-Reklama-

Mleko, butelka, podgrzewacz – co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

-Reklama-

Kupiłaś już łóżeczko, pieluszki, kocyki, wanienkę, fotelik, wózek i niezbędne kosmetyki? Być może z pewnych względów będziesz karmić dziecko mlekiem modyfikowanym. Wówczas musisz wybrać najlepsze, dostosowane do potrzeb maluszka. Serie klasyczne oraz specjalistyczne posiada między innymi Bebiko. Co dokładnie potrzebujesz? Czy tylko puszki i butelki? Nie, lista wyprawkowa jest dłuższa. Sprawdź!

Mleko Bebiko – duży wybór mleka klasycznego i specjalistycznego

Najzdrowsze i rekomendowane jest karmienie piersią dziecka przez co najmniej sześć miesięcy. Życie pisze jednak różne scenariusze i niekiedy jest to niemożliwe. Wówczas musimy znaleźć godny zamiennik. Zaufaniem mam cieszą się między innymi produkty Bebiko. Mamy tutaj do wyboru wersje standardowe, klasyczne oraz wersje specjalistyczne, przeznaczone dla maluszków ulewających. 

Dodatkowo każde mleko Bebiko jest dopasowane do potrzeb dziecka oraz jego wieku. I tak na przykład mamy mleko początkowe oznaczone na opakowaniu jako Bebiko 1, mleko następne Bebiko 2 (7-12 miesięcy), mleko powyżej roku życia Bebiko 3 (13-24 miesięcy), mleko powyżej drugiego roku życia Bebiko 4 (25-29 miesięcy) oraz mleko dla dzieci, które mają ponad dwa i pół roku, czyli Bebiko 5 (30+ miesięcy).

Natomiast jeśli chodzi o mleko specjalistyczne, to Bebiko proponuje mieszanki hipoalergiczne, dla dzieci ulewających oraz dla dzieci cierpiących na kolki i zaparcia.

Butelka ze smoczkiem

Mleko już wybrane, to teraz potrzebujemy butelki ze smoczkiem. Niekiedy pierwsza propozycja od razu będzie zaakceptowana przez maluszka, jednak czasami zdarza się, że konieczne będzie wypróbowanie kilku rodzajów. Na początek dobrze sprawdzi się butelka 150-mililitrowa, a później 250-mililitrowa. Butelki są szklane i plastikowe. Pierwsze zaliczamy do trwalszych i łatwiejszych do mycia, ale to drugie są zdecydowanie lżejsze, poręczniejsze i co najważniejsze – nietłukące. Tutaj jeszcze jedna uwaga: butelka nie może zawierać bisfenolu A.

Smoczek butelki powinien jak najlepiej imitować pierś mamy, a więc mieć antykolkowy system odpowietrzania oraz budowę dynamiczną i aktywnie poruszać się w buzi malucha. W ten sposób dziecko musi się nieco wysilić, żeby zjeść, ćwicząc jednocześnie mięśnie jamy ustnej i cały aparat mowy. Ponadto wybierajmy smoczki plastikowe o różnym przepływie, w zależności od wieku dziecka.

Sterylizator, szczotka do czyszczenia i suszarka

Podczas karmienia mlekiem modyfikowanym Bebiko i każdym innym – szczególnie przez pierwsze pół roku życia dziecka – niezbędne jest wyparzanie butelek. Sterylizator parowy elektryczny lub do kuchenki mokrofalowej jest dużo wygodniejszy niż gotowanie butelek w garnku i polewanie ich wrzątkiem. 

Do utrzymania butelek i smoczków w czystości potrzebna jest specjalna szczotka, która została zaprojektowana w taki sposób, by dotrzeć do zakamarków. A jak suszyć te butelki i smoczki? Ustawienie ich na ściereczce może sprawiać, że zaparują od środka. Warto więc ułatwić sobie ten proces i znacznie przyspieszyć, kupując suszarkę. Jest ona zbudowana z pałąków, na których wieszamy wszystkie akcesoria, gwarantując pełną cyrkulację powietrza. Dodatkowo jest ona zwykle składana, więc nie zajmuje dużo miejsca.

Podgrzewacz

Na koniec jeszcze proponujemy podgrzewacz. Można go wykorzystać zarówno do podgrzewania mleka mamy, które chcemy podać w butelce, jak i do podgrzania mleka modyfikowanego, na przykład Bebiko, do odpowiedniej temperatury. Takie urządzenie równomiernie ogrzewa pokarm, a najczęściej po prostu wodę potrzebną do jego przygotowania. Następnie wystarczy wsypać odpowiednią porcję mleka i posiłek jest gotowy. Jest on też odpowiedni do podgrzewania słoiczków z jedzeniem. Co ciekawe, można również zakupić nowoczesny podgrzewacz, z wbudowaną funkcją sterylizatora.

Powyższa lista z pewnością będzie pomocna, gdy zdecydujesz się karmić dziecko mlekiem modyfikowanym. Czy masz już wszystko?

wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również