fbpx
Reklamaads-single

Mamo, pamiętaj o swoich potrzebach!

Pewnie słyszałaś - nieco już nadużywane - powiedzenie, że "szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko?". Najwyższy więc czas zadbać o szczęście swojego dziecka!

Reklamaads-single
Reklama

Tak, tak moja droga! Marzysz o tym, by twoje dziecko było szczęśliwe, a sama zaniedbujesz swoje potrzeby, by dziecku zapewnić to szczęście? Coś tu chyba nie gra, prawda?

Wiem, łatwo jest mówić… Jak w nawale codziennych obowiązków znaleźć dla siebie czas? Same jesteśmy mamami i wiemy, że macierzyństwo to bardzo ciężka praca. Nie wolno nam jednak zapominać, że w całym tym zamieszaniu, musimy też znaleźć przestrzeń dla nas samych. W naszym obecnym życiu musi być choć cząstka z tego poprzedniego, sprzed macierzyństwa. I nie możesz mieć z tego powodu absolutnie żadnych wyrzutów sumienia – to nic złego, że masz swoje potrzeby i jest w tobie chęć, by je realizować. Każdy je ma. Twoje dziecko, twój partner, ty też. Jeśli ich są realizowane, twoje także powinny – potraktuj to jako swój obowiązek.

Dbaj o przestrzeń dla dziecka!

Wiele z nas ma bardzo absorbujące dzieci. Niektóre do tego stopnia, że uniemożliwiają nam realizację codziennych obowiązków, ba niekiedy nawet samodzielne korzystanie z toalety jest niemożliwe! Pracuj nad tym, by dziecko odnajdowało swój świat, poza tobą. Oczywiście nie od razu tak się stanie. Małe dzieci wymagają dużo naszej uwagi, ale naszą rolą jest także to, by pokazywać im świata poza mamowymi ramionami. Dbaj o to, by codziennie je czymś zaciekawić. Pamiętaj, żeby z wiekiem podsuwać dziecku pomysły na zainteresowania – w ten sposób przecież rodzą się pasje. Wiele dzieci np. potrafi godzinami układać klocki lego – przecież dostępnych jest tyle fajnych zestawów! Dzięki nim maluchy mogą tworzyć swój własny świat – pokaż mu na początek jak to robić, zachęć do aktywności. Zobaczysz, że z czasem samo będzie się domagało takich bodźców.

Dbaj o swoją sprawność fizyczną

Codzienne obowiązki cię wykańczają, wieczorem padasz z nóg? Każda z nas ma podobnie, dlatego tym bardziej w ciągu dnia dobrze jest znaleźć chwilę, by zadbać o swoją formę. W dzisiejszych czasach ciężko o wyjście na siłownię, a z małym dzieckiem raczej nie wyjdziemy pobiegać… Może zatem warto pomyśleć o aktywności… w domu? Z pomocą przychodzą naprawdę bardzo fajne sprzęty np. orbitreki. Słyszałaś o czymś takim? To sprzęty do wykonywania kompleksowego treningu w domu. Zwykle są małe i nie zajmują dużo miejsca. Zastępują trening na bieżni, rowerze czy steperze, a przy tym nie obciążają stawów. Co najważniejsze, ćwiczenia są proste w wykonywaniu – wymagają tylko systematyczności. Możesz sobie ustalić godziny treningu np. podczas drzemki dziecka.

A może nowy look na wiosnę?

Kiedy ostatni byłaś u fryzjera? Kosmetyczki? Kiedy założyłaś coś ładnego, kobiecego? Czasem naprawdę niewiele trzeba, by poczuć się kobieco… Wiele z nas chodzi teraz ciągle w dresach – fakt, to bardzo wygodne! Ale co powiesz, gdyby tak od czasu do czasu wskoczyć w jakąś fajną spódnicę albo sukienkę – jak za dawnych czasów! Gwarantowany wzrost samopoczucia o 80%!

Pamiętaj, życie składa się z drobnych przyjemności – jeśli nie możesz sobie pozwolić na wielogodzinne sesje w SPA, spróbuj zadbać o siebie włączając do codzienności drobne przyjemności – to naprawdę poprawia samopoczucie!

0
25756
0