-Reklama-

Co z przechowywaniem dziecięcych rzeczy? Jak to zorganizować, żeby w domu nie było chaosu?

Cóż, jakby to powiedzieć… Jeśli w Twoim domu zamieszkało właśnie dziecko, oczywistym jest, że prędzej czy później zagości w nim także… małe zamieszanie! Nawet nie wiesz, ile w dzieciństwie gromadzi się przyrządów, sprzętów, gadżetów, skarbów… Mamy jednak pomysł jak okiełznać tę różnorodność w krajobrazie domowym i zapobiec chaosowi!

-Reklama-

Sztuka mieszkania z dziećmi polega na ciągłych kompromisach i to na wielu polach – o tych wychowawczych może przy innej okazji. Dziś będzie bardziej o przestrzeni – wspólnej przestrzeni i jej prawidłowej organizacji. 

Stałe punkty w pokojach dla dzieci 

Wszelkie skrzynie, pufy i schowki to coś z czym powinniście się zapoznać i zaprzyjaźnić i to jak najszybciej. Nim się obejrzycie, wnętrza dziecięcych stref domowych będą pełne zabawek, miśków, kocyków i innych gadżetów. Przechowywanie to też jest sztuka. Dzięki niej unikamy bałaganu w pomieszczeniach, a one same nabierają nieco bardziej przytulnego charakteru. 

Kosze doskonale nadają się do przechowywania kocy, zapasowych poduszek czy zabawek.

Jakie cechy powinny mieć sprzęty do przechowywania? Na co zwracać uwagę przy ich kupnie? 

Chowanie po szafkach mija się zupełnie z celem. To możemy powiedzieć już na wstępie. Pudła? Mimo, że niektóre wyglądają naprawdę estetycznie i elegancko, nie do końca spełniają swoją funkcję. Szczególnie te z ostrymi kantami, skomplikowanymi zapięciami i nieforemnymi kształtami. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając sprzęty do przechowywania? Powinny one być:

Pojemne – o tej funkcji nie trzeba chyba długo pisać… im więcej miejsca, tym lepiej. Warto, żeby do takiego pojemnika zmieścił się np. zapasowy kocyk czy mata do zabawy. Fajnie, jeśli spełniają one jeszcze dodatkową funkcję np. siedziska.

Pufa doskonale prezentuje się w pokoju dziecięcym. Może służyć jako siedzisko ale także stolik nocny.

Łatwy dostęp do zawartości – choć przedmioty, o których mowa służą nam do przechowywania, powinniśmy mieć łatwy dostęp do ich zawartości. A to dlatego, że służą one do przechowywania przedmiotów codziennego użytku. Na te, z których nie będziemy korzystać dłuższy czas miejsce powinno się znaleźć głęboko w szafie, na pawlaczu lub u kogoś, kto bardziej ich potrzebuje niż my. 

Bezpieczne – wykonane z miękkich, bezpiecznych materiałów. Jeśli pojemnik ma zamknięcie, powinno być ono bezpieczne, by dziecko nie przycięło sobie paluszków np. samoblokujące się zawiasy. Założenie jest takie, że dziecko może mieć dostęp do zawartości, a jej wyjęcie nie powinno być zbyt skomplikowane. 

Zamknięcie pojemników na domowe skarby powinno być przede wszystkim bezpieczne.

Estetyczne – jednym z powodów, dla których decydujemy się wprowadzić do wnętrza wszelkiego rodzaju organizatory przestrzeni jest unikniecie nieestetycznych „składów” rzeczy. Warto też dlatego zadbać także o to, by wszelkie pojemniki do przechowywania zwyczajnie w świecie fajnie wyglądały. Bardzo ładnie prezentują się wszelkie organizery obite materiałem, pasującym do pozostałych elementów wyposażenia. To taka perełka w wystroju wnętrza. 

Artykuł powstał przy współpracy z yellowtipi.pl

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również