-Reklama-

Jak zaaranżować kącik w sypialni rodziców?

Pierwsze miesiące swojego życia, nasze dziecko będzie spędzało blisko nas. Ze względu na liczne pobudki, częste karmienia i przewijania, rodzice bardzo często podejmują decyzję, aby maluch zamieszkał z nimi w sypialni. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Pytanie pozostaje tylko takie, jak to wszystko pogodzić ze sobą. Mieszkanie z dziećmi jest bowiem prawdziwą sztuką! Musimy o tym pamiętać zanim stworzymy kącik w naszej osobistej przestrzeni.

-Reklama-

Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie postawić to: jakie dodatkowe sprzęty będą nam potrzebne, drugie: jak je rozmieścić, by pomieszczenie pozostało funkcjonalne – ba! nawet zdecydowanie zwiększyło swoją wydajność, było przytulne i tworzyło odpowiedni klimat dla nowego, małego członka rodziny. 

Co nowego w sypialni?

Bezapelacyjnie nowym sprzętem, które się pojawi w sypialni na pewno będzie łóżeczko lub inne miejsce do spania. To ono powinno być punktem wyjścia do dalszych działań aranżacyjnych. Biorąc pod uwagę warunki lokalowe w większości naszych mieszkań, pewnie nie będziemy mieć zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o lokalizację łóżeczka, bo samo pomieszczanie to na nas wymusi. Ważne, żeby nie stało ono zbyt blisko okna i grzejników. 

Niezwykle ważnym w przypadku łóżeczka jest wybór właściwej pościeli. Naprawdę, przy jej wyborze trzeba się bardzo dobrze zastanowić. Nie kupujmy pierwszej-lepszej, przypadkowej. Jakość w tym przypadku ma naprawdę ogromne znaczenie! Komfort i bezpieczeństwo w pierwszych miesiącach życia naszego dziecka to absolutna podstawa, by rozwijało się ono prawidłowo! Wybierajmy pościel z miękkich, naturalnych tkanin. Najzdrowsze dla dziecka są te pościele, które mają antyalergiczne wypełnienie. Przed zakupem koniecznie to sprawdźmy!

Przy wyborze pościeli dla dziecka powinniśmy się bardzo dobrze zastanowić. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość.

UWAGA! TERAZ NA HASŁO: SWEETDREAMS

MACIE 10% RABAT NA POŚCIEL Z WYPEŁNIENIEM Z KOLEKCJI SWEAT DREAMS OD YELLOW TIPI

Drugim, niezwykle istotnym meblem w pokoju, w którym mieszka dziecko jest fotel – wygodny, miękki, zgrabny. Aranżując nasze wspólne wnętrze często pomijamy ten sprzęt, ale już po kilku dniach przekonamy się, że jest on absolutną koniecznością! Fotel to miejsce, w którym spotykamy się z naszym dzieckiem – na karmienie, usypianie czy po prostu wspólne przytulanie. Nie sposób także pominąć jego waloru estetycznego! Obecność takiego fotela w pomieszczeniu dodaje mu niezwykłego uroku i sprawia, że staje się ono zdecydowanie bardziej przytulne! 

Fotel do karmienie to niezbędny mebel w waszej wspólnej sypialni.

W miękkości otulony

Przedmiotem łączącym sen w łóżeczku oraz wspólny czas poza nim jest na pewno kocyk. Bardzo szybko się przekonasz, że to jeden z tych elementów wyprawki, który jest naprawdę konieczny! Wiele mam potwierdza, że w ich przypadku najlepiej sprawdził się kocyk minky. Jest on niezastąpiony zarówno w łóżeczku, jak i poza nim np. do otulenia podczas karmienia czy usypiania. 

Kocyk zawsze powinien być pod ręką. Przyda się głównie podczas licznych drzemek w ciągu dnia.

Atmosfera wspólnej przestrzeni z dzieckiem

To chyba jeden z najważniejszych aspektów we wspólnej przestrzeni i jednocześnie najtrudniejszy to wypracowania. Najważniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest możliwość regulacji światłem w sypialni. Pamiętajmy, że dziecko będzie bardzo często spało w dzień i żywe światło może je naprawdę rozpraszać. Oprócz oświetlenie nocnego – lampek czy oświetlenia górnego, niezwykle ważna jest możliwość regulacji światlem dziennym. Do tego najlepsze będą oczywiście zasłony. W pokoju, w którym mieszka dziecko najlepiej sprawdzą się zasłony zaciemniające. Doskonale spełniają one swoją funkcję i dodadzą wnętrzu wyjątkowego uroku!  Obecnie bardzo modne i niezwykle efektowne są np. zasłony welurowe. Doskonale spełniają swoją funkcję i dodatkowo dodają wnętrzu przytulności. 

Zasłona w pokoju, w którym mieszka dziecko służy do regulowania światła dziennego, ale też bardzo ociepla wnętrze.

Bezpieczeństwo ponad wszystko 

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o tak istotnym aspekcie jakim jest bezpieczeństwo – nawet, kiedy dziecko znajduje się pod czujnym okiem rodziców. Szczególnie mamy tu na myśli bezpieczeństwo w miejscu, w którym maluch najczęściej przebywa, czyli łóżeczko. Specjalne ochraniacze to absolutna podstawa! Zobaczcie, jakie wybrałyśmy dla Was – to, że coś jest niezwykle praktyczne, nie oznacza, że ma nieestetycznie wyglądać. Wprost przeciwnie! 

Ochraniacz to obowiązkowy element wyposażenia łóżeczka.

Artykuł powstał przy współpracy z yellow tipi.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również