-Reklama-

Ma pół roku, chcę przekłuć jej uszy

"Mamusie! Moja córka ma 6 miesięcy i chcę jej zrobić kolczyki. Co o tym sądzicie? Kiedy jest najlepszy czas na kolczyki u dziecka?"

-Reklama-

Takie pytanie zadano jakiś czas temu na naszym forum i wywołało lawinę różnych komentarzy. Oto niektóre odpowiedzi mam.

„Jeśli sama będzie chciała, to sobie zrobi. Moim zdaniem to idiotyzm robić kolczyki dzieciom, które ledwo co są świadome tego, że maja uszy a co dopiero biżuterię.” Madzia H.

„Kolczyki mają być dla dziecka a nie dla rodziców. A dziecko to nie lalka…” Agnieszka Sz.

„Im wcześniej się przekłuwa, tym lepiej i szybciej się goją. Ja córce przekłułam jak miała 5 miesięcy, w moment się zagoiły.” Małgorzata Z.

„Moja córka będzie miała kolczyki, kiedy sama o nie poprosi, nie zamierzam decydować za nią, zwłaszcza, że nie czujemy potrzeby jej upiększania, jest dzieckiem i biżuteria teraz do niej nie pasuje.” Iskierka

„Świetny czas na kolczyki u dziecka !! Polecam metodę przebijania obydwu uszu na raz.” Agata D-W

„Ja nie krytykuję, ale poczytaj o konsekwencjach przekłucia dziecku uszu w tak młodym wieku. Ja też chciałam, póki się nie dowiedziałam, że mogę córce zafundować uczulenie i alergię W starszym wieku już nie ma takiej obawy, bo organizm jest silniejszy, wiec na kolczyki mała trochę poczeka. Sama miałam przekłute uszy w młodym wieku i mam problemy z noszeniem biżuterii – teraz mogę się tylko domyślać, że to od tego.” Katarzyna K.

„Mam dwie córki. Jedna poprosiła o kolczyki w wieku 4 lat, a że była z nami młodsza, to też jej zrobiłyśmy – a ma teraz niecałe 3 mies. Z doświadczenia wiem, że dziewczynki których mama nosi kolczyki też chcą. Kiedyś to była trauma, pamiętam, a teraz to trwa 5 sekund i dziecko nawet nie zdąży poczuć że boli.” Anna W.

„Ja przekłułam uszy w wieku 15 lat, moja 4 letnia córcia niedawno zapytała, dlaczego mam dziurki w uszach, opowiedziałam zgodnie z prawdą, że zrobiła mi je pani, która się tym zajmuje, żebym mogła nosić kolczyki, stwierdziła że ona nigdy nie chce robić sobie dziurek w uszach, bo to boli. Poczekam aż sama się zdecyduje, to jej ciało i jej wybór.” Marta K-G

„Ja chciałam przebić uszy mojej córce, gdy miała 7mies., ale po rozmowie ze znajomą zrezygnowałam, ponieważ oddając dziecko do żłobka i tak musiałabym je zdjąć.” Gosia Z.

„Nasza córka miała 8 miesięcy, jak przekłuliśmy jej uszka, ja miałam jak byłam mała, więc chciałam aby moje dziecko tez miało. Uważam, że jest to indywidualne zdanie rodziców przekłuć czy nie, i w jakim wieku.” Patrycja Ł.

„Moja córcia miała przekłute uszka jako 5 – miesięczny bobas. Uważam, że to sprawa rodziców i jeśli mają ochotę przekłuć SWOJEMU dziecku uszka, to jest ich sprawa i nie powinno się krytykować. Oczywiście szanuję też decyzję rodziców którzy mówią „NIE” i wolą tą decyzję zostawić dziecku na przyszłość.” Katarzyna K.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

foto:pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również