-Reklama-

Jakie foteliki samochodowe kupujemy?

Ile kosztują foteliki samochodowe? Jakie modele cieszą się popularnością? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

-Reklama-

Fotelik samochodowy to nie tylko obowiązek, który narzuca na nas prawo, ale i troska o bezpieczeństwo naszego dziecka w czasie podróży. Dlatego oferta dostępnych na rynku modeli jest bardzo szeroka zarówno pod względem cech, designu, jak i ceny. Jakiego rodzaju produkty z tej kategorii są najbardziej popularne? Modeli w jakiej cenie najczęściej poszukujemy? Na te pytania pozwala odpowiedzieć analiza przeprowadzona przez specjalistów Okajze.info.

Według polskiego prawa każde dziecko, którego wzrost jest mniejszy niż 150 cm, musi być przewożone w foteliku samochodowym. To obowiązek spoczywający na rodzicach lub opiekunach, który ma zapewnić maluchom bezpieczną podróż. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju fotelików samochodowych, a najbardziej znani producenci tych produktów to przede wszystkim firmy: Bebe Comfort, Bimbo, Pritax, Casualplay, Chicco, Fair, Graco, Jane, Maxi-Cosi, Teamtex, Kiddy, Ramatti, Easy GO, Caretero oraz Tako.

Ile najczęściej płacimy za foteliki?

W serwisie Okazje.info znajdziemy ponad 500 produktów z kategorii „foteliki samochodowe”. Analiza popularności poszczególnych modeli wykazała, że największym zainteresowaniem – na poziomie 54%, cieszą się te, których koszt wynosi od 150 do 300 zł. Na drugim miejscu znalazły się produkty mieszczące się w przedziale cenowym 300 – 600 zł, które generują 26% odsłon. Trzecie miejsce należy z kolei do najtańszych fotelików, których koszt nie przekracza 150 zł. Poszukiwało ich 20% korzystających z serwisu. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się najdroższe modele, za które musimy zapłacić 600 zł i więcej (14% odsłon).

Które modele cieszą się największą popularnością?

Analiza popularności fotelików samochodowych poszukiwanych w serwisie Okazje.info od początku stycznia do końca sierpnia 2015 roku wykazała, że największym zainteresowaniem cieszył się model Ibiza firmy Caretero w cenie 234,99 zł. Drugie miejsce należy do fotelika Junior Maxi marki Graco, którego kupimy za nieco mniej (169 zł). Na trzeciej pozycji znalazł się ponownie model firmy Caretero – fotelik samochodowy ViVo w cenie 155 zł. Najdroższy produkt, który uplasował się w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych fotelików to Young Sport firmy Recaro, za który trzeba zapłacić 640 zł. Z kolei najtańszy to model firmy KinderKraft o nazwie Comfort w cenie 149 zł.

Na co zwrócić uwagę kupując fotelik dla niemowlaka?

Kupując fotelik samochodowy dla niemowlaka pamiętajmy, że jego skorupa (czyli korpus) powinna być nie tylko twarda, ale i głęboka oraz masywna, a jednocześnie zapewniać wygodne ułożenie ciała. W przypadku tak małych dzieci bardzo ważny jest również system ochrony główki (określany jako SPS, Safe Side, ASP lub SIP). Jego konstrukcja oparta jest na umocnionych bokach fotelika, dzięki czemu poziom ochrony przed urazami jest wysoki. Zaleca się także, aby paski, którymi przypina się malucha były pięcio-, a nie trzypunktowe. Dobrze, jeśli będą one pokryte miękkim materiałem, który zapewni ochronę przed otarciami. Istotna jest też możliwość ich regulacji w zależności od tego, jak duże jest dziecko i w co jest ubrane. Dodatkowo ważna jest obecność specjalnej wkładki dla niemowlaka, którą umieszcza się pod jego pupą. Dzięki niej może on wygodnie leżeć, a w momencie rozpoczęcia procesu siadania podkładkę można wyjąć, dając pełen komfort małemu pasażerowi. Zwróćmy także uwagę na zagłówek, który w fotelikach dla niemowląt powinien być regulowany. Warto również, aby wybrany przez nas model był kompatybilny z systemem IsoFix, czyli jednym z najbezpieczniejszych dostępnych systemów mocowania fotelików samochodowych, w który wyposażone są prawie wszystkie nowe auta. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup fotelika samochodowego mogącego jednocześnie pełnić funkcję gondoli montowanej w wózkach.

Na co zwrócić uwagę kupując fotelik dla starszego dziecka?

Foteliki samochodowe dla starszych dzieci muszą spełniać nieco inne wymagania i mieć inne parametry niż te przeznaczone dla niemowlaków. Materiał, którym pokryty jest szkielet fotelika samochodowego dla starszaka powinien zapewniać skórze wentylację. Dobrze sprawdza się w tej roli na przykład mikrofibra. Ważne jest również, by był on zdejmowany, gdyż starsze dziecko lubi brudzić siebie i wszystko w około – brak opcji zdejmowania utrudniłby więc pranie. Pasy do przypinania powinny być, tak jak i w przypadku fotelików samochodowych dla niemowlaków, pięciopunktowe, regulowane, pokryte miękkim materiałem. Siedzisko musi być na tyle szerokie, by zmieściło się w nim zarówno dziecko w letnim stroju, jak i w grubej, zimowej kurtce. Zagłówek także powinien mieć możliwość regulacji (w tym odchylania do tyłu), co będzie przydatne w chwili, w której dziecko zaśnie. Przydatną opcją w fotelikach samochodowych są kieszenie umieszczone na ich bokach – można w nich schować butelkę z piciem lub małe zabawki dla dziecka. Gdy głowa małego pasażera zaczyna wystawać ponad oparcie fotelika jest to niewątpliwy znak, że trzeba produkt wymienić na większy.

Grupa Okazje
Grupa Okazje jest jednym z liderów polskiego rynku e-commerce. W jej skład wchodzą 4 serwisy odwiedzane miesięcznie przez ponad 6 mln internautów generujących 16 mln odsłon. Głównym filarem grupy jest porównywarka cen Okazje.info, plasująca się w pierwszej trójce porównywarek w Polsce. Grupa Okazje to także funkcjonalne wyszukiwarki zakupów dopasowane do potrzeb określonych grup docelowych – YouShop, YouHome oraz YouStyle. W 2014 roku do grona serwisów dołączył Rabatuj.pl oferujący internautom rabaty, promocje, wyprzedaże i inne formy zniżek na e-zakupy.
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również