-Reklama-

Fryzury dla dziewczynek – zrób je sama!

Chcesz uczesać swoją córkę w coś innego niż kucyk? Zobacz, jakie fantastyczne fryzury dla dziewczynek można wyczarować, i to bez umiejętności fryzjerskich. Krok po kroku.

-Reklama-

Oto 3 przykładowe fryzury  dla dziewczynek które możecie zrobić same w domu. Moja instrukcja pomoże wam wyczarować niebanalne uczesania, które zachwycą wszystkich dookoła.

Warkocz  pull through – inaczej”oszukany warkocz” lub „powyciągane kitki” ?

Idealne dla dziewczynki, ale i dla mamy na pewno bardzo efektowny.

Jak zrobić?

 1. Wszystko zaczynamy od zrobienia przedziałka na środku głowy. Jedną część włosów zbieramy gumka, aby nam nie przeszkadzały na razie, a na drugiej będziemy pracować.
 2. Zaczynamy od zrobienia kucyka przy czole głowy oraz następnego tuż pod nim (musimy pilnować, aby były w miarę równo)- zdjęcie lewy górny róg.
 3. Następnie dzielimy kitkę naszego górnego kucyka na pół – zdjęcie prawy górny róg.
 4. Kucyk z dołu podpinamy do góry jakaś spinką, a podzielone włosy z górnego kucyka zbieramy gumką( czyli robimy kucyk pod pierwszym kucykiem).
 5. Po związaniu gumką musimy rozciągnąć na boki nasze bułeczki – zdjęcie lewy górny róg
 6. Następnie odpinamy kucyka przypiętego, dzielimy go na pół i robimy znowu kucyka pod kucykiem.
 7. Czynność cały czas powtarzamy i pamiętamy o wyciąganiu bułeczek włosów,bo to da naszemu warkoczowi push-up efekt.
 8. Gdy skończymy, to samo robimy z drugą stroną włosów ?

Romantyczny warkocz

Romantyczny warkocz robimy na bazie już nam znanego warkocza holenderskiego (odwrotnego). Żeby warkocz miał efekt włosy muszą być przynajmniej za ramiona .

Jak zrobić?

 1. Na rozpuszczonych włosach robimy przedziałek od lewego ucha przez głowę aż za ucho prawe – tak jak na zdjęciu pierwszym od lewej
 2. Następnie zaczynamy pleść warkocza holenderskiego  z włosów oddzielonych przy czole. Zaczynamy pleść zaraz przy lewym uchu, dobierając z obu stron (ale tylko z tej części włosów, którą oddzieliliśmy).
 3. Gdy będziemy mieli zapleciony warkocz już koło okolicy ucha prawego, pomalutku wyciągamy boczki warkocza, tak jak na zdjęciu środkowym,aby warkocz był bardziej efektowny i wyglądał bardziej romantycznie 🙂
 4. Następnie zaczynamy dobierać długie pasma włosów (jak na zdjęciu lewy górny róg).Pasma do warkocza od tej pory dobieramy tylko z lewej strony, prawą partię włosów zostawiamy. 
 5. Tak pleciemy warkocz, dobierając tylko jedną stronę po skosie. Pamiętamy o tym, aby co pewien czas wyciągać bułeczki naszego warkocza.
 6. Jak dojdziemy do momentu przy uchu lewym, pomalutku możemy wracać do dobierania z obu stron (zdjęcie lewy dolny róg). Pasma z prawej strony dodajemy powoli i uważamy aby były one „rozciągnięte”.
 7. Gdy już wykorzystamy wszystkie włosy doplatamy do końca warkocz i łapiemy gumeczką .Na koniec jeszcze raz po całości wyciągamy nasze bułeczki aby romantyczny warkocz był pełniejszy.

Warkocz na kredce

 1. Zaczynamy od zrobienia prostego kucyka.Musi on być jednak wysoko.
 2. Następnie pod gumkę wkładamy kredkę, ołówek – tak jak na zdjęciu.
 3. Następnie uwalniamy pasmo z prawej strony i pasmo to przekładamy pod kredką(od dołu) do góry (zdjęcie prawy górny róg).Następnie to samo robimy od strony lewej (pod kredką od dołu do góry).
 4. I teraz mamy dwa pasma z lewej i prawej strony, a do tego dobieramy pasmo z kucyka po środku.
 5. Mając trzy pasma, pleciemy raz tak jak normalnego warkocza.
 6. Następne pasmo dobieramy z prawej strony i znowu przekładamy znowu pod kredką (tak jak przy pierwszym), pleciemy normalnego warkocza i dobierając z lewej także przekładamy pod kredką. I tak robimy dalej i następne pasma dobierając zawsze przekładamy pod kredką.
 7. Gdy już włosy się nam „skończą”   z kucyka, zaplatamy go do końca jak normalnego kucyka. Tak jak na zdjęciu w lewym górnym rogu. Warkocz powinien wyglądać jak na zdjęciu, rozwiązujemy go gumką oraz pomału wyciągamy kredkę.
 8. Na koniec nasz ogonek z warkocza podpinamy pod spód. Jeśli włosy są długie podpięcie warkoczyka może być nawet aż pod gumką z kucyka.

Prawda że proste 🙂

Więcej inspiracji znajdziecie na mojej stronie. Zapraszam!

Marzena
Jestem mamą dwóch dziewczynek.. Nie jestem fryzjerką, ale moją pasją jest czesanie i wymyślanie nowych fryzur. Są to fryzury na co dzień i na różne inne okazje. Dlatego stworzyłam stronę m.in. dla mam, na której krok po kroku pokazuję, jak takie fryzury stworzyć: www.fryzurymarzeny.blogspot.com oraz na Facebooku fryzurymarzeny.
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również