-Reklama-

Meble sportowe – nasze odkrycie miesiąca!

W mojej rodzinie - pewnie jak w większości waszych, każdy ma swoje potrzeby. Dzieci ciągłą potrzebę ruchu, mąż "zagracania" przestrzeni niepotrzebnymi sprzętami, a ja uwielbiam, kiedy wszystko wygląda schludnie, estetycznie i po prostu - ładnie! Czy drabinki gimnastyczne mogą połączyć te wszystkie funkcje? A jeśli tak, to które? Chcecie zobaczyć?

-Reklama-

W mojej rodzinie – pewnie jak w większości waszych, każdy ma swoje potrzeby. Dzieci ciągłą potrzebę ruchu, mąż „zagracania” przestrzeni niepotrzebnymi sprzętami, a ja uwielbiam, kiedy wszystko wygląda schludnie, estetycznie i po prostu – ładnie! Czy drabinki gimnastyczne mogą połączyć te wszystkie funkcje? A jeśli tak, to które? Chcecie zobaczyć?

Musimy mieć w domu sprzęt, który będzie zaspokajał nasze potrzeby ruchu, aktywności – decyzja zapadła. Nie chcemy jednak robić z domu mini siłowni, bo przede wszystkim nie mamy na to miejsca. To musiało by być coś, co przede wszystkim zajmuje mało miejsca, wygląda estetycznie, no i jest przede wszystkim bezpieczne dla dzieci i dla nas. Pomyślałam o drabinkach gimnastycznych. Kojarzycie?

Przyznam się wam do tego, że długo szukałam rozwiązania, by połączyć potrzeby wszystkich naszych domowników. Dopiero co stoczyłam bój z moim mężem, by wynieść jednak ławeczkę do ćwiczeń do piwnicy, bo salon to nie jest miejsce na obskurne sprzęty, które nie tylko go oszpecają, ale też blokują swobodne przejście. Chwilę to trwało, ale na szczęście znalazłam coś, co odpowiada potrzebom każdego z członków naszej rodziny – wszystko w jednym. 

Po co w ogóle takie sprzęty do domu? 

Ktoś mógłby zapytać, po co się tak upieramy, żeby mieć taki sprzęt w domu, na miejscu, pod ręką. Ruch potrzebny jest naszym dzieciom do prawidłowego rozwoju – co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Jeśli jesteście rodzicami kilkulatków, wiecie jak czasem trudno jest zapewnić im dawkę solidnej, codziennej aktywności. Szczególnie, gdy pogoda nie dopisuje lub zamknięte są baseny i sale zabaw. – Mamoooo, nudzi mi się! – zdarza się wam to słyszeć? Teraz już nie musi. Przebywanie na drabince gimnastycznej to dla dziecka naprawdę świetna zabawa, a przy okazji – tak potrzebny – ruch!  Nie wszyscy przecież mamy miejsce w domu, by zapewnić dziecku atrakcję na miarę placu zabaw. A wy sami? Jak wyglądają wasze popołudnia po pracy? Wiecie, że taka wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna spełnia zadania conajmniej kilku sprzętów dostępnych na siłowni? Ćwiczenia z użyciem ciężaru własnego ciała naprawdę dają rewelacyjne efekty. 

Zamień kanapę na drabinkę! 

Tak naprawdę mając taki sprzęt w domu, ćwiczymy mimowolnie. Wyjście na siłownię wymaga od nas dodatkowego przygotowania – zabrania sprzętu, wykupienia karnetu, a tu proszę – moment i jestem na swojej własnej siłowni. Dla mnie niezwykle ważne było także to, by dzieci obserwując aktywność rodziców, chciały ich naśladować. Wtedy codzienne ćwiczenia stają się dla normą, elementem dnia. To też doskonała okazja do wspólnej zabawy. Przyjemne z pożytecznym!

Drabinka nie zajmuje dużo przestrzeni 

Drabinka gimnastyczna BenchK to moje ostatnie odkrycie, z którym chciałam się wami podzielić. Znalazłam ją w internecie, kiedy szukałam sprzętów naprawdę estetycznie wyglądających – rozumiecie, po miesiącach przestawania metalowej ławeczki i hantli, miałam dosyć „piwnicowych” sprzętów w moim dopiero co odremontowanym salonie. Na stronę producenta ściągnął mnie wygląd drabinki gimnastycznej, ale po głębszej analizie, czytaniu opinii, stwierdziłam, że to jest jedna z najlepszych opcji na rynku, jeśli chodzi o takie sprzęty. Muszę wam się przyznać do tego, że znalazłam wiele innych podobnych drabinek – czasem nawet tańszych, ale żadne z nich nie wyglądały tak estetycznie i nie posiadają certyfikatu bezpieczeństwa jako sprzęt sportowy. Poprosiłam też męża, żeby sprawdził kilka ofert pod względem technicznym – montażu, bezpieczeństwa. Nie mówiłam mu nic o swoim wyborze – chciałam, by wskazał swój typ. Kiedy nasze decyzje się potwierdziły, nie było już opcji innego wyboru.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Dlaczego wspominam o bezpieczeństwie, skoro to sprzęt na użytek domowy? No właśnie dlatego, że będzie użytkowany przez dzieci bez profesjonalnego wsparcia. Musiał spełniać wszystkie normy. I choć wygląd mebli sportowych jest dla mnie bardzo ważny, bezpieczeństwo stawiam ponad wszystko! Drabinki gimnastyczne BenchK jako jedyne posiadają certyfikat CE nie tylko jako zabawki, ale jako sprzęt sportowy. Oznacza to, że mogą na nich ćwiczyć nie tylko dzieci, ale także dorośli. Certyfikat Zgodności jest najwyższą formą zaufania, potwierdzającą dobrą jego jakość oraz powtarzalność w produkcji. Jest on także dokumentem uznawanym w krajach Unii Europejskiej.

BenchK to drabinki sprawdzone pod każdym względem. Mają także normy z grupy PN-EN, czyli te same, które muszą posiadać dobre place zabaw. I nie chodzi już tylko o stabilność mebla, jego wytrzymałość, ale także o materiały, odległości między szczebelkami, czy wymogi dotyczące śrubek i mocowań. Wszyscy wiemy, że pomysłowość dzieci nie zna granic… kto jako dziecko nigdy nie próbował wcisnąć głowy tam, gdzie nie potrzeba? Nie widzę zgłoszeń. No właśnie. Profesjonalizm w wykonaniu tych drabinek gimnastycznych naprawdę robi wrażenie! 

Meble sportowe BenchK zostały wyprodukowane w Polsce zgodnie z ogólnoeuropejskimi normami bezpieczeństwa PN-EN 12346:2001, PN-EN 913:2019-03, co oznacza, że mogą być wykorzystywane w szkołach, przedszkolach, centrach rehabilitacyjnych, siłowniach, biurach czy służbach mundurowych, ale i przez klientów indywidualnych. Przeciętny Kowalski otrzymuje pewność, że produkt zamontowany w jego domu jest tak samo bezpieczny jak produkt np. w gabinecie rehabilitacyjnym.

WARTO ZAPAMIĘTAĆ!

W sieci jest duża oferta podobnych sprzętów, ale naprawdę powinniśmy zwracać uwagę na jakość przede wszystkim!

Ćwiczenia po porodzie – jakie można wykonywać (propozycje z drabinką) 

Drabinki BenchK nie tylko ładnie wyglądają 

Prawda jest taka, że nie zawsze to, co wygląda estetycznie, sprawdza się w swojej funkcji. Ale tu jest zupełnie odwrotnie – estetyka idzie w parze z funkcjonalnością. Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Drabinki są wykonane z ogromną dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Żadna śrubka, mocowanie, a nawet wymiary nie są tu przypadkowe. Odsyłam was na stronę BenchK – https://benchk.com, gdzie poczytacie sobie o tym, jak powstają drabinki, ich historię, a także dowiecie się jakie ćwiczenia można z ich pomocą wykonywać. BenchK to firma polska, ale sprzęty (pod względem jakości) są na światowym poziomie. Producent gwarantuje i utrzymuje naprawdę wysoką jakość oferowanych drabinek. Właśnie dlatego m.in. ich metalowe elementy mają dożywotnią gwarancję.

Nie ma lepszej propozycji dla dziecka

Zanim zadasz sobie pytanie, czy drabinka BenchK będzie odpowiednia dla twojego dziecka, zapytaj się o to ile zabawek ma twoje dziecko, a iloma tak naprawdę się bawi?  Czy masz w ogóle jeszcze gdzie przechowywać? Jeśli już zrozumiesz, że tego typu „zabawka” to inwestycja, którą naprawdę warto ponieść dla dziecka, wtedy wystarczy już tylko wybrać właściwą firmę. Kupując dla dziecka, zawsze wybierać to, co sprawdzone, najlepsze, atestowane. Dla siebie zresztą też, pamiętajmy o tym.

Dla mamy, dla taty – dla całej rodziny

Zaletą wielofunkcyjnych drabinek gimnastycznych BenchK jest to, że jest sprzęt rodzinny, nie tylko miejsce zabawy dla dziecka. Większość drabinek utrzymuje wagę do 150kg! Naprawdę, jeśli będziecie się zastanawiać nad odpowiedzialnym prezentem dla dziecka – czy to na komunię, czy dzień dziecka, odsyłam was na stronę producenta BenchK. Możecie o wszystko zapytać. Będziecie mieć pewność, że wasz wybór jest najlepszy z możliwych na rynku.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również