-Reklama-

Dowiedz się, jak pomóc dziecku cierpiącemu na depresję! Wygraj książkę!

Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś najlepszym rodzicem dla swojego dziecka, nie musisz wiedzieć o walce, jaka toczy się w jego wnętrzu. Przeczytaj tę książkę, by wiedzieć i widzieć więcej. Depresja nie powinna być tematem tabu, szczególnie w czasach, gdy stała się tak powszechna.

-Reklama-

„Dzieci odczuwają cierpienie, doświadczają wiele zła, zaniedbań i braku miłości. Dzieci chorują na depresję, dzieci odbierają sobie życie. Jako społeczeństwo nadal wypieramy ten problem. Przeciętny człowiek niewiele wie o chorobach psychicznych, a wszystko, co nieznane, wydaje mu się przerażające. Stąd wziął się pomysł na stworzenie książki poświęconej depresji dzieci i młodzieży. To poradnik głównie dla rodziców, choć może być pomocny dla nauczycieli, wychowawców i tych wszystkich, którzy opiekują się dziećmi.” Anna Duman

Depresja u dzieci i młodzieży. Jak chronić i pomóc – Anna Duman

Obniżenie nastroju, ataki płaczu, rozdrażnienie, agresja, ciągłe zmęczenie, poczucie winy, pogorszenie samooceny, lęk o przyszłość, bóle brzucha i głowy, gorsze przyswajanie wiedzy i koncentracja, wycofanie z kontaktów społecznych, zachowania autoagresywne i samobójcze – wszystko to należy do objawów depresji u dzieci i młodzieży. Niezwykle ważne jest, by w porę rozpoznać sygnały alarmowe i wiedzieć, jak zareagować.

Depresja u dzieci to poważny problem

Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię.

Co znajdziesz w tej książce?

Autorka w jasny, przystępny sposób wyjaśnia, czym są emocje u młodego człowieka. Przedstawia czynniki ryzyka rozwoju i objawy depresji u dzieci w zależności od wieku. Tłumaczy, kiedy zagrożenie samobójstwem jest wysokie. Opisuje pierwszą pomoc i metody terapii choroby u dzieci i młodzieży. Podpowiada też, jaka jest rola rodziny i co dzieje się po zakończeniu leczenia.

Jako Patron Medialny tej publikacji, bardzo polecamy ją Waszej uwadze.

KONKURS

Mamy dla Was 3 książki do rozdania. Jeśli chcecie zwiększyć swoją wiedzę na temat depresji u dzieci i młodzieży, weźcie udział w konkursie!

Zadaniem konkursowym jest odpowiedź na pytanie:

„Co jako społeczeństwo możemy zrobić, by chronić nasze dzieci przed depresją?”

Najciekawsze i najbardziej trafne odpowiedzi nagrodzimy egzemplarzami książki.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem mailowym: [email protected] do 25 listopada.

Rozwiązanie konkursu 27 listopada, w tym artykule.

Regulamin konkursu – tutaj

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również