-Reklama-

Jakimi rodzicami jesteśmy?

Powiedz "kur.." powiedział tata do synka trzymanego na rękach. W zasadzie jednej, bo w drugim ręku trzymał piwo. Scenka nad polskim jeziorem. Wakacje to czas obserwacji, porównań z innymi rodzicami. Podsumowania własnego rodzicielstwa. Zastanawiacie się czasem jakimi rodzicami jesteście.

-Reklama-

Powiedz „kur..” powiedział tata do synka trzymanego na rękach. W zasadzie jednej, bo w drugim ręku trzymał piwo. Scenka nad polskim jeziorem. Wakacje to czas obserwacji, porównań z innymi rodzicami. Podsumowania własnego rodzicielstwa. Zastanawiacie się czasem, jakimi rodzicami jesteście?

Kończą się wakacje – czas swobody, wyluzowania… Jak ocenicie siebie podczas tegorocznych z dziećmi? Byliście grzeczni? 😉 Ja miałam okazję zaobserwować kilka ciekawych przypadków rodzicielskich ekstremów i mam parę refleksji. Tak wiem, wiem. Najłatwiej jest krytykować, a swoich błędów nie zauważać. Nie ma rodziców idealnych. Też mam listę swoich wakacyjnych – rodzicielskich grzeszków. Dlatego moją uwagę zwróciły te innych.

W wakacje wychodzą z nas najgorsze potwory

Urlop to czas odpoczynku i nie dziwmy się, że wtedy właśnie nastawiamy się na kompletne wyluzowanie. A dzieci, nie da się ukryć, skutecznie nam to utrudniają 😉 Co wtedy robimy? Próbujemy ich włączyć do swojej rozrywki. Skutki? Mierne. I dla dziecka i dla naszej opinii i… dla nas samych. Że wspomnę chociażby o „okrutnie” (tak, to najwłaściwsze słowo) śmiesznych zdjęciach dzieci z „niby” papierosem czy „pustym” piwkiem. Brrrr… Tata namawiający dziecko „powiedz kur…”, bo to przecież takie śmieszne! A potem? Skąd ono to usłyszało? @#=’;

Rodzice z rozsądku

Wbrew pozorom „piwkujący” rodzice to nie jest najgorsza grupa. Zgrozę wywołują u mnie rodzice golasków plażowych – sama wstydzę się za te dzieci, które nie są jeszcze niczego świadome. Względy higieniczne to jedno, drugie to kompletny brak wyobraźni i świadomości ryzyka, odpowiedzialności! W końcu nie wiemy z kim przyjdzie nam plażować! Przecież jest tyle cudownych strojów do kąpieli! O albo, na szczęście chyba coraz rzadszy widok, rodziców palących z dziećmi w samochodzie. Mamy zostawiające swe dzieci bez opieki na przewijakach, niezapięte pasy w fotelikach… Rodzice wiecznie niezadowoleni: „czego znowu chcesz?” (w domyśle: że znowu zawracasz mi głowę).

Czy mamy prawo zwracać uwagę?

O i tu się zaczyna… „Czep się swojego dziecka!”… Wszyscy jesteśmy dorosłymi ludźmi. Każdy odpowiada za swoje dzieci. Choć czasem aż się we mnie gotuje lub przelewa żal nad dzieckiem, nigdy nie odważyłam się na to, by zwrócić komuś uwagę. Słusznie? Niesłusznie? Świata nie zbawię, a głupotę tym bardziej ciężko jest wytępić.

Rodzicielskie katharsis

Coś w tym jest, że kiedy obserwujemy takich „głupkowatych” (przepraszam) rodziców, sami czujemy się o ileż lepiej. Dowartościowani. Idealny nie jestem, no ale bez przesady…

Na szczęście urlopy za nami. Teraz wracamy do codzienności, odpowiedzialności i… szacunku do własnych dzieci. A to najważniejsze…

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!