-Reklama-

Gadżety do łóżeczka. Co może się przydać?

Niektóre ułatwiają życie, niektóre bawią a jeszcze inne zwiększają bezpieczeństwo dziecka. Zobacz, jakie gadżety do łóżeczka dziecięcego mogą ci się przydać.

-Reklama-

1. Panel interaktywny

Zawiesza się go na szczebelkach ale pasuje również do łóżeczka turystycznego. Jest zabawką i jednocześnie pozytywką. Można zmieniać jej ułożenie. Cena – ok. 120 złotych

pol_pl_Tiny-Love-INTERAKTYWNY-PANEL-2w1-USPOKAJACZ-lampka-1800217615_1

(Tiny Love)

2.  Ochraniacz krawędzi łóżeczka

Dziecko lub wbijać ząbki w krawędź łóżeczka, dlatego należy zapewnić mu bezpieczeństwo nawet podczas takiej zabawy. Pomogą w tym specjalne nakładki na łóżeczko.  4 elementy – około 60 złotych.

prince-lionheart-cot-rail-protector-ochraniacz-krawedzi-lozeczka-5205-bce1.420x420-s

(Prince Lionheart)

 3. Organizer do łóżeczka

Nie zajmuje wiele miejsca, można przypiąć go z boku łóżeczka. Ma wiele przegródek i pomieści dużo niezbędnych rzeczy. No i pozwala mieć zawsze wszystko pod ręką. Cena – ok. 100 złotych.

i-munchkin-011000-organizer-na-lozeczko-490x490

(Munchkin)

 4. Lampka do łóżeczka

Lampka przy łóżeczku to niezbędnik w nocy. Taka do powieszenia na łóżeczku jest jeszcze wygodniejsza, bo nie wymaga wieszania na ścianie i jest tak skonstruowana, by światło było bardzo przytłumione i nie raziło malucha. Cena – ok. 50 złotych.

13658649334e038e1cc4aa3

(Smoby)

5. Pianinko

To rozrywka dla malucha w każdym wieku. W tym początkowym okresie pianinko umieszcza się tak, by dziecko sięgało do niego nóżkami i kopiąc, uruchamiało dźwięk. Później na zabawce można grać rączkami. Cena: ok. 130 złotych.

fisher-price-pianinko-baw-sie-i-kop-zabawka-do-lozeczka-m-iext26141759

(Fisher Price)

6. Nieprzemakalne prześcieradło

Sprawdza się w każdej sytuacji, szczególnie w nocy, gdy maluch jest rzadziej przewijany. Chroni materac przed zamoczeniem, jest łatwe w praniu. Jedna strona prześcieradła wykonana jest z miękkiej bawełny, druga to specjalna wodoodporna membrana. Cena – ok. 35 złotych.

1000535

(Snibbs)

7. Specjalny materac minimalizujący ryzyko śmierci łóżeczkowej

Technologia, według której opracowano ten materac, pozwala na zapobieganie zniekształceniu główki u noworodków i niemowląt oraz ułatwia dziecku oddychanie. Zmniejsza ryzyko uduszenia się dziecka, jeśli w niekontrolowany sposób odwróciłoby się na brzuszek podczas snu. Zapewnia komfortową pozycję spania i zapobiega przegrzaniu się. Cena – ok. 250 złotych.

Oddychajacy_Lifenest

(LifeNest)

8. Organizer na pieluszki z podgrzewaczem chusteczek

To gadżet, który wbrew pozorom naprawdę jest praktyczny. Po pierwsze – wygodny pojemnik na pieluszki, który ułatwia przewijanie. Po drugie zamontowany nad nim podgrzewany pojemnik na chusteczki nawilżone, dzięki czemu ich używanie nie będzie dyskomfortem dla malucha. Organizer można powiesić na komodzie lub łóżeczku. Cena: ok. 250 złotych.

org_loz

(Prince Lionheart)

9. Poduszka stabilizacyjna dla noworodków

Taka poduszka pozwala maluchowi zachować bezpieczną pozycję, z której się nie przekręci na brzuszek. Zapobiega również zakrztuszeniu się, gdyby dziecko zaczęło ulewać podczas leżenia. Cena ok. 40 złotych

poduszka-stabilizacyjna-gniazdko-Poofi-21

(Poofi)

10. Monitor ruchu (oddechu) z nianią elektryczną

To urządzenie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, gdy maluch znajduje się w swoim łóżeczku i nie jest obserwowany przez rodziców. Szczególnie zaleca się zakup monitora oddechu rodzicom wcześniaków i dzieciom ze schorzeniami zwiększającymi ryzyko śmierci łóżeczkowej. Płytki urządzenia umieszcza się pod materacem i to one wyczuwają każdy ruch dziecka (są bardzo czułe), przy dłuższym bezruchu (bezdechu) uruchamiają głośny alarm.

Cena: ok. 600 złotych

ac401-big

(Angelcare)

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również