-Reklama-

Dawać dziecku słodycze? Tak, ale tylko te zdrowe! Zobaczcie nasz wybór!

O słodyczach długo by rozprawiać. Dawać dzieciom, nie dawać? Zakazywać dziadkom rozpieszczania nimi, czy nie? Jeśli można to w jakich ilościach i jakie?

-Reklama-

Nie wiem jak wy, ale jestem bardzo łakoma na słodycze. A nie będę przecież hipokrytką zjadającą byle jakiego batona w ukryciu przed dzieckiem, bo i mi samej na dobre to raczej nie wyjdzie! Staram się raz na jakiś przyrządzać zapas zdrowych słodyczy dla całej naszej rodziny. Niestety nie zawsze mam na to czas. Co wtedy robić? Jeśli jesteście ciekawe, przeczytajcie ten artykuł!

Na tropie zdrowych łakoci

Pewnie słyszałyście, że ostatnio robiłyśmy poszukiwania zdrowych słodyczy dla dzieci – takich, które z czystym sumieniem mogłybyśmy dać własnemu dziecku. Takich, które mamy zawsze w zapasie – na awaryjne sytuacje, kiedy któregoś z domowników najdzie ochotna na słodką przegryzkę. Ku naszemu przerażeniu, zorientowałyśmy się, że na większości sklepowych półek wcale nie jest tak wesoło pod tym względem.
W końcu trafiłyśmy na Super Krówkę i… zakochałyśmy się. Po pierwsze, w jej smaku, który w żadnym stopniu nie odbiega od znanych nam smaków chociażby z dzieciństwa. Po drugie, pokochałyśmy też tę świadomość, że możemy bez żadnych wyrzutów sumienia podawać je własnym dzieciom, ku ich wielkiej uciesze.

Krówki to sztandarowy produkt Super Krówki, ale w ofercie jest jeszcze dużo różnych słodyczy.

Co to za dzieciństwo bez słodyczy?

W sumie po co to całe zamieszanie? Słyszałaś zapewne nie raz od dziadków: „Słodycze też są dziecku potrzebne”. „Wy jedliście i nic wam nie było” czy (nasze ulubione!) „Wy sobie nie dawajcie, a my będziemy!” Jasne, słodycze to wielka przyjemność i nie ma sensu ich sobie odmawiać – oczywiście w rozsądnych ilościach, bilansując odpowiednio proporcje innych posiłków. Warto jednak wybierać słodycze te naprawdę wartościowe! Słodycz można otrzymać przecież na wiele różnych sposobów. Zdecydowanie większość producentów obiera jednak niewłaściwą drogę ich przygotowania.

O co chodzi z tymi zdrowymi słodyczami?

Ktoś by powiedział słodycze to słodycze – nie ma tu co kombinować. Nieprawda. Niektóre składy słodyczy aż wołają o pomstę do nieba! Wiedz, droga mamo, że składniki w niektórych słodyczach mogą być przyczyną wielu chorób u dzieci, a ich nadmierne spożywanie może mieć bardzo złe skutki 🙁 Jeśli nie znasz ich lub masz wątpliwość co mogą zawierać zerknij do przewodnika po składach słodyczy.

Na pewno powinniśmy unikać w składzie:

  • syropu glukozowo-fruktozowego
  • oleju palmowego

Niestety te składniki są bardzo często obecne w słodyczach dla dzieci 🙁

Odpowiednie do potrzeb

Słodycze od Super Krówki urzekły nas właśnie tym, że ich skład jest niezwykle prosty i przyjazny. Bazują one w głównej mierze na mleku i cukrze kokosowym. Dodatkowo, bardzo fajne jest to, że postaci w jakich są przygotowane słodycze, odpowiadają formom najbardziej lubianym przez dzieci – i przez nas samych 😉 Mamy do wyboru:

Ukłon w stronę osób z alergiami pokarmowymi

Słodycze od Super Krówki urzekły nas właśnie tym, że ich skład jest niezwykle prosty i przyjazny. Bazują one w głównej mierze na proszku i cukrze kokosowym, opcjonalnie cukrze trzcinowym oraz surowcach posiadających certyfikację ekologiczną.

Dodatkowo, są przygotowywane z myślą o osobach z alergiami – są bez glutenu, laktozy i są w 100% wegańskie.

Naprawdę, z czystym sercem polecamy wam odkryte przez nas słodycze.

I co najlepsze, takiego batona to już można cichaczem zjeść, kiedy nadejdzie nieco gorszy dzień! Bez wyrzutów sumienia!

UWAGA, KONKURS!

Chcecie się na własnym podniebieniu przekonać o czym tutaj była mowa? My też chcemy, żebyście posmakowali tych słodyczy, dlatego razem z Super Krówką przygotowaliśmy dla Was konkurs! Do wygrania zapas zdrowych przekąsek od Super Krówki!

Koniecznie pamiętajcie, żeby odwiedzić profil Super Krówki na Facebooku.

Wystarczy, że prześlecie nam własne pomysły na zdrowe i pyszne śniadanie jesienne!

W naszym konkursie do wygrania jest zapas zdrowych przekąsek od Super Krówki.

Na wasze zgłoszenia czekamy pod adresem [email protected] do 06.10.2019 r.

Liczymy na Waszą kreatywność!

Laureatkami konkursu zostały:

Justyna D.

Iza G.

Małgorzata B. 

Regulamin konkursu.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również