-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Jak uprawiać seks, by zajść w ciążę?

Czy wiesz, że odpowiednia pozycja seksualna może zwiększyć wasze szanse na poczęcie dziecka a inna je utrudnić? Dowiedz się, co ma do poczęcia kobiecy orgazm i jak często uprawiać seks podczas starania o dziecko.

-Reklama-

Choć każdy stosunek seksualny bez zabezpieczenia może skończyć się ciążą, nie każdy akt seksualny będzie nam to gwarantował. Istnieje wiele czynników, które muszą sprzyjać poczęciu. W tym przypadku pomocne mogą okazać się np. niektóre pozycje seksualne, które ułatwią plemnikom dotarcie do komórki jajowej.

Pozycje seksualne ułatwiające poczęcie

Pozycja misjonarska (klasyczna)

To najbardziej powszechna pozycja seksualna. Kobieta leży na plecach z rozchylonymi, lekko ugiętymi w kolanach nogami a na niej leży jej partner, który może podpierać się na łokciach lub dłoniach. Pozycja ta umożliwia najgłębszą penetrację i dlatego sprzyja poczęciu. Dodatkowo umożliwia bliski kontakt z partnerem co zwiększa doznania niezbędne do osiągnięcia satysfakcji. W tej pozycji w trakcie wytrysku nasienie ma najkrótszą drogę z możliwych, by dotrzeć do szyjki macicy.

Pozycja na pieska (pozycja kolankowo-łokciowa)

To pozycja od tyłu. Kobieta klęka podpierając się na łokciach tyłem do partnera. Partner penetruje kobietę, klęcząc za nią. To kolejna pozycja, gdzie penetracja jest najgłębsza z możliwych a przy tym umożliwia stymulację przez mężczyznę innych stref erogennych kobiety. Sprzyja więc osiągnięciu maksymalnej przyjemności z aktu seksualnego.

Pozycja na łyżeczkę (pozycja boczna)

To najpopularniejsza pozycja boczna w seksie. Kobieta leży na boku, plecami do mężczyzny. Mężczyzna przyciśnięty do jej ciała, dokonuje penetracji. Taka pozycja sprzyja długim aktom seksualnym, bo nie jest męcząca dla obydwojga. Można więc zwiększyć czas odbywania stosunku. Pozycja sprzyja zajściu w ciążę, dzięki głębokiej penetracji a po zapłodnieniu jest idealną pozycją seksualną dla ciężarnych, bo nie powoduje ucisku brzucha i jest bardzo wygodna.

Pozycje seksualne utrudniające poczęcie dziecka

W trakcie starań o dziecko warto zrezygnować z pozycji, w których grawitacja może zadziałać na niekorzyść poczęcia. Tak jest w przypadku pozycji siedzących i stojących, gdy podczas wytrysku nasienie ma utrudnione zadanie, by dotrzeć do komórki jajowej. Tylko bardzo silne i żywotne plemniki w tej sytuacji są w stanie ruszyć „pod prąd”.

Znaczenie orgazmu w staraniach o dziecko

Największe znaczenie w poczęciu dziecka ma orgazm mężczyzny, który uwalnia nasienie zdolne do zapłodnienia. A jednak orgazm kobiety też jest w tej sytuacji bardzo pożądany. Jeśli kobieta osiągnie orgazm równo z partnerem albo tuż po nim, skurcze macicy jakie będzie wówczas odczuwać, pomogą spermie dotrzeć do komórki jajowej. Sam kobiecy „wytrysk” sprawi, plemniki będą mogły szybciej się przemieszczać.

Co zrobić po stosunku seksualnym?

By zwiększyć swoje szanse na poczęcie dziecka, kobieta po przyjęciu męskiego nasienia powinna pozostać w pozycji leżącej, najlepiej z nogami uniesionymi do góry (można je oprzeć o ścianę). Można spróbować włożyć pod biodra poduszkę, by pomóc plemnikom w dotarciu do celu. W takiej pozycji należy pozostać co najmniej kilkanaście minut.

Jak często uprawiać seks podczas starań o dziecko?

Ogólnie im rzadziej tym lepiej. Błędne jest twierdzenie, że często uprawiany seks zwiększa szansę na poczęcie. Trzeba bowiem wiedzieć, że im częściej mężczyzna ma wytrysk, tym każdorazowa dawka spermy będzie mniejsza a plemniki słabsze. Zbyt częste uprawianie seksu nastawionego na prokreację może też przestać sprawiać przyjemność i wprowadzać niepotrzebne napięcie oraz stres, które mogą skutecznie przeciwdziałać szczęśliwemu poczęciu.

Kiedy uprawiać seks, by począć dziecko?

Najważniejsze w tym wszystkim i tak jest wyliczenie optymalnego czasu na zapłodnienie. By próby się powiodły, stosunek seksualny powinien odbywać się w trakcie kobiecych dni płodnych – wówczas płodność kobiety jest największa. Aby zwiększyć swoje szanse na poczęcie zaleca się uprawianie seksu na jeden lub dwa dni przed owulacją a następnie ponownie w dniu jajeczkowania. Czas owulacji można wyliczyć z cyklu lub określić przez obserwację śluzu szyjkowego i temperatury ciała. Dla ułatwienia można zakupić w aptece testy owulacyjne lub komputer cyklu – urządzenie elektroniczne, które bardzo dokładnie oznacza dni płodne.

Zobacz jeszcze:

seks w ciąży – pytania i odpowiedzi

Czy można wybrać płeć dziecka?

Autor: Sylwia
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca!

Mamy wiedzą co dobre dla ich dzieci, dlatego rozpoczynamy głosowanie na produkt miesiąca. Weź udział w plebiscycie i wybierz produkt, który cenisz w macierzyństwie.

Nowe „Czyściochowe zabawy” już w Rossmannie – w sam raz na zimowe ferie!

,,Czyściochowe zabawy! Cz. 5 Czysty nos”– to tytuł kolejnych pełnych łamigłówek i kolorowanek książeczek z bohaterami Czyściochowa. Są one prezentem dla uczestników Rossnę!, którzy między 14 stycznia, a 15 lutego kupią produkt do dziecięcej higieny lub pielęgnacji i zeskanują kartę programu.

„Nastolatki na krawędzi” – poradnik o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości

Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”? Kiedy udać się z nastolatką do specjalisty i czego się spodziewać po takiej wizycie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” Krystyny Romanowskiej, dr Agnieszki Dąbrowskiej i dr Marty Niedźwiedzkiej w księgarniach już od 25 stycznia!

Krótkowzroczność u dziecka: korygować czy kontrolować?

Krótkowzroczność powoduje niezdolność do wyraźnego widzenia odległych obrazów i obiektów, takich jak np. tablica w klasie. Wada ta dotyka coraz większy odsetek dzieci i młodzieży, a niewykryta i niekontrolowana, może szybko i znacznie się pogłębiać. Dlatego w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów krótkowzroczności u swojego dziecka ważna jest natychmiastowa reakcja: korekcja oraz kontrola progresji wady. Co znaczą oba pojęcia i czym się różnią?