-Reklama-

Ile tak naprawdę wydajemy na dzieci?

Posiadanie dzieci to wielkie wyzwanie, radość i satysfakcja, ale to także ogromna odpowiedzialność, również materialna.

-Reklama-

Posiadanie dzieci to wielkie wyzwanie, radość i satysfakcja, ale to także ogromna odpowiedzialność, również materialna.

Posiadanie dzieci wiąże się nie tylko z olbrzymią odpowiedzialnością, lecz także wydatkami. Średnio wynoszą one 607 zł na jedno dziecko miesięcznie. Najwięcej pieniędzy (673 zł) muszą zarezerwować w budżecie rodzice pociech w wieku 10–12 lat. Podobno im dziecko starsze, tym mniej na nie wydajemy.

Co kosztuje nas najbardziej?

Rodzice przeznaczają środki finansowe przede wszystkim na żywność (średnio 208 zł miesięcznie). Wydatki te są wyższe w dużych miastach. Wraz z wiekiem rodziców wzrastają (nawet o 80 zł). „Znaczną cześć pieniędzy (114 zł) przeznaczamy na zakup ubrań. Domowy budżet obciążają też opłaty związane ze szkołą i zajęciami pozalekcyjnymi, średnio 84 zł” – mówi serwisowi infoWire.pl Alina Stahl z Biura Informacji Kredytowej. 95 zł rezerwujemy na zabawki oraz spełnianie zachcianek dzieci – najwięcej wydają rodzice tych w wieku 3–5 lat. Na leczenie pociech przeznaczamy z kolei 64 zł.

Nie zapominamy również o edukacji finansowej – 49 proc. dzieci otrzymuje kieszonkowe. Średnio jest to 39 zł na miesiąc. Wartość ta wzrasta wraz z wiekiem pociech. Te mające 13–15 lat otrzymują na własne potrzeby nawet 70 zł.

Jak widać, na dzieci wydajemy bardzo dużo. I nie ma się co dziwić. Przedstawiciele pokolenia Y – osoby urodzone w latach 1982–1995 – których coraz więcej zostaje rodzicami, chcą dać swoim pociechom to, czego sami często nie mieli.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również