-Reklama-

Ciekawostki o dzieciach urodzonych w październiku

Październik to miesiąc, w którym na świat przychodzą osoby o niezwykłych cechach i zdolnościach. Niezależnie od tego, czy są spod znaku Wagi czy Skorpiona, październikowe dzieci mają wiele wspólnego. Są inteligentne, urokliwe, romantyczne, ale też ambitne i nieugięte. Co jeszcze sprawia, że są tak wyjątkowe? Oto kilka ciekawostek o dzieciach urodzonych w październiku.

-Reklama-

Żyją dłużej niż inni

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Chicago, osoby urodzone w październiku mają większe szanse na dożycie setki lat niż te urodzone w innych miesiącach. Badacze przeanalizowali dane ponad 1,5 tysiąca osób, które zbliżały się do setnych urodzin oraz 11 tysięcy tych żyjących krócej. Okazało się, że osoby urodzone jesienią żyły dłużej niż te urodzone zimą, wiosną lub latem.

Mają lepsze zdrowie

Październikowe dzieci nie tylko żyją dłużej, ale też mają lepsze zdrowie. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Columbia, osoby urodzone w październiku mają mniejsze ryzyko zachorowania na choroby serca, cukrzycę, astmę czy depresję niż te urodzone w innych miesiącach. Naukowcy twierdzą, że może to być związane z poziomem witaminy D, która jest produkowana przez organizm pod wpływem promieni słonecznych. Osoby urodzone jesienią mają wyższy poziom tej witaminy niż te urodzone zimą.

Są bardziej inteligentne

Październik to miesiąc osób inteligentnych i kreatywnych. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Bristol, dzieci urodzone we wrześniu i październiku osiągają lepsze wyniki w nauce niż te urodzone w innych miesiącach. 

Są bardziej atrakcyjne

Październikowe dzieci nie tylko są mądre, ale też piękne. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego, osoby urodzone w październiku są postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż te urodzone w innych miesiącach. Naukowcy twierdzą, że może to być związane z tym, że osoby urodzone jesienią mają jaśniejszą skórę i włosy oraz ciemniejsze oczy niż te urodzone latem.

Są bardziej wysportowane

Październikowe dzieci nie tylko mają dobre geny, ale też dbają o swoją kondycję fizyczną. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda, dzieci urodzone we wrześniu i październiku są bardziej aktywne fizycznie i chętniej uprawiają sport niż te urodzone w innych miesiącach. Naukowcy twierdzą, że może to być związane z tym, że dzieci urodzone jesienią mają więcej energii i wytrzymałości niż te urodzone zimą.

Umiejętnie radzą sobie ze stresem

Październikowe dzieci wydają się być bardziej odporne na stres i lepiej radzą sobie w sytuacjach trudnych. To może wynikać z faktu, że jesień, która zaczyna się w październiku, uczy ich dostosowywania się do zmieniających się warunków atmosferycznych i otoczenia.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również