-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

Aplikacje, które uspokoją dziecko

Jedni wożą dziecko samochodem, inni bujają do drętwienia rąk, a jeszcze inni odnoszą się do metod nieco bardziej niekonwencjonalnych. Ich namiastkę znajdziesz we własnym telefonie - aplikacje, które uspokoją twoje dziecko. I masz je zawsze przy sobie!

-Reklama-

Jedni wożą dziecko samochodem, inni bujają do drętwienia rąk, a jeszcze inni odnoszą się do metod nieco bardziej niekonwencjonalnych. Ich namiastkę znajdziesz we własnym telefonie – aplikacje, które uspokoją twoje dziecko. I masz je zawsze przy sobie!

Cóż, „wersja demo” twojego słodkiego maleństwa, śpiącego zaraz po jedzeniu i budzącego się na karmienie i kupkę, straciła ważność…

Co mu jest?

Nakarmiony, przewinięty, przytulony, nieprzegrzany, a ciągle płacze! W domu robi się nerwowo, bo każdy chce pomóc, ale nie wie jak… Oczywiście wykluczając sytuacje, kiedy dziecku coś dolega – boli brzuszek lub jest chore, staramy się uspokoić dziecko – kiedyś musi się zmęczyć płaczem. Tymczasem do pomocy mamy kilka fajnych aplikacji.

Kołysanki

Każdy zna. Rodzice bardziej i dlatego to oni chętnie, by się przy nich przespali. Żeby kołysanka mogła uspokoić płaczące w niebogłosy dziecko, musi być naprawdę dobrze przygotowana – na szepczącą słodko Steczkowską przyjdzie jeszcze czas, tu ważne są wyraźne, powtarzające się i nużące (i nas, i dziecko) dźwięki. Delikatne, ale z wyraźną ciągłością – najlepiej z podkładem jednostajnego szumu…

Aplikacja Nie płacz moje dziecko

Aplikacja Nie płacz moje dziecko

Białe dźwięki

Słyszałyście o czymś takim? Brzmi tajemniczo, ale są to po prostu odgłosy – deszczu, silnika samochodu, wiatru, lejącej się wody, a nawet pożaru (?). Szczególnie miłe są dźwięki przyrodnicze, ale tylko dla nas, którzy je znamy z natury 🙂 Dzieciom zapropnowałabym z tej grupy te bardziej jednostajne i bez kontekstu np. silnik samochodu czy odkurzacz.

Aplikacja Dream Sounds

 Aplikacja Dream Sounds

Suszarka

Mój absolutny hit! Tu chyba wybór aplikacji jest największy, bo są chyba najskuteczniejsze. Reakcja bywa natychmiastowa – szum suszarki skutecznie wycisza dziecko, nawet z największej rozpaczy.

Aplikacja Baby sleep sounds

Aplikacja Baby sleep sounds

To, że dziecko się wyciszy, daje nam też znać, że nic mu poważnego nie jest, a ma swoje „humorki” 🙂
Spróbujcie, nasz spokój jest równie cenny! 🙂
Jeśli żadna z dostępnych metod nie działa na dziecko, może warto poszukać przyczyny gdzie indziej?

autor: @sofijka
foto: Kit4na / Foter / CC BY

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...