-Reklama-

Książki, które pomagają

Potrzebujesz pocieszenia? Szukasz rozwiązania swojego problemu? Nie wiesz, jak rozmawiać o trudnych tematach z dzieckiem? Z pomocą często przychodzą książki. Prezentujemy kilka tytułów, na które warto zwrócić uwagę.

-Reklama-

Książki leczą duszę, nie tylko dostarczając nam przyjemności z czytania. Dzięki książkom pisanym przez ekspertów otrzymujemy też duże wsparcie w trudnych momentach życia. A ponieważ cenimy sobie dobre poradniki, postanowiłyśmy pokazać wam kilka książek, które mogą być świetnym drogowskazem w życiu.

Pomóż dziecku mniej myśleć – Christel Petitcollin, Feeria

Jeśli znasz wcześniejsze tytuły Christel Petitcollin np. „Jak mniej myśleć”, „Jak nie dać sobą manipulować”, to wiesz, że to poradniki bardzo przyjemne w odbiorze i zawierające masę cennych, praktycznych rad. Jeśli na dodatek twoje dziecko jest wrażliwcem, bywa zbyt emocjonalne i wszystko przeżywa o wiele bardziej niż jego rówieśnicy, ta książka może być dla ciebie ogromnym wsparciem w jego wychowaniu.

„Nadwydajne dzieci potrzebują przede wszystkim tego, aby dorosły poświęcił czas na wyjaśnienie im, kim są, jak funkcjonują i na czym polega ich odmienność. Takie odkrycie czyni cuda. Za każdym razem, kiedy się za to zabieram, rodzice odkrywają, że w ich dziecku dokonała się przemiana”. Zapewne masz świadomość, że jeśli dotyczy cię problem nadwydajności mentalnej, to twoje dziecko również może nosić w sobie tę cechę. Pamiętasz, ile cierpień przysporzyło ci bycie niezrozumianym przez otoczenie? Nie chcesz przecież, żeby twoja pociecha doświadczyła problemów, którym być może przyszło ci stawiać czoła w dzieciństwie. Rany zadane nadwydajnemu mentalnie dziecku goją się często latami…
Być może dostrzegasz, że twoje dziecko wyróżnia się spośród rówieśników. Czy ma problem z zawieraniem nowych znajomości? Czy zdarza się, że na zwykłe sytuacje reaguje zbyt emocjonalnie? Czy doświadcza w szkole przykrości ze strony kolegów? Nauczyciele mówią, że jest „problematyczne” i „przewrażliwione”? Jeśli oprócz tego odznacza się szczególną wrażliwością, z którą trudno jest ci sobie poradzić, koniecznie przeczytaj tę książkę.
Niezależnie od tego, czy jesteś osobą nadwydajną mentalnie, czy też nie – jeśli szukasz pomocy w kwestii swojego „problematycznego” dziecka, dobrze trafiłeś! Christel Petitcollin, psychoterapeutka i autorka bestsellerowych książek doskonale poznała nadwydajnych mentalnie i wie, jak z posiadania tej szczególnej cechy czerpać ogromną siłę. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wychowywać swoje dziecko, dając mu jednocześnie poczucie, że dzięki swojej wrażliwości jest naprawdę wyjątkowe.


eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc – Tatiana Mindewicz-Puacz, Agora

Jesteś osobą, która lubi prowadzić osobiste zapiski? Pisałaś, a może piszesz pamiętnik? Lubisz przelewać swoje myśli i uczucia na papier? To ta książka sprawi ci wiele radości. Ten zbiór wzmacniających myśli sławnej psychoterapeutki zainspiruje cię do działania i pomoże ci dokonać w sobie pozytywnych zmian.

Nie jest prostą sprawą „dobrze o sobie myśleć”, zwłaszcza jeśli dotychczas nie robiliśmy tego zbyt często. Nie rodzimy się z taką umiejętnością, nie dziedziczymy jej w genach. Nie wystarczy powiedzieć sobie „jestem fantastyczna”, żeby przestać myśleć, że „jestem do niczego”. Każdy, kto próbował wie, że to za mało.
Tatiana Mindewicz-Puacz od wielu lat inspiruje i wspiera ludzi w dążeniach do poprawy jakości życia. Pomaga osiągać cele osobiste oraz zawodowe, zachęca, by traktować porażki jako cenne źródło informacji. Dobrze wie, jak ważne przy wprowadzaniu życiowych zmian jest traktowanie siebie z szacunkiem i myślenie o sobie dobrze. Nie nafaszerowana sztucznymi frazesami zarozumiałość, tylko ugruntowane poczucie własnej wartości. Świadomość, że każdy z nas ma wszystko co potrzebne, żeby marzyć i te marzenia spełniać, żeby radzić sobie z trudnościami i po swojemu przeżyć życie. Autorka podkreśla, że zmiana myślenia, która prowadzi do większej radości życia to proces. Sama przeszła tę długą i niełatwą drogę. Teraz chce się podzielić tym, co jej zdaniem wzmacnia najbardziej. 10 kroków, które dają moc to zbiór motywujących cytatów, rekomendacji i afirmacji. Jednocześnie miejsce na własne przemyślenia i notatki, które w opinii Tatiany bardzo pomagają w pracy nad sobą.
„eMPowerbank, który postanowiłam Ci zaproponować  to dostęp do „mojego źródła mocy”. Chcę się z Tobą podzielić tym, co pomogło mi w zbudowaniu poczucia własnej wartości.
Nie będzie tutaj gotowych recept ani prostych instrukcji. Podzielę się z Tobą pomysłami i inspiracjami, które pomogły mnie i moim klientom. Żeby jednak mogły zadziałać w Twoim życiu musisz nadać im osobisty charakter, użyć ich „po swojemu”, wypełnić kartki tym, co dla Ciebie ważne. Potraktuj go proszę jako miejsce, gdzie możesz tworzyć bezpieczną przestrzeń do odkrywania siebie i stawania się w pełni sobą.
Jeśli uda mi się choć odrobinę pomóc w tym pięknym procesie – będę szczęśliwa.”
Tatiana Mindewicz-Puacz


Sama mama. Jak przejść przez rozwód i żyć dalej – Joanna Szulc, Agora

Rozwód to jedna z najbardziej stresujących rzeczy w życiu. Dla kobiet z dziećmi jest to jeszcze większa trauma. Bycie samotną mamą jest trudne i każda taka kobieta wymaga wsparcia. Zanim na nowo odzyska poczucie bezpieczeństwa i siłę, musi nauczyć się żyć w tej nowej rzeczywistości. Ta książka jest w tym bardzo pomocna.

Nie odkładaj najlepszych lat na później.
Teraz masz swój czas.
Wykorzystaj go najlepiej, jak można.
Nawet jeśli musisz się rozwieść.
To jest książka dla kobiet, które są albo będą samotnymi mamami. Niektóre z własnego wyboru, inne dlatego, że ktoś tak zdecydował wbrew ich woli. Związek się sypie albo już się rozsypał. A może trwa, ale jedynie „dla dobra dzieci”, i okazuje się, że dzieciom wcale nie wychodzi to na dobre.
Autorka sama przeszła przez rozwód i jest samotną matką. W książce dzieli się swoimi doświadczeniami. Opowiada o momentach przełomowych, chwilach trudnych i smutnych, ale i o tych, w których wreszcie pojawiło się światełko w tunelu. A przede wszystkim rozmawia z ludźmi, których wiedza i doświadczenia są pomocne w mierzeniu się z kolejnymi etapami rozstania i budowania życia na nowo: terapeutami par, psychologami rodzinnymi i dziecięcymi, mediatorami, a także adwokatami, socjolożką, psychiatrą i trenerem rozwoju osobistego. Tłumaczą, jak rozpoznać kryzys małżeński nie do przejścia, kiedy decyzja o rozwodzie jest nieuchronna, jak ją zakomunikować dzieciom, jak się spokojnie dogadać z byłym mężem, wreszcie jak przepracować trudne emocje i szukać szczęścia po rozwodzie.


Pomóż dziecku przetrwać rozwód. Poradnik dla rozwodzących się rodziców – Lisa Rene Reynolds, Wydawnictwo Bis

Rozwód godzi w każdą stronę związku, ale najbardziej rani dzieci. Ta książka jest drogowskazem dla rodziców, którzy podejmują decyzję o rozstaniu i chcą uchronić dziecko przed negatywnymi i bolesnymi konsekwencjami rozwodu. Bardzo ważna książka napisana prze terapeutkę rodzinną.

Pamiętajcie, podczas rozwodu dzieci mogą doświadczyć nie tylko poczucia straty i smutku, ale też otrzymać wzorzec zachowań, który zaowocuje w przyszłości. Stanie się tak, jeśli rodzice potrafią zachować się właściwie i nie przestaną odnosić się do siebie z szacunkiem.

Lisa René Reynolds jest terapeutką specjalizującą się w terapii małżeństw oraz terapii rodzin podczas rozwodu i prowadzi kursy dla rozwodzących się rodziców. Obserwacje poczynione w trakcie wieloletniej praktyki stały się inspiracją do napisania tej książki. Autorka dzieli się w niej doświadczeniem i podpowiada rodzicom, jak przeprowadzić dzieci przez rozwód w możliwie najmniej bolesny sposób.

Przeczytaj tę książkę i podaruj ją byłemu małżonkowi!


MAMY DLA WAS NIESPODZIANKĘ – SZYBKIE ROZDANIE!

Jeśli chcecie otrzymać od nas książkę „Sama mama” lub „eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc”, piszcie na adres [email protected]. W mailu napiszcie, którą książkę i dlaczego chciałybyście otrzymać. Mamy do rozdania po 3 egzemplarze powyższych tytułów. Na Wasze wiadomości czekamy do 6.11.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również