-Reklama-teddyeddie

6 ciekawostek o dzieciach urodzonych w czerwcu

Czerwiec to miesiąc, w którym rozpoczyna się lato, a także sezon urodzinowy. Według statystyk, czerwiec jest jednym z najpopularniejszych miesięcy do przyjścia na świat, zaraz po lipcu i sierpniu. Dzieci urodzone w czerwcu mają więc wiele powodów do radości, ale nie tylko. Okazuje się, że mają też wiele cech i predyspozycji, które wyróżniają je spośród innych. Oto kilka ciekawostek dotyczących dzieci urodzonych w czerwcu.

-Reklama-

#1 Mają szansę na Nobla

Dzieci urodzone w czerwcu mogą być nie tylko szczęśliwe, ale też bardzo inteligentne i utalentowane. Według badań, osoby urodzone w czerwcu częściej niż inne otrzymują nagrodę Nobla, prestiżowe wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, literatury i pokoju. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego tak się dzieje, ale być może ma to związek z tym, że dzieci urodzone w czerwcu są najmłodszymi w klasach i muszą się bardziej starać i wykazywać kreatywnością.

#2 Są pozytywne i optymistyczne

Dzieci urodzone w czerwcu mają też dobry nastrój i pozytywne nastawienie do życia. Zdaniem psychologów, miesiąc urodzenia może wpływać na temperament i emocje człowieka przez całe życie. Osoby urodzone w sezonie letnim są statystycznie szczęśliwsze i mniej skłonne do depresji i zaburzeń nastroju. Są też bardziej otwarte na nowe doświadczenia i impulsywne w działaniu. Dzieci urodzone w czerwcu są więc pełne energii i entuzjazmu.

#3 Nie są poszukiwaczami wrażeń

Mimo swojej żywiołowości i spontaniczności, dzieci urodzone w czerwcu nie są jednak skłonne do podejmowania dużego ryzyka i szukania mocnych emocji. Badania nad wpływem miesiąca urodzenia na poziom dopaminy, hormonu odpowiedzialnego za motywację i nagrodę, wykazały, że osoby urodzone w ciepłych miesiącach mają go mniej niż te urodzone jesienią i zimą. Oznacza to, że dzieci urodzone w czerwcu są bardziej ostrożne i rozważne niż ich zimowi koledzy.

#4 Są wysokie i zdrowe

Dzieci urodzone w czerwcu mogą się również pochwalić dobrym zdrowiem i wysokim wzrostem. Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge odkryli, że osoby urodzone latem są wyższe niż te urodzone w chłodniejszych miesiącach. Wynika to prawdopodobnie z większej ekspozycji na światło słoneczne i syntezę witaminy D, która wpływa na rozwój kości. Ponadto dzieci urodzone latem mają wyższą masę urodzeniową i są mniej podatne na choroby zakaźne.

#5 Są hojne i wyrozumiałe

Dzieci urodzone w czerwcu mogą być również dobrymi przyjaciółmi i partnerami. Większość z nich należy do znaku zodiaku Bliźniąt lub Raka, które charakteryzują się takimi cechami jak komunikatywność, życzliwość, hojność i wyrozumiałość. Osoby spod tych znaków potrafią słuchać innych, dostrzegać argumenty obu stron i wybaczać błędy. Są też lojalne i oddane swoim bliskim.

#6 Mają swój szczęśliwy kolor i kamień

Dzieci urodzone w czerwcu mogą się również identyfikować z pewnym kamieniem i kolorem, które są tradycyjnie przypisywane temu miesiącowi. Kamieniem urodzinowym dla czerwca jest perła, która symbolizuje czystość, niewinność i łagodność. Perły są jedynymi kamieniami szlachetnymi pochodzącymi od żywych organizmów – małży. Mają delikatny połysk i występują w różnych kolorach, od białego po czarny. Kolor urodzinowy dla czerwca to fioletowy, który kojarzy się z duchowością, intuicją i kreatywnością. Fioletowy to kolor czakry korony, która odpowiada za połączenie z wyższym ja i wszechświatem. Fioletowy to także kolor lawendy, która kwitnie w czerwcu i ma właściwości relaksujące i aromaterapeutyczne.

Zobacz jeszcze:

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!

Gałganek Aliny – naturalny sposób na katar i zatoki

Katar i zatoki to częste dolegliwości, które mogą utrudniać oddychanie, powodować ból głowy, gorączkę i złe samopoczucie. Zanim sięgniemy po leki czy krople do nosa, warto spróbować naturalnego sposobu na udrożnienie dróg oddechowych - gałganka Aliny. Co to jest, jak działa i jak go zrobić? Oto kilka informacji na ten temat.

Dowiedz się, jak pomóc dziecku cierpiącemu na depresję! Kup tę książkę!

Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś najlepszym rodzicem dla swojego dziecka, nie musisz wiedzieć o walce, jaka toczy się w jego wnętrzu. Przeczytaj tę książkę, by wiedzieć i widzieć więcej. Depresja nie powinna być tematem tabu, szczególnie w czasach, gdy stała się tak powszechna.