-Reklama-

Jak wybrać odpowiedni laktator? Sprawdź, jaki model sprosta Twoim oczekiwaniom.

-Reklama-

Po co mamie laktator?

Laktator to jeden z podstawowych elementów wyprawki szpitalnej. Już w pierwszych dniach po porodzie pozwala pobudzić laktację, pomóc przy nawałach mlecznych lub zastojach pokarmu. Jest nieocenionym wsparciem kiedy zostaje się mamą KPI, czyli karmiącą piersią inaczej. Daje również przestrzeń na odrobinę swobody i spokoju, który jest potrzebny każdemu. Będą zdarzały się przecież sytuacje, kiedy konieczne będą wyjścia z domu, bez możliwości nakarmienia maluszka osobiście – na przykład w czasie wizyty u lekarza. Właśnie wtedy laktator okazuje się być niezbędny. Zanim udasz się do szpitala, warto poświęcić chwilę na mały rekonesans, by znaleźć model odpowiedni dla Ciebie. Czym zatem powinnaś się kierować przy jego wyborze i na co warto zwrócić uwagę?

Przyjaciel w karmieniu piersią

Karmienie piersią to wyjątkowy moment bliskości między mamą a dzieckiem. Pomaga w budowaniu więzi, daje poczucie bezpieczeństwa. Karmienie piersią niesie za sobą także pewne wyzwania, do których warto odpowiednio się przygotować. Problem z pobudzeniem laktacji, wklęsłe brodawki sutkowe, nawał lub zastój pokarmu to tematy, które mogą, choć nie muszą towarzyszyć Ci podczas „mlecznej przygody”. Jeśli już rozpoczęłaś poszukiwania laktatora, to z pewnością zauważyłaś, jak wiele jest różnych modeli. Znalezienie odpowiedniego to nie lada wyzwanie. Jeśli wybierzemy taki, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb – stanie się on naszym najbliższym przyjacielem w czasie laktacji. Dobry laktator pomoże rozwiązać wiele problemów. Brzmi jak marzenie? Naprawdę są takie laktatory!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laktatora?

Pobudzenie laktacji oraz utrzymanie jej na odpowiednim poziomie to wyzwania, na które powinna być przygotowana każda młoda mama. Dlatego przy wyborze laktatora powinnaś sprawdzić, czy wybrany model jest dwufazowy, czyli wzorowany na naturalnym rytmie ssania dziecka. Tryb pierwszy stymuluje i pobudza, zapewniając szybszy wypływ pokarmu, a następnie przechodzi w wolniejszy i głęboki tryb drugi — ssania mleka. Karmienie piersią to praca „dwadzieścia cztery na siedem”, co oznacza, że nie można zrobić sobie przerw nawet w nocy. Czy laktator nie obudzi Twojego malucha oraz innych śpiących domowników? Nie, o ile jest odpowiednio cichy. Jeśli w parametrach laktatora zobaczysz 40 decybeli, to możesz być pewna, że nie zafunduje nikomu pobudki. Jest to poziom natężenia dźwięku porównywalny do pracy lodówki (40-45 db) lub szeptu, więc praktycznie niesłyszalny w codziennym życiu. Każda mama chciałaby mieć jak najlepsze wspomnienia z czasu karmienia piersią i nie kojarzyć go z nieprzyjemnym obowiązkiem. Bardzo ważną cechą nowoczesnych laktatorów Canpol babies jest ich bezbolesność. To bardzo ważne, ponieważ zapewni Ci komfort podczas odciągania mleka. Warto zwrócić uwagę na kształt lejka z miękką, wyprofilowaną nakładką silikonową, która dopasuje się do kształtu piersi i zwiększa komfort podczas odciągania pokarmu. Na wagę złota będzie również prosty intuicyjny panel sterowania, który ułatwi nam użytkowanie.

Dobry laktator okiem położnej – Katarzyny Orawiec-Rymszewicz:

Doświadczenie i współpraca z młodymi mamami na oddziałach położniczych, uświadomiły mi, jak ważne są pewne cechy laktatora. Do najważniejszych z nich zaliczyłabym możliwość odciągania w trybie dwufazowym, co odwzorowuje naturalny proces ssania piersi przez dziecko. Istotny jest dobrze dobrany lejek, który ma odwzorować pracę ust maluszka. I prosty i intuicyjny panel sterowania, ułatwiający Mamie obsługę laktatora. Anna Dereszowska aktorka i mama poleca: Jako aktywna zawodowo mama trójki dzieci wiem, jak ważny jest dobry laktator w rozpoczęciu i kontynuowaniu „mlecznej przygody”. Cicha praca, szybkość, komfort podczas odciągania pokarmu – tego szukałam w idealnym laktatorze. Z radością dzieliłam się swoimi spostrzeżeniami z marką Canpol babies, która na etapie tworzenia produktów kieruje się opiniami, uwagami i życzeniami mam. Owocem naszej współpracy są dwa świetnie dopracowane laktatory, które jako mama karmiąca piersią i borykająca się z różnymi problemami z karmieniem, bardzo polecam.

Dostosuj laktator do swojego trybu życia

Mobilny laktator elektryczny Canpol babies Take&Go to pozycja obowiązkowa w wyprawce porodowej. Choć szykując ją, możesz nie widzieć takiej potrzeby, doświadczenie innych mam pokazuje, jak bardzo istotny jest to element. Znalezienie i zakup odpowiedniego laktatora jeszcze przed narodzinami maluszka to ogromny komfort psychiczny dla mamy, na którą i tak czeka sporo wyzwań. Mobilny laktator elektryczny Canpol babies Take&Go jest bezprzewodowy (na jednym ładowaniu działa aż dwie godziny!), lekki i nie zajmie dużo miejsca w walizce czy torbie podręcznej. Intuicyjność i łatwość w użyciu sprawiają, że młoda mama bez problemu poradzi sobie z ustawieniem odpowiedniego programu. Mobilny laktator elektryczny Canpol babies Take&Go przyda się każdej mamie, która planuje karmić swoje dziecko piersią, ale ceni sobie komfort psychiczny i na wypadek jakiejkolwiek zmiany planów, chce mieć swój laktator zawsze pod ręką.

Canpol babies Take&Go

Podwójny laktator elektryczny Canpol babies ExpressCare to idealne urządzenie dla mamy lubiącej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Wachlarz możliwości, jaki daje, stawia go na najwyższej półce w tej kategorii. Świetnie sprawdzi się w przypadku mam, którym odciąganie mleka będzie towarzyszyć codziennie. Możesz używać go jako pojedynczy laktator lub jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu czasu odciągać mleko z dwóch piersi jednocześnie. Laktator elektryczny ExpressCare posiada szeroki zakres regulacji siły ssania oraz, dzięki funkcji personal fit, indywidualny tryb odciągania dla każdej piersi. Trzeci tryb pracy laktatora to inteligentny automatyczny program, który pomoże Ci dopasować najbardziej efektywny rytm ssania, co jest kwestią indywidualną w przypadku każdej mamy. Dodatkową cechą wyróżniającą laktator elektryczny ExpressCare na tle innych urządzeń tego typu jest funkcja korekcji sutków, pomagająca uformować wklęsłą brodawkę.. Laktator jest bezprzewodowy (do 120 minut pracy), a naładujesz go za pomocą kabla USB lub powerbank. Podwójny laktator elektryczny ExpressCare jest urządzeniem 2w1, ponieważ posiada funkcję elektrycznego aspiratora do nosa, który jest niezbędny przy pielęgnacji każdego maluszka.

Canpol Laktator elektryczny ExpressCare

Mobilny laktator elektryczny Take&Go oraz podwójny laktator elektryczny ExpressCare to nowości od marki Canpol babies. Możesz je kupić w sklepie producenta, sklepach stacjonarnych i u internetowych partnerów marki.Pamiętaj, że laktator jest przyjacielem i pomocnikiem w drodze do udanego karmienia piersią i odciąganie pokarmu nie powinno być bolesne, dlatego dobieraj go zgodnie z Twoimi potrzebami, a nie panującymi trendami. W tej kwestii podobnie jak w innych dotyczących macierzyństwa, to mamy wiedzą najlepiej.

Informacja prasowa

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również