-Reklama-

Dzieci i zwierzęta pod jednym dachem: najlepsze preparaty dla zwierząt na pchły i kleszcze

Kochasz koty, psy i inne zwierzęta i z chęcią chciałbyś mieć towarzysza w domu, ale przytłacza Cię natłok obowiązków powiązanych z wzięciem zwierzęta, które wiążą się z regularnym dbaniem o jego higienę?

-Reklama-

A może masz już czworonoga lub inne zwierzę w swoim domu i zastanawiasz się jak najlepiej uchronić go przed pasożytami dzięki czemu zwierzę, Twoje dzieci i otoczenie będą bezpieczne. Pasożyty nie tylko wpływają bezpośrednio na samopoczucie zwierzaka, ale też mogą przenosić groźne choroby. Na szczęście istnieją sprawdzone preparaty, dzięki którym nie musisz się aż tak obawiać kleszczy, pcheł i innych pasożytów, które mogą poważnie zaszkodzić zwierzęciu i domownikom.

Jeśli chcesz więc zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób u Twojego zwierzaka przenoszonych przez kleszcze, pchły inne pasożyty to sięgnij po produkty takie jak:

1. Obroża na pchły i kleszcze

Produktem, po który warto sięgnąć aby odstraszyć pchły i kleszcze jest obroża owadobójcza. Działa ona zazwyczaj od 6 do 8 miesięcy. Obroża uwalnia środki, które odstraszają owady niezależnie od aktywności psa i warunków pogodowych. Pchły od razu giną w zetknięciu się z wydzielanymi substancjami, a kleszcze są odstraszane nim dojdzie do ukąszenia psa. Przy zakładaniu obroży trzeba zwrócić uwagę, aby przylegała ona ściśle do ciała psa. Powinna być również cały czas noszona. Jeśli Twój zwierzak ma długie włosy, to w takim przypadku lepiej też rozważyć inne środki owadobójcze poza obrożą.

Podczas kupowania obroży zwróć uwagę czy jest ona wodoodporna, szczególnie jeśli pies lubi mieć kontakt z wodą podczas upalnych dni. Przy okazji również deszcz nie będzie stanowić problemu. Zwróć również uwagę czy jest ona bezzapachowa, co jest szczególnie ważne w przypadku psów, które są bardzo wyczulone na węch.

Obroża będzie działać nie tylko na psa, ale też na jego otoczenie. Zapobiegnie ona między innymi rozwojowi insektów w legowisku psa jak i w innych miejscach chętnie przez niego odwiedzanych. Zadbasz więc nie tylko o bezpieczeństwo zwierzaka i domowników, ale też o higienę mieszkania.

Jeśli chcesz zainwestować w obrożę owadobójczą to kup ją w sprawdzonym miejscu, które specjalizuje się w dystrybucji produktów dla zwierząt, na przykład w sklepie zooplus. Znajdziecie tam nie tylko obroże i inny preparaty na kleszcze i pchły, ale też bogaty wybór karm, legowisk i innych akcesoriów dla psów, kotów i innych zwierząt. Możecie też kupić ich wybrane produkty znacznie taniej jeśli wykorzystacie oferowany przez zooplus kupon rabatowy dla nowych klientów.

2. Krople przeciw kleszczom i pchłom

Kolejnym preparatem po który warto sięgnąć w walce z owadami są krople przeciwko kleszczom i pchłom. Krople wchłaniają się przez skórę, dzięki czemu kleszcze nie będzie w stanie ukąsić psa. Do użycia kropel używana jest pipeta, dzięki której łatwo można zaaplikować środek. Najlepiej jest umieścić środek w okolicy szyi psa, ponieważ jest mniejsze prawdopodobieństwo że będzie w stanie zlizać preparat.

Po nałożeniu preparatu unikaj kąpania psa przez najbliższe dni jak i lepiej też nie wychodzić z nim na spacer kiedy pada. Skuteczność kropel wynosi zazwyczaj do kilku tygodni, w zależności od producenta.

Kupując krople zwróć uwagę, aby było one dobrze dobrane do wagi, rozmiaru i wieku psa. Zwróć też uwagę czy nie ma w preparacie składników, które mogłyby uczulić Twojego zwierzaka.

3. Tabletki na kleszcze i pchły

Aby ochronić swojego zwierzaka przed pasożytami możesz sięgnąć też po specjalne tabletki. Aby tabletka była skuteczna, pies musi ją w całości zjeść, tak aby jej właściwości wchłonęły się do organizmu. Niektóre z tabletek lepiej się wchłaniają jeśli są podawane razem z pokarmem. Tabletki nie odstraszają pasożytów tak jak na przykład obroża czy krople, ale reagują dopiero kiedy znajdują się na ciele zwierzaka.

Pamiętaj, że tabletka raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku szczeniąt, szczególnie jeśli nie skończyły one jeszcze 12 miesiąca życia. W takim przypadku lepiej jest zdecydować się na bezpieczniejsze rozwiązanie jakim jest na spray.

Przed zdecydowaniem się na podanie tabletki psu sprawdź dokładnie jej skład jak i upewnij się, że przy danej rasie można ją stosować.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również