-Reklama-

Lampki do pokoju dziecka – jaką wybrać?

Lampka do pokoju dziecka to według rodziców jedna z wielu potrzebnych rzeczy na wyprawkowej liście. Jest bardzo ważnym elementem wyposażenia pokoju, w którym śpi dziecko. Jakie są najlepsze lampki do pokoju dziecka?

-Reklama-

Lampki do pokoju dziecka – czy warto kupić?

Jak bardzo jest to potrzebny przedmiot w domu, rodzice zwykle przekonują się już w pierwszych dniach opieki nad maluchem. Lampki do pokoju dziecka spełniają oczywista funkcję – służy oświetleniu, ale nie zastąpi jej już np. żyrandol. Dzięki nocnej lampce, opieka w nocy staje się o wiele prostsza.

Lampka nocna pozwala na bardzo subtelne oświetlenie kącika dziecka, dzięki czemu nie rozbudzając malucha, możemy je doglądać, przewinąć czy nakarmić. Lampka nocna w pokoju dziecka pozwala nam wykonywać w ciemności pewne czynności precyzyjniej np. bezpiecznie odłożyć dziecko do łóżeczka. W przypadku starszych dzieci okazuje się również takim gwarantem poczucia bezpieczeństwa. Wiele dzieci lubi zasypiać przy delikatnym świetle, które je uspokaja i sprawia, że mniej się boją ciemności. Sama lampka w pokoju dziecka stanowi również ładny element wyposażenia, który dodaje dziecięcemu kącikowi czy pokojowi stylowego wyglądu.

Lampki do pokoju dziecka – jakie powinny być?

Wybierając lampkę do pokoju dziecka, musimy pamiętać, by subtelnie świeciła. Nocne lampki dla dzieci są skonstruowane tak, by zamiast silnego strumienia światła, dawały jedynie przyjemną poświatę. Lampka do pokoju dziecka może być lampą wiszącą lub stojącą. Wybierając rodzaj lampy, warto najpierw ustalić miejsce, w którym będzie nam służyć. Nie zawsze w kąciku dziecka znajdzie się ściana, na której można powiesić lampkę. Wówczas idealna okazuje się lampa stojąca, którą można postawić w każdym miejscu. Wybierając lampkę mobilną (bezprzewodową), możemy łatwo przenosić ją z miejsca na miejsce, zawsze tam, gdzie akurat jej potrzebujemy.

Jeśli szukamy lampy do pokoju dziecka, koniecznie zwracajmy uwagę na to, czy jest dedykowana dzieciom, bo to oznacza, że jest bezpieczna. Na czym polega to bezpieczeństwo? Że lampa np. jest wykonana z bezpiecznych dla dzieci materiałów, posiada rozwiązania uniemożliwiające ingerencję dziecka w jej mechanizm, zastosowano w niej bardzo bezpieczny system zasilania, nie nagrzewa się itd. Trzeba też pamiętać, że lampa powinna być prosta w obsłudze i łatwo dostępna. Korzystamy z niej w nocy, dlatego dobrze, jeśli nie będziemy tracili nerwów i czasu na szukanie po omacku włącznika. Bardzo przydatną funkcją lampek dziecięcych jest również możliwość zmiany w nich natężenia światła lub koloru.

Jeśli szukamy lampki, która poza funkcją oświetlania będzie pełnić również funkcję uspokajacza lub zabawki – postawmy na innowacyjne rozwiązania np. lampkę z projektorem i muzyką lub lampkę do przytulania.

Lampki do pokoju dziecka – gdzie umiejscowić?

Najważniejszą zasadą umiejscowienia lampki nocnej w pokoju dziecka jest dbanie o jego komfort i bezpieczeństwo. Nie stawiamy i nie wieszamy lampy tuż nad głową malucha. W nocy takie świecenie prosto w oczy może powodować u dziecka stres. Lampka powinna znaleźć się w pobliżu (ale nie za blisko) przewijaka lub łóżeczka, bo tam wykonujemy najwięcej czynności pielęgnacyjnych w nocy. Musimy zadbać o to, by maluch nie mógł zrobić sobie krzywdy, więc umiejscawiając lampę uważajmy, by przewód nie zwisał w zasięgu rączek dziecka np. przy łóżeczku. Dziecko ciągnąc za kabel, może zrzucić lampkę. Ta sama zasada bezpieczeństwa tyczy się również lampek stojących. One też nie powinny znajdować się w zasięgu rączek dziecka, chyba że wybierzemy specjalne lampki – zabawki, które dziecko może bezpiecznie przytulać.

Lampki do pokoju dziecka – nasze typy!

Wybór lampek dziecięcych jest ogromny, dlatego postanowiliśmy wybrać te, które zasługują na waszą uwagę. Są to według nas najciekawsze modele, które spełniają wszystkie funkcje, o których pisaliśmy wyżej.

Najlepsze lampki do pokoju dziecka:

Lampka Magic KidsRazem z lampką Magic Kids przeniesiesz się do świata magii i kolorów. Magic Kids to przenośne oświetlenie LED dla dzieci z wbudowanym akumulatorem. System Magic Colors, pozwala na zmianę koloru światła w podstawie lampki. Z łatwością uruchomisz lampkę w ciemności, poprzez stuknięcie w klosz, a dzięki wbudowanemu akumulatorowi możesz ją ustawić w dowolnym miejscu. Wyjątkowo nastrojowe światło zapewni spokojny sen Twojego dziecka. Teraz w promocyjnej i atrakcyjnej cenie!

 • Przenośna lampka nocna LED z wbudowanym akumulatorem
 • Oświetlenie nocne Magic Colors, który pozwala na zmianę koloru światła w podstawie lampki
 • Z łatwością uruchomisz lampkę w ciemności, poprzez stuknięcie w klosz
 • Włączysz górne światło białe niezależnie od kolorowego światła w podstawie lampki
 • Ustawisz ją w dowolnym miejscu dzięki wbudowanemu akumulatorowi
 • Ochronisz wzrok dzięki Funkcji Eye Protection, która zapobiega zmęczeniu wzroku i daje efekt miękkiego światła

Lampka Magic Night

Magic Night to idealny pomysł na prezent dla każdej młodej mamy. Podstawa lampki wyposażona w diody LED z automatycznym systemem sterującym Magic Colors, który pozwala na zmianę kolorów podstawy lampki. Dzięki płynnej regulacja jasności świecenia, możesz uzyskać taki poziom oświetlania jaki jest niezbędny w danej sytuacji. Sprawdzi się w salonie, pokoju dziecka jak również w sypialni.
Lampka Magic Night to także gwarancja energooszczędności. Teraz w promocyjnej i atrakcyjnej cenie!

 • Podstawa lampki wyposażona w diody LED z automatycznym systemem sterującym Magic Colors
 • Funkcja Magic Colors (dopasowanie do nastroju i wnętrza)
 • Płynna zmiana kolorów w podstawie lampki
 • Pasek dotykowy pozwalający na płynną zmianę kolorów w podstawie
 • Włącznik i ściemniacz dotykowy
 • Płynna regulacja jasności świecenia, głównego ciepłego światła
 • Wysoce energooszczędna

InnoGIO Lampka Kitty Maxi LJC-123

Lampka InnoGIO Kitty Maxi to jedna z 3 lampek z serii Kitty. Doskonała do pokoju dziecięcego, jak i idealnie sprawdzi się także w podróży. Kitty Midi będzie doskonałym kompanem dla Twojego dziecka podczas dorastania. Przyjazny i wesoły design lampki sprawi, że Twoje dziecko od razu ją pokocha. A miękki i uspokajający blask światła wprowadzi odpowiednią atmosferę do pokoju dziecka. Zmieniające się kolory świateł pomogą bez trudu zasnąć Twojemu dziecku, pokonując wszelkie koszmary ciemności. Miękki materiał, z jakiego wykonana została lampeczka, zapewnia bezpieczeństwo użytkowania nawet najmniejszych dzieci. Natomiast zmiana kolorów za pomocą dotknięcia lampki ręką zapewni świetną zabawę nie tylko podczas wieczornego rytuału zasypiania.

 • Ładowanie za pomocą kabla micro USB (w zestawie)
 • Przełączanie dotykowe dla zmiany koloru LED
 • Czas świecenia po pełnym naładowaniu baterii ok 15h
 • Świeci w 7 kolorach, zmienia kolor stopniowo co 3 sekundy
 • Produkt wyposażony jest w wygodnego i praktycznego pilota

InnoGIO Lampka Kitty Midi LJC-101

Magiczne światło lampki nocnej, które będzie towarzyszyć dziecku w krainie snów! Lampka InnoGIO Kitty Midi to jedna z 3 lampek z serii Kitty. Doskonała do pokoju dziecięcego jak i idealnie sprawdzi się także w podróży. Kitty Midi będzie doskonałym kompanem dla Twojego dziecka podczas dorastania. Przyjazny i wesoły design lampki sprawi, że Twoje dziecko od razu ją pokocha. A miękki i uspakajający blask światła wprowadzi odpowiednią atmosferę do pokoju dziecka. Zmieniające się kolory świateł pomogą bez trudu zasnąć Twojemu dziecku, pokonując wszelkie koszmary ciemności. Miękki materiał z jakiego wykonana została lampeczka zapewnia bezpieczeństwo użytkowania nawet najmniejszych dzieci. Natomiast zmiana kolorów za pomocą dotknięcia lampki ręką zapewni świetną zabawę nie tylko podczas wieczornego rytuału zasypiania.

 • Ładowanie za pomocą kabla micro USB (w zestawie)
 • Przełączanie dotykowe dla zmiany koloru LED
 • Czas świecenia po pełnym naładowaniu baterii ok 15h
 • Świeci w 7 kolorach, zmienia kolor stopniowo co 3 sekundy

InnoGio Lampka Bunny LJC-122

Lampka InnoGIO z serii Bunny. Doskonała do pokoju dziecięcego, jak i idealnie sprawdzi się także w podróży. Bunny będzie doskonałym kompanem dla Twojego dziecka podczas dorastania. Przyjazny i wesoły design lampki sprawi, że Twoje dziecko od razu ją pokocha. A miękki i uspakajający blask światła wprowadzi odpowiednią atmosferę do pokoju dziecka. Zmieniające się kolory świateł pomogą bez trudu zasnąć Twojemu dziecku, pokonując wszelkie koszmary ciemności. Miękki materiał z jakiego wykonana została lampeczka zapewnia bezpieczeństwo użytkowania nawet najmniejszych dzieci. Natomiast zmiana kolorów za pomocą dotknięcia lampki ręką zapewni świetną zabawę nie tylko podczas wieczornego rytuału zasypiania.

 • Ładowanie za pomocą kabla micro USB (w zestawie)
 • Przełączanie dotykowe dla zmiany koloru LED
 • Czas świecenia po pełnym naładowaniu baterii ok 15h
 • Świeci w 7 kolorach, zmienia kolor stopniowo co 3 sekundy

InnoGIO Lampka GIOPenguin z projektorem ING-100

Lampka GIOPenguin Należy do rodziny lampeczek InnoGIO.
GIOPenguin będzie przyjacielem Twojego dziecka zarówno w nocy, jak również podczas codziennych zabaw. Lampka z projektorem sprawi, że Twoje dziecko od razu ją pokocha. Posiada ona dwa przyciski wbudowane w podstawę. Jednym zmienia się kolory, drugim możemy zmienić natężenie światła. Lampeczka świeci w 3 kolorach: białym, żółtym i niebieskim.
W podstawę lampki wbudowany jest akumulator ładowany kablem micro USB (w zestawie). Taka forma ładowania pozwala na ładowanie w dowolnym miejscu, nawet w czasie podróży. Po pełnym naładowaniu Pingwinek będzie świecił do 6 godzin. Lampka jest w pełni bezpieczna dla maluszka, stworzona z elastycznego silikonu nie zawierającego BPA.
Nie nagrzewa się. Jej delikatność w dotyku sprawia, że dzieci bardzo chętnie ją przytulają. Dziecko może do woli ją ściskać, a ona po chwili wróci do swojego kształtu. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.


Lampka nocna Sowa Lou Zazu

Lou to lampka nocna reagująca na głos maluszka. Dzięki czujnikowi dźwięku, który został wbudowany w lampkę, załącza się, kiedy obudzi się Twoje dziecko. W lampce są dwa rodzaje światła: świecąca sówka oraz pierścień wokół niej. Dodatkowo lampka posiada timer z automatycznym wyłączaniem. Lampka ta posiada wszystkie potrzebne funkcje, których potrzebuje każdy rodzic. Jest bardzo poręczna i przenośna, dlatego też możemy zabrać ją ze sobą do każdego pokoju czy nawet w podróż.

 • działa na prąd zmienny/stały
 • lampka reaguje na dźwięk
 • regulacja jasności
 • dwa rodzaje światłaświecąca sówka oraz pierścień wokół niej
 • kiedy maluch się uspokoi, światełko wyłączy się automatycznie po 5 minutach
 • automatyczne wyłączenie się lampki po 30 lub 60 minutach
 • testowany zgodnie z międzynarodowymi przepisami
 • zasilanie: 3xAA (brak w zestawie)

Skip Hop Lampka Sowa z projektorem i pozytwyką

Utrzymany w naturalnych, ziemistych kolorach, już od pierwszych chwil budzi zachwyt i zaufanie najmłodszych. Stylowy, wykonany z niezwykłą dbałością o każdy szczegół, SKIP HOPowy skrzydlaty przyjaciel, zadba o relaksujący odpoczynek i spokojny sen dziecka. SKIP HOP MOONLIGHT & MELODIES to niezwykłe urządzenie pełniące funkcje lampki nocnej, projektora, odtwarzacza klasycznych kołysanek oraz kojących odgłosów natury.

 • To urządzenie pełniące funkcje lampki nocnej, projektora, odtwarzacza klasycznych kołysanek oraz kojących odgłosów natury
 • Lampka nocna emituje nastrojowe światło, jego natężenie można samodzielnie regulować ściemniaczem
 • Odgrywa cztery klasyczne kołysanki („Eine kleine Nachmusik”, „Twinkle Twinkle Little Star”, „Lullaby”,„Rock-a-bye Baby”) oraz cztery odgłosy natury
 • dźwięk deszczu, cykające świerszcze, szum morza i bicie matczynego serca
 • Automatyczne odtwarzanie dźwięków można ustawić na 15, 30, 60 minut lub odgrywać je bez końca
 • Moc światła, punkt iluminacji projektora jak i ulubioną kombinację dźwięków można dopasować do zmieniających się potrzeb maluszka
 • SKIP HOP MOONLIGHT & MELODIES jest przepięknym i ponadczasowym elementem dekoracyjnym dziecięcego pokoju
 • Wymiary: 14 x 11,5 x 15,25 cm
 • Zasilanie przez kabel USB

Zazu ZOE Pingwin Musicbox

Nieprzerwany sen i regularny odpoczynek są bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Czasami jednak maluchy mają problemy z zasypianiem lub często budzą się w nocy. Lampka nocna dla dzieci w postaci słodkiego różowego Pingwina Zoe pomaga w uzyskaniu spokojnego, nieprzerywanego snu do samego rana. Pingwin Zoe to lampka nocna dla dzieci oraz głośnik bezprzewodowy w jednym. Posiada pięć zaprogramowanych melodii: odgłos bicia serca, wodospad, dźwięki natury, muzykę oraz kołysanki. Lampka nocna dla dzieci została wyposażona w głośnik bezprzewodowy, który pozwala na słuchanie ulubionych piosenek lub bajek nawet przez całą noc. Dzięki łączności Bluetooth i połączeniu z urządzeniem mobilnym można uzyskać nieograniczony dostęp do muzyki i bajek chociażby ze specjalnego kanału ZAZU, który można znaleźć na platformie Spotify.

 • lampka nocna dla dzieci obsługiwana przez ładowalną baterię i kabel USB (w zestawie),
 • Zoë jest testowane zgodnie z międzynarodowymi przepisami.
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również