i połogu oraz edukować w zakresie opieki i pielęgnacji noworodka. Z jedną tylko różnicą – robią to poprzez łącze internetowe.

Internetowa szkoła rodzenia może mieć dwojaką formę. Pierwsza to szkolenie online, coś w stylu webinariów czyli wirtualnych spotkań rodziców z osobami prowadzącymi szkolenia. Taka szkoła rodzenia online opiera się na przekazie na żywo, z interakcją z kursantami. Wiele szkół daje możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych zamiast grupowych, ale najczęściej przyszli rodzice decydują się na szkolenie w grupie. Wówczas każda para rodziców biorąca udział w zajęciach łączy się z osobą szkolącą i widząc się i słysząc wzajemnie, wspólnie uczestniczą w kursie.

Drugą formą szkolenia online są poradniki w postaci filmów nagranych przez położne, doradców laktacyjnych czy fizjoterapeutów. Ten rodzaj szkoleń zwykle wybierany jest przez pary, które chcą mieć dowolność jeśli chodzi o czas poświęcony na naukę. Zapisując się do takiej szkoły, otrzymują dostęp do filmików i samodzielnie decydują kiedy będą je oglądać. Filmy pozwalają też w każdej chwili wrócić do tematu czy powtórzyć informacje, by się lepiej utrwaliły.

-Reklama-

Szkoła rodzenia online umożliwia zadawanie pytań, a osoba szkoląca może bez przeszkód objaśniać pewne rzeczy także wykorzystując do tego różne narzędzia. Jedyną różnicą między szkołą stacjonarną a internetową jest zatem tylko brak kontaktu fizycznego.

Szkoły rodzenia online, które polecamy

My mamy dobrze wiemy, jak bardzo potrzebna jest szkoła rodzenia (zobacz opinie o zajęciach tutaj), dlatego bardzo cieszy nas fakt, że powstała inicjatywa. Ponieważ obecnie dostajemy od was dużo pytań dotyczących tej formy szkolenia przed porodem, zrobiłyśmy rozeznanie i wybrałyśmy szkoły rodzenia online, które zasługują na waszą uwagę. Jeśli szukacie dobrego kursu internetowego dla przyszłych rodziców, zobaczcie ofertę tych poniżej. My je bardzo polecamy!

Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą

Do tej pory z kursu skorzystało już ponad 350 Mam. Kurs obejmuje 20 godzin starannie przemyślanych i zaplanowanych wideo, pełnych ciekawie podanej wiedzy – popartej doświadczeniem położnej na medal (2-krotnej) – Anny Nowak-Dudy.  Poza kursem Mamy otrzymują dostęp do zamkniętej grupy na FB (i forum) gdzie poza innymi Mamami (niektóre już ze swoimi maluszkami) znajdą Anię oraz Olę (promotorkę karmienia piersią).
Kurs jest dostępny od razu po zapisie (wszystkie lekcje). Wszystkie lekcje są dostępne z napisami – specjalnie dla osób z problemami ze słuchem! 


Szkoła rodzenia położnej Cor Matris

To szkoła pod kierownictwem położnej – dr n.  O zdr. Magdaleny Słomy. Jest położną środowiskową od 2014 roku i obecnie oferuje prywatne usługi, by móc kompleksowo zająć się mamą i dzieckiem także po wizytach patronażowych. Ponadto położna realizuje zajęcia praktyczne. Jest członkiem Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni, a prywatnie – mamą dwóch córek i syna urodzonych w domu. W jej szkole rodzenia prowadzone są ćwiczenia gimnastyczne dla kobiet w ciąży, ćwiczenia gimnastyczne po porodzie, warsztaty przygotowujące do porodu naturalnego oraz instruktażowy kurs szkoły rodzenia w formie online. Położna udziela również porad laktacyjnych. Kurs szkoły rodzenia zawiera spotkania na żywo w formie skróconej 5 spotkań lub w formie podstawowej 9 spotkań z  położną , neurologopedą i fizjoterapeutą uroginekologicznym. Kursanci otrzymują dostęp do filmików instruktażowych oraz materiałów edukacyjnych. Dodatkowo jest możliwość kontynuowania edukacji poprzez warsztaty tematyczne dotyczące laktacji oraz rozwoju dziecka. Opieka położnej online lub stacjonarna trwa także po porodzie z możliwością wykupienia abonamentu, który jest unikatową formą stałego w określonym czasie kontaktu i wsparcia położnej dla rodziców. 


Szkoła rodzenia Polskiego Centrum Edukacji

Jedna z najstarszych szkół rodzenia w Polsce, teraz stawia na zajęcia online. Posiada kadrę uznanych ekspertów z całego kraju i ma kontakt ze wszystkimi szpitalami porodowymi. Szkoła poza prowadzeniem zajęć online, oferuje doradztwo przy wyborze oddziału szpitalnego, położnej czy lekarza do porodu w każdym mieście. Szkoła zapewnia wiedzę dotyczącą nie tylko porodu, ale i rodzicielstwa na każdym etapie. Kurs obejmuje 7 spotkań online na żywo z ekspertami w różnych dziedzinach (położnictwa, psychologii, pediatrii, pedagogiki).


Szkoła rodzenia online “Zaufaj położnej”

Spotkania odbywają się ‘na żywo’ z położną i innymi uczestnikami  – tak, że masz możliwość poznać inne pary z kursu, zadawać pytania na bieżąco, robić ćwiczenia, które położna będzie widzieć i pomagać korygować!  Wszystko tak, jakbyśmy spotkali się twarzą w twarz…tylko przez ekran komputera. Cały projekt opiera się na ogromnym doświadczeniu 4 położnych i Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych, zawiera wiele praktycznych wskazówek, porad i prawdziwych zdjęć i filmików okołoporodowych – z nimi nic Was nie zaskoczy! Szkoła ma 100% zachwyconych pacjentów, co potwierdzają opinie zamieszczone tutaj: https://www.facebook.com/pg/zaufajpoloznej/reviews/
Dzięki temu, że zajęcia odbywają się na żywo, a nie w formie zwykłego filmiku – możesz zadać pytania na bieżąco, położna pomaga Ci i wskazuje poprawne rozwiązania na bieżąco.


Szkoła rodzenia online “Cud Narodzin-ka”

Cud Narodzin–ka to nie tylko szkoła rodzenia, to kompleksowe Centrum Edukacyjno – Szkoleniowe dla przyszłych oraz obecnych rodziców. Centrum powstało z myślą o rodzicach, których podczas oczekiwania na dziecko a później na wczesnym etapie rozwoju maluszka trapi wiele pytań oraz wątpliwości. Wiedza, jaką zdobędziecie na Kursie Szkoły Rodzenia Online pozwoli odnaleźć spokój w tym trudnym czasie. Wszystkie zajęcia odbywają się na żywo. Kursanci i specjaliści spotykają się w pokoju Webinarowym, z wykorzystaniem prezentacji, filmów instruktażowych itp. Można czynnie uczestniczyć w zajęciach, zadając pytania w czasie rzeczywistym. Kontakt z położną nie urywa się po odbyciu zajęć – szkoła zaprasza do kontaktu mailowego lub za pośrednictwem Messengera na stronie Facebookowej https://www.facebook.com/cudnarodzinka. Ofertę zajęć szkoły rodzenia wzbogacono także dodatkowymi spotkaniami z psycholożką, fizjoterapeutką uroginekologiczną, fizjoterapeutką dziecięcą.

Autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Metody przyspieszenia porodu – jak się do niego przygotować?

Pewnie słyszałaś o metodach przyspieszenie porodu tj. picie wywaru z liści malin, olej z wiesiołka czy masaż krocza. Ale jak to się dokładnie robi? Zobaczcie ściągę od położnej!

ZGAGA w ciąży – głowa do góry!

Pali niemiłosiernie... Kiedy się schylasz czujesz, że cała zawartość żołądka wraca ci do gardła... piecze jeszcze bardziej... Każda nadchodzącą fala żółci wywołuje u ciebie przerażenie. Czy można sobie z tym poradzić?

Mega rabaty na wyprawkę dla dziecka!

Wszyscy wiemy, że wyprawka dla dziecka to jest mega wydatek! Dlatego warto korzystać z takich okazji jak ta i kupić akcesoria i ubranka w naprawdę korzystnych cenach!

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

188,027FaniLubię
8,848ObserwującyObserwuj
402ObserwującyObserwuj
Zabawa niemowląt na Ceneo.pl

Przeczytaj również

Metody przyspieszenia porodu – jak się do niego przygotować?

Pewnie słyszałaś o metodach przyspieszenie porodu tj. picie wywaru z liści malin, olej z wiesiołka czy masaż krocza. Ale jak to się dokładnie robi? Zobaczcie ściągę od położnej!

ZGAGA w ciąży – głowa do góry!

Pali niemiłosiernie... Kiedy się schylasz czujesz, że cała zawartość żołądka wraca ci do gardła... piecze jeszcze bardziej... Każda nadchodzącą fala żółci wywołuje u ciebie przerażenie. Czy można sobie z tym poradzić?

Mega rabaty na wyprawkę dla dziecka!

Wszyscy wiemy, że wyprawka dla dziecka to jest mega wydatek! Dlatego warto korzystać z takich okazji jak ta i kupić akcesoria i ubranka w naprawdę korzystnych cenach!

10 porad, kiedy trzeba iść z dzieckiem do psychologa

Dzieci rozwijają się w swoim tempie, nawet u równolatków widać znaczne różnice. Dotyczy to zarówno przedszkolaków, jak i młodzieży szkolnej. Jednak są zachowania,...

Najlepsze gry na wakacje

Zbliżają się chwile beztroskiego lenistwa i odpoczynku od szkoły i przedszkola. By jednak nie oznaczało to nudy, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby...