-Reklama-
-Reklama-

Jakimi rodzicami jesteśmy?

Powiedz "kur.." powiedział tata do synka trzymanego na rękach. W zasadzie jednej, bo w drugim ręku trzymał piwo. Scenka nad polskim jeziorem. Wakacje to czas obserwacji, porównań z innymi rodzicami. Podsumowania własnego rodzicielstwa. Zastanawiacie się czasem jakimi rodzicami jesteście.

-Reklama-

Powiedz „kur..” powiedział tata do synka trzymanego na rękach. W zasadzie jednej, bo w drugim ręku trzymał piwo. Scenka nad polskim jeziorem. Wakacje to czas obserwacji, porównań z innymi rodzicami. Podsumowania własnego rodzicielstwa. Zastanawiacie się czasem, jakimi rodzicami jesteście?

Kończą się wakacje – czas swobody, wyluzowania… Jak ocenicie siebie podczas tegorocznych z dziećmi? Byliście grzeczni? 😉 Ja miałam okazję zaobserwować kilka ciekawych przypadków rodzicielskich ekstremów i mam parę refleksji. Tak wiem, wiem. Najłatwiej jest krytykować, a swoich błędów nie zauważać. Nie ma rodziców idealnych. Też mam listę swoich wakacyjnych – rodzicielskich grzeszków. Dlatego moją uwagę zwróciły te innych.

W wakacje wychodzą z nas najgorsze potwory

Urlop to czas odpoczynku i nie dziwmy się, że wtedy właśnie nastawiamy się na kompletne wyluzowanie. A dzieci, nie da się ukryć, skutecznie nam to utrudniają 😉 Co wtedy robimy? Próbujemy ich włączyć do swojej rozrywki. Skutki? Mierne. I dla dziecka i dla naszej opinii i… dla nas samych. Że wspomnę chociażby o „okrutnie” (tak, to najwłaściwsze słowo) śmiesznych zdjęciach dzieci z „niby” papierosem czy „pustym” piwkiem. Brrrr… Tata namawiający dziecko „powiedz kur…”, bo to przecież takie śmieszne! A potem? Skąd ono to usłyszało? @#=’;

Rodzice z rozsądku

Wbrew pozorom „piwkujący” rodzice to nie jest najgorsza grupa. Zgrozę wywołują u mnie rodzice golasków plażowych – sama wstydzę się za te dzieci, które nie są jeszcze niczego świadome. Względy higieniczne to jedno, drugie to kompletny brak wyobraźni i świadomości ryzyka, odpowiedzialności! W końcu nie wiemy z kim przyjdzie nam plażować! Przecież jest tyle cudownych strojów do kąpieli! O albo, na szczęście chyba coraz rzadszy widok, rodziców palących z dziećmi w samochodzie. Mamy zostawiające swe dzieci bez opieki na przewijakach, niezapięte pasy w fotelikach… Rodzice wiecznie niezadowoleni: „czego znowu chcesz?” (w domyśle: że znowu zawracasz mi głowę).

Czy mamy prawo zwracać uwagę?

O i tu się zaczyna… „Czep się swojego dziecka!”… Wszyscy jesteśmy dorosłymi ludźmi. Każdy odpowiada za swoje dzieci. Choć czasem aż się we mnie gotuje lub przelewa żal nad dzieckiem, nigdy nie odważyłam się na to, by zwrócić komuś uwagę. Słusznie? Niesłusznie? Świata nie zbawię, a głupotę tym bardziej ciężko jest wytępić.

Rodzicielskie katharsis

Coś w tym jest, że kiedy obserwujemy takich „głupkowatych” (przepraszam) rodziców, sami czujemy się o ileż lepiej. Dowartościowani. Idealny nie jestem, no ale bez przesady…

Na szczęście urlopy za nami. Teraz wracamy do codzienności, odpowiedzialności i… szacunku do własnych dzieci. A to najważniejsze…

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dziecko często choruje – na co zwrócić uwagę? Odpowiada pediatra

Choroba dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Tym większy, kiedy dziecko choruje zbyt często. Co wtedy robić?

Czy zabawki mogą wpływać na rozwój sensoryczny malucha?

Zabawki sensoryczne na przełomie ostatnich lat zyskują na popularności. Dzieci je uwielbiają za to, że mogą ich dotykać, wkładać do buzi i bez umiaru doświadczać. Rodzice zaś doceniają kilka momentów spokoju, kiedy maluch jest nimi pochłonięty. Zabawki sensoryczne dają nam możliwość nie tylko oddechu, ale przede wszystkim wsparcia rozwoju malucha. Jednak czym dokładnie są, kiedy najlepiej je wprowadzić i jak wybrać te odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku? O tym wszystkim rozmawiamy z Magdaleną Zujewicz, fizjoterapeutką i ekspertką marki Canpol babies.

Kim powinno być moje dziecko w przyszłości? Przede wszystkim zawodowo szczęśliwe

Wybór zawodu jest wyzwaniem, nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko musi podjąć już w szkole podstawowej, kolejną tuż po maturze. Kiedy jednak decyduje kim, zostanie w przyszłości? Okazuje się, że nawet i w przedszkolu. Co więcej, badania mówią, że tylko 18 proc. Polaków pracuje w zawodzie wybranym w liceum. Jak zatem zdać egzamin z rodzicielskiego wsparcia w wyborze zawodu?

Jak przygotować się do porodu? Ta lista z pewnością Ci pomoże!

Poród to jedna z ważniejszych chwil w życiu – po 9. miesiącach ciąży na świat przychodzi twoje dziecko. Zastanów się nad tym, jak chcesz, by przebiegały narodziny i stwórz plan porodu. Co powinno się w nim znaleźć?

Kiedy zmienia się kolor oczu u dziecka?

Zachwycasz się niebieskimi oczami twojego noworodka? Musimy cię zmartwić, istnieje prawdopodobieństwo, że kolor oczu dziecka jeszcze się zmieni. Kiedy to się stanie? Jaki finalny kolor oczu będzie mieć twoje dziecko?