-Reklama-

Kreatywne zabawy plastyczne

Dzieci są z natury otwarte, kreatywne i ciekawe świata. My, jako dorośli powinniśmy pielęgnować w nich te cechy. Co może w tym pomóc lepiej jak kontakt ze sztuką? Proponujemy kreatywne zabawy plastyczne, które uatrakcyjnią wam i waszym pociechom czas wolny, urozmaicą artystyczne działania i pokażą wam, jak wiele można zdziałać twórczą aktywnością .

-Reklama-

Otwórzcie umysły i do dzieła !

Malowanie- Spryskiwanie

Nie polecamy robić tego w domu:) Z tą techniką zapraszamy na dwór. Musimy do spryskiwaczy np. po płynie do mycia szyb wlać wodę, która będzie zabarwiona farbą lub barwnikiem. Kartkę na której pojawi się nasze dziecięce dzieło sztuki możemy położyć na trawie lub przywiesić spinaczami do sznurka. Im więcej kolorów, tym lepsza zabawa!

Malowanie szklana kulą

Potrzebujecie szklanych, małych kul oraz pudełka po grach planszowych lub puzzlach. Włóżcie tam kartkę, nanieście farbę, a dziecko manipulując pudełkiem i przemieszczając kulę, zapełni kartkę fantazyjną abstrakcją. Pamiętajcie – im więcej kolorów, tym ciekawiej 🙂

Malowanie na folii

Możecie to zrobić zarówno w dom, jak i w plenerze. Potrzebujecie folii , którą owiniecie wokół krzesła, drzew, kijków, farb lub mazaków. Resztę zostawcie wyobraźni dziecka.

Kolorowa sól

Kolorowanie soli może okazać się wspaniałym zajęciem. Potrzebujecie do tego zajęcia kredy ( najlepiej sprawdza się gruba kreda), soli, tacki, słoiczka lub szklanej butelki. Rozsypcie sól na tackę, pocierajcie ją kredą, aż do momentu zabarwienia. Sól przesypcie do szklanej butelki lub słoika. Poszalejcie z kolorami ! Tak przygotowany przedmiot nadaje się świetnie na prezent od dziecka np. na imieniny dla babci lub urodziny cioci 🙂

Pomalowaną sól można również wykorzystać do wypełnienia rysunków, dla młodszych dzieci przygotujcie gotowe obrazy, starsze mogą narysować coś samodzielnie. Wypełnienie smarujemy klejem, który posypujemy solą ( najlepiej sprawdzi się do tego magiczny klej).Taka zabawa dostarczy waszym dzieciom dużo wrażeń zmysłowych i artystycznych.

Zestawy kreatywne

Można skorzystać też z gotowych zestawów kreatywnych. Na rynku mamy bardzo duży wybór takich atrakcji – uszyjcie swojego pieska, wyklejcie kotka, nawleczcie sowę, stwórzcie misia z pluszu… Dzieci będą zachwycone, a przy okazji udoskonalą swój warsztat techniczny.

Kolorowanki antystresowe- kolorowanki nie tylko dla dorosłych

Chcecie uatrakcyjnić kolorowanie dzieciom? Poszukajcie ciekawych książek do kolorowania. Połączcie wiele korzyści jednocześnie – usprawnijcie pracę ręki waszego dziecka , poznajcie dzieła sztuki, świat przyrody lub postaci z książek. Kolorujcie razem umacniając więzi poprzez wspólną zabawę.

Rysowanie w kąpieli

Możecie uatrakcyjnić waszym pociechom kąpiel, dając im do zabawy markery, lub piankę przeznaczoną do malowania w łazience. Po zamoczeniu takiego markera dziecko może tworzyć na płytkach bądź na wannie, a co najważniejsze – malowidło bardzo łatwo się zmywa. Nie musicie się stresować perspektywą szorowania łazienki.

Malowanie orzechami, lodem, tworzenie dinozaurów z papieru, kolaże i wiele, wiele innych technik jest w zasięgu waszej wyobraźni. Niech ograniczenia się Was nie trzymają! Przygoda z plastyką może stać się ulubioną formą spędzania czasu waszych dzieci…. A może i Waszą również?

autor: Karolina Kaca-Miklaszewska
foto: Karolina Kaca- Miklaszewska
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również