-Reklama-

Mamy mamom polecają książki dla dzieci!

Książki dla dzieci to prezent o największej wartości. Zobacz, jakie publikacje zasługują na szczególną uwagę twojego dziecka. Wybraliśmy najlepsze książki dla dzieci!

-Reklama-

Czytanie ma wiele zalet, dlatego książka to jeden z tych prezentów, które mają szansę przyczynić się do rozwoju naszych pociech.  Ponieważ wiemy, jak trudno wybrać z gąszczu książek te najbardziej wartościowe i najciekawsze, postanowiliśmy wam pomóc. Przejrzeliśmy oferty wydawnictw, przekartkowaliśmy tysiące stron, przeczytaliśmy kilkadziesiąt historii, by znaleźć odpowiedź na pytanie: jakie książki dla dzieci są warte polecenia.

Oto one! Najlepsze książki dla dzieci!

„Aksamitny królik” – Margery Williams 

Wiek czytelnika: 4+

Jedna z najważniejszych książek światowej literatury dla dzieci w kanonicznym wydaniu z ilustracjami mistrza Williama Nicholsona. Niezwykle uniwersalna: kiedy jesteśmy mali, z zapartym tchem słuchamy tej bajki o przyjaźni Chłopca z Królikiem i czekamy na odpowiedź na frapujące pytanie: JAK ZABAWKI STAJĄ SIĘ PRAWDZIWE. Kiedy jesteśmy zakochani, „Aksamitny Królik” staje się piękną historią o miłości aż po sypiące się ze starości trociny – bo „skoro jesteś Prawdziwy, to w oczach tego, kto cię kocha, nie możesz być brzydki. Brzydkim mogą cię nazwać tylko ci, którzy niczego nie pojmują, którzy nie rozumieją, jak to pięknie być Prawdziwym”. To również głęboka refleksja o życiu… po życiu.

Link do książki TUTAJ


„Misia i jej mali pacjenci” – Aniela Cholewińska-Szkolik

Wiek czytelnika: 4+

Misia to wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret. Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc, a idealnym dopełnieniem tekstów są niezwykłe ilustracje.

Link do książki TUTAJ


„Uprowadzenie księcia margaryny” – Mark Twain

Wiek czytelnika: 5+

Pierwsze wydanie ilustrowanej książeczki dla dzieci (i dorosłych!) autorstwa legendarnego pisarza amerykańskiego, zinterpretowanej przez dwoje wielkich artystów współczesnej literatury dziecięcej i mistrzowsko przełożona na język polski. Bajka nad wyraz aktualna: o królu nikczemnego wzrostu, którego nikt w jego państwie nie miał prawa przerastać. O zgarbionych poddanych dyktatora i uczciwym chłopcu, który – nie wiedząc nic od zakazach – zdołał odnaleźć uprowadzonego księcia i zmienić bieg historii… 

Link do książki TUTAJ


„PIĘKNIE DZIĘKUJĘ – poznaj niezwykłą moc słowa dziękuję” – Ellen Surrey

Wiek czytelnika: 3+

Odkryj, jak wiele zawdzięczasz swoim najbliższym – rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, nauczycielom – i podziękuj im w niezapomniany sposób! Dzięki tej książce poznasz niezwykłą moc słowa DZIĘKUJĘ!
Czy na pewno zawsze wiemy dlaczego dziękujemy? A może są wokół nas tacy, którym powinniśmy podziękować, a tego nie robimy? Dziękowanie i wdzięczność to dobry temat do rozmowy z najmłodszymi. Ta urocza książeczka ci w tym pomoże. W środku znajdziesz także zadania do samodzielnego wykonania.

Link do książki TUTAJ


„Koala, który się trzymał” – Rachel Bright, Jim Field

Wiek czytelnika: 4+

Przezabawna historia dla każdego, kto (nie) lubi odpuszczać! Poznajcie Koalę, który najbardziej na świecie lubi: spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia się TRZYMAĆ. Dlatego też niechętnie schodzi ze swojego drzewa. Gdy jednak okoliczności niespodziewanie zmuszają go do opuszczenia ulubionego miejsca, okazuje się, że świat nie jest aż tak straszny, jak mu się do tej pory wydawało. Przecież można zrobić tyle fascynujących rzeczy, kiedy nic cię nie trzyma!

Link do książki TUTAJ


„Tydzień na budowie” – Jean Reidy, Leo Timmers

Wiek czytelnika: 3+

Poznajcie pojazdy z budowy, a dni tygodnia same wpadną Wam do głowy! Poniedziałek – spychacz i koparka, wtorek – betoniarka… czyli nauka przez zabawę!
Koparka, spychacz, walec, dźwig, ciężarówka, betoniarka, wywrotka… czyli cała plejada Waszych ulubionych pojazdów budowlanych w jednej książce! Obowiązkowa lektura dla fanek i fanów aut, maszyn i pojazdów!

Link do książki TUTAJ


„Opowiedz mnie” – Madalena Matoso

Wiek czytelnika: 5+

Interaktywna książka, w której wszystko zależy od Ciebie! Wskocz do bajkowego labiryntu i zostań twórcą nieskończonej ilości opowieści! Księżniczka, kosmici, piraci, krasnoludki, potwory – każdy z nich chce wystąpić w Twojej bajce! Wybieraj, opowiadaj i baw się! Na każdej stronie wybierasz jedną z kilku możliwości i dzięki temu powstaje wspaniała historia. Znajdują się tu miliony bajkowych kombinacji. Czy dasz radę wykorzystać je wszystkie w swoich opowieściach? Lektura książki OPOWIEDZ MNIE pobudza wyobraźnię, kreatywność oraz wzbogaca słownictwo, czyli przyjemne z pożytecznym – zabawa z nauką!

Link do książki TUTAJ


„Gapiszon i tajemnicza paczka” – Bohdan Butenko

Wiek czytelnika: 1+

Nowe przygody pomysłowego Gapiszona. Tym razem ciekawy świata chłopiec w pasiastej czapce znajduje w śniegu tajemniczą paczkę, przewiązaną czerwoną wstążką. Gapiszon postanawia znaleźć jej właściciela. Co z tego wyniknie?
„Gapiszon i tajemnicza paczka” to najnowsze dzieło genialnego ilustratora i autora Bohdana Butenki. Świetna zabawa zarówno dla małych, jak i dużych czytelników.

Link do książki TUTAJ


„Imaginarium. Gildia wynalazców” – Agnieszka Stelmaszyk

Wiek czytelnika: 9+

Ruszyła machina wyobraźni! Poznajcie Mariannę – intrygującą dziewczynkę, która od sukienek i falbanek woli wiertarkę i lutownicę! Całe dnie spędza w warsztacie i konstruuje przeróżne maszyny. Pewnego dnia ojciec Marianny wysyła ją do Francji, do ciotki Isabell Sorel, z czego Marianna nie jest zbyt zadowolona. Aby nieco poprawić jej humor, ciotka zaprasza także Miłosza – najlepszego przyjaciela dziewczynki. Pewnego dnia w piwnicy starej rezydencji dzieci trafiają na drzwi, które prowadzą do… Imaginarium…

Link do książki TUTAJ


„AUTA, MASZYNY, POJAZDY i WSZYSTKO DO JAZDY” – Richard Scarry

Wiek czytelnika: 4+

Poznaj wesoły i kolorowy świat niezwykłych pojazdów bestsellerowego autora Richarda Scarry’ego. Jego książki rozeszły się w ponad 100 mln egzemplarzy na całym świecie! AUTA, MASZYNY, POJAZDY I WSZYSTKO DO JAZDY to niesamowita kolekcja samochodów, ciężarówek, koparek, maszyn budowlanych, cystern, kombajnów oraz maszyn całkowicie fantazyjnych (m.in. ogórkowóz, miotłonoga, młotkowóz, chrząszczobuldożer, ciasteczkowóz). W tej książce możesz też szukać bohaterów z animowanego serialu TROPICIELE ZAGADEK (MiniMini+).

Link do książki TUTAJ


„Do kąpieli, króliczku” – Jorg Muhle

Wiek czytelnika: 1+

Urocza, prosta książka, która pomoże zachęcić dziecko do kąpieli. Zawołaj króliczka do wanienki. Umyj mu głowę. Tylko uważaj, żeby woda nie dostała mu się do oczu! Opłucz go i wytrzyj. Wysusz mu futerko suszarką, posmaruj buzię kremem. Gotowe. Jaki czyściutki!

Link do książki TUTAJ


TEK. Nowoczesny jaskiniowiec – Patrick McDonnell

Wiek czytelnika: 3+

TEK to zwyczajny mały troglodyta, może trochę bardziej owłosiony, bo „w tamtych czasach wszystko było jakoś bardziej owłosione”. Jego ojciec nie zdążył jeszcze wynaleźć ognia ani pianki do golenia, ale wynalazł Internet. TEK spędza więc czas w swoim jaskiniowym pokoju przyklejony do smartfona, tableta i konsoli do gier – całymi dniami i nocami, bez przerwy. Nie interesuje się tym, co dzieje się na zewnątrz, nie zna imion swoich przyjaciół dinozaurów i przegapia epokę lodowcową. Czy ktoś zdoła go wyrwać z tego odrętwienia? Jaką rolę będzie miał we wszystkim miejscowy wulkan zwany Wielkim Wybuchaczem?

Link do książki TUTAJ


„Dziwolągi” – Cristobal Leon, Cristina Sitja Rubio

Wiek czytelnika: 4+

Co byście zrobili, gdyby wasz dom nagle zniknął? Książka obrazkowa o tym, co dzieje się ze zwierzętami, gdy ludzie wycinają las. Bal w lesie? Tego jeszcze nie było! Nic dziwnego, że wybierają się na niego wszystkie zwierzęta. Tańczą, objadają się ciastem i świetnie bawią, ale po powrocie nie mogą uwierzyć własnym oczom: ich domy zniknęły! Po drzewach, które dawały im schronienie i pożywienie, zostały tylko szczątki! Gdy okazuje się, że sprawcami tej kradzieży są dziwolągi zwane ludźmi, zwierzęta wymyślają sprytny plan…

Link do książki TUTAJ


„Puk, puk. Gdzie jest mój miś?” – Kaori Takahashi

Wiek czytelnika: 2+

Przed wami „Puk, puk!” – zadziwiający popis architektury książki. Książka ma nietypową formę pomysłowo ponacinanego arkusza, który po złożeniu przybiera kształt pudełka. Rozkładając kolejne strony, dziecko wznosi kolejne piętra budynku, po którym porusza się bohaterka. W ten sposób urocza opowieść o dziecięcych poszukiwaniach rozwija się, dosłownie i w przenośni, w zaskakującą przestrzenną przygodę.

Link do książki TUTAJ


„Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka” – Krzysztof Łaniewski-Wołłk

Wiek czytelnika: 4+

Książka obrazkowa pomysłowo wykorzystująca architekturę książki. Przemierzając wraz z bohaterami zakamarki podziemnego miasta, dzieci szukają właściwej drogi przez kolejne strony książki. Nim trafią do wyjścia, będą musiały kilkakrotnie przemierzyć ją w tę i z powrotem, a po drodze wypatrzeć ukryte szczegóły i rozwiązać zaszyfrowane zagadki.

Link do książki TUTAJ


„Niki i Tesla. Bunt armii robotów”, „Niki i Tesla. Pojedynek tajnych agentów” – „Science Bob” Pflugfelder i Steve Hockensmith

Wiek czytelnika: 7+

Niki i Tesla to seria książeczek o sympatycznym rodzeństwie, które ma talent do eksperymentów naukowych i pakowania się w wielkie kłopoty! W „Pojedynku tajnych agentów”, by odkryć tożsamość tajnego agenta, Niki i Tesla będą musieli stworzyć niesamowite gadżety, od maszyn kodujących i proszku do badania odcisków palców po kamery szpiegowskie i alarmy przeciwwłamaniowe. Co najważniejsze, instrukcje dotyczące ich budowy dołączono do książki, więc każdy może je skonstruować.  

Link do książek TUTAJ


Seria „Polscy superbohaterowie” (Marszałek Józef Piłsudski, Maria Curie-Skłodowska, Rotmistrz Witold Pilecki) -Małgorzata Strękowska-Zaremba, Małgorzata Sobieszczak-Marciniak

Wiek czytelnika: 6+

Seria „Polscy superbohaterowie” opowiada o niezwykłych Polkach i Polakach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy? Na  te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w trzech książkach. Każda książka poświęcona jest innej postaci. Lektura, nad którą warto się pochylić razem z dzieckiem.

Link do książek TUTAJ


„Patrz, Madika, pada śnieg” – Astrid Lindgren, Ilon Wikland

Wiek czytelnika: 3+

Piękna zimowa opowieść uwielbianej pisarki dla dzieci. Tym razem bohaterami są dwie siostry – Lisabet i Madika. Nareszcie spadł śnieg na Czerwcowym Wzgórzu! Madika i Lisabet jak oszalałe bawią się w śniegu. Nawet tata daje się wciągnąć do bitwy na śnieżki. Następnego dnia Madika jest chora i musi zostać w domu, kiedy Lisabet z jedzie ze służącą Alvą do miasta po prezenty pod choinkę. Przed sklepem stoją sanie. Lisabet staje ukradkiem na płozach. Sanie ruszają i pędzą prosto do ciemnego, zimnego lasu. Jak uda jej się wrócić do domu?

Link do książki TUTAJ


„Zrób to krok po kroku” – Clara Lidström, Annakarin Nyberg

Wiek czytelnika: 6+

Myślą przewodnią tej książki jest recykling. Przejrzyste ilustracje i instrukcje prowadzą małych majsterkowiczów krok po kroku do celu, zachęcając jednocześnie do eksperymentowania z kolorem i formą. Znajdziesz tu pomysły na praktyczne przedmioty, które dziecko może wykonać samodzielnie – na przykład torbę, skrzynkę na listy, szczudła czy grę memo – wykorzystując to, co znajdzie w domu: puszki po konserwach, pudełka, klej, farbę i papier.

Link do książki TUTAJ


„Wiąż, ile chcesz, Albercie” – Gunilla Bergström

Wiek czytelnika: 3+

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. Albert ma pięć lat i właśnie nauczył się wiązać. Nareszcie tata nie musi się schylać, żeby zawiązać mu buty. Albert wiąże, związuje i przywiązuje wszystko, co się da. A teraz wymyślił coś specjalnego – wiązaną niespodziankę dla Wiktora i Miki. Co to będzie?

Link do książki TUTAJ


„Walenty i spółka. Kryminał dietetyczny”  i inne części – Monika Oworuszko

Wiek czytelnika: 6+

„Walenty i spółka” to pierwsza na rynku seria kryminalno-dietetyczna dla dzieci. Dziecko, śledząc losy bohaterów, poznaje zasady zdrowego odżywiania. Humor, barwne postacie takie jak m.in. Walenty Węglowodan, Tęgomir Tłuszcz czy Błażej Białko i wartka akcja gwarantują dobrą zabawę. W serii ukazało się już aż 6 części, a każda z nich to nowe przygody niezwykłych bohaterów. Czytanie tej książki to świetna zabawa, a przy okazji solidna porcja wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Link do książek TUTAJ


„Opowieści o małej jabłonce” („Jak drzewko stało się drzewem”, „Jak wszystko się zaczęło”) – Hellmann Ludwig

Wiek czytelnika: 4+

Cykl przepięknie zilustrowanych krótkich opowiadań przyrodniczych, w których znaczącą rolę odgrywa przyjaźń, zaufanie i wzajemna pomoc. Z pestki, która wypadła z niedbale wyrzuconego jabłka, wyrosło okazałe drzewo. Dla swoich przyjaciół nadal pozostało jednak małą jabłonką. Roślinka musi stawić czoła nowym wyzwaniom. Na szczęście klon i krzew dzikiej róży znów okazują się nieocenionym wsparciem! 

Link do książek TUTAJ


„Klub małego patrioty: Pojazdy, Odkrywcy, Wynalazcy…” – Dariusz Grochal

Wiek czytelnika: 6-8

Sięgnij po ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia! Poznaj polskich odkrywców docierających tam, gdzie nikogo wcześniej nie było, poznaj polskie pojazdy i rodzimych wynalazców.
Rozpocznij cudowną przygodę i wstąp do Klubu Małego Patrioty! Odkryj swoją Ojczyznę – jej symbole, bohaterskie czyny oraz wartościowe postaci z dziedziny nauki, kultury i historii. Poczuj radość z bycia Polakiem! Seria składa się z 6 książek.

Link do serii książek TUTAJ


-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również