-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Aplikacje, które uspokoją dziecko

Jedni wożą dziecko samochodem, inni bujają do drętwienia rąk, a jeszcze inni odnoszą się do metod nieco bardziej niekonwencjonalnych. Ich namiastkę znajdziesz we własnym telefonie - aplikacje, które uspokoją twoje dziecko. I masz je zawsze przy sobie!

-Reklama-

Jedni wożą dziecko samochodem, inni bujają do drętwienia rąk, a jeszcze inni odnoszą się do metod nieco bardziej niekonwencjonalnych. Ich namiastkę znajdziesz we własnym telefonie – aplikacje, które uspokoją twoje dziecko. I masz je zawsze przy sobie!

Cóż, „wersja demo” twojego słodkiego maleństwa, śpiącego zaraz po jedzeniu i budzącego się na karmienie i kupkę, straciła ważność…

Co mu jest?

Nakarmiony, przewinięty, przytulony, nieprzegrzany, a ciągle płacze! W domu robi się nerwowo, bo każdy chce pomóc, ale nie wie jak… Oczywiście wykluczając sytuacje, kiedy dziecku coś dolega – boli brzuszek lub jest chore, staramy się uspokoić dziecko – kiedyś musi się zmęczyć płaczem. Tymczasem do pomocy mamy kilka fajnych aplikacji.

Kołysanki

Każdy zna. Rodzice bardziej i dlatego to oni chętnie, by się przy nich przespali. Żeby kołysanka mogła uspokoić płaczące w niebogłosy dziecko, musi być naprawdę dobrze przygotowana – na szepczącą słodko Steczkowską przyjdzie jeszcze czas, tu ważne są wyraźne, powtarzające się i nużące (i nas, i dziecko) dźwięki. Delikatne, ale z wyraźną ciągłością – najlepiej z podkładem jednostajnego szumu…

Aplikacja Nie płacz moje dziecko

Aplikacja Nie płacz moje dziecko

Białe dźwięki

Słyszałyście o czymś takim? Brzmi tajemniczo, ale są to po prostu odgłosy – deszczu, silnika samochodu, wiatru, lejącej się wody, a nawet pożaru (?). Szczególnie miłe są dźwięki przyrodnicze, ale tylko dla nas, którzy je znamy z natury 🙂 Dzieciom zapropnowałabym z tej grupy te bardziej jednostajne i bez kontekstu np. silnik samochodu czy odkurzacz.

Aplikacja Dream Sounds

 Aplikacja Dream Sounds

Suszarka

Mój absolutny hit! Tu chyba wybór aplikacji jest największy, bo są chyba najskuteczniejsze. Reakcja bywa natychmiastowa – szum suszarki skutecznie wycisza dziecko, nawet z największej rozpaczy.

Aplikacja Baby sleep sounds

Aplikacja Baby sleep sounds

To, że dziecko się wyciszy, daje nam też znać, że nic mu poważnego nie jest, a ma swoje „humorki” 🙂
Spróbujcie, nasz spokój jest równie cenny! 🙂
Jeśli żadna z dostępnych metod nie działa na dziecko, może warto poszukać przyczyny gdzie indziej?

autor: @sofijka
foto: Kit4na / Foter / CC BY

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

9 ciekawostek o dzieciach urodzonych w lutym

Twój maluch urodzi lub urodził się w lutym? Sprawdź, co o twoim dziecku mówi miesiąc jego urodzin! Oto rzeczy, których nie wiedziałaś o dzieciach urodzonych w drugim miesiącu roku.

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca!

Mamy wiedzą co dobre dla ich dzieci, dlatego rozpoczynamy głosowanie na produkt miesiąca. Weź udział w plebiscycie i wybierz produkt, który cenisz w macierzyństwie.

Nowe „Czyściochowe zabawy” już w Rossmannie – w sam raz na zimowe ferie!

,,Czyściochowe zabawy! Cz. 5 Czysty nos”– to tytuł kolejnych pełnych łamigłówek i kolorowanek książeczek z bohaterami Czyściochowa. Są one prezentem dla uczestników Rossnę!, którzy między 14 stycznia, a 15 lutego kupią produkt do dziecięcej higieny lub pielęgnacji i zeskanują kartę programu.

„Nastolatki na krawędzi” – poradnik o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości

Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”? Kiedy udać się z nastolatką do specjalisty i czego się spodziewać po takiej wizycie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” Krystyny Romanowskiej, dr Agnieszki Dąbrowskiej i dr Marty Niedźwiedzkiej w księgarniach już od 25 stycznia!