-Reklama-

6 ciekawostek o dzieciach urodzonych w czerwcu

Czerwiec to miesiąc, w którym rozpoczyna się lato, a także sezon urodzinowy. Według statystyk, czerwiec jest jednym z najpopularniejszych miesięcy do przyjścia na świat, zaraz po lipcu i sierpniu. Dzieci urodzone w czerwcu mają więc wiele powodów do radości, ale nie tylko. Okazuje się, że mają też wiele cech i predyspozycji, które wyróżniają je spośród innych. Oto kilka ciekawostek dotyczących dzieci urodzonych w czerwcu.

-Reklama-

#1 Mają szansę na Nobla

Dzieci urodzone w czerwcu mogą być nie tylko szczęśliwe, ale też bardzo inteligentne i utalentowane. Według badań, osoby urodzone w czerwcu częściej niż inne otrzymują nagrodę Nobla, prestiżowe wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, literatury i pokoju. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego tak się dzieje, ale być może ma to związek z tym, że dzieci urodzone w czerwcu są najmłodszymi w klasach i muszą się bardziej starać i wykazywać kreatywnością.

#2 Są pozytywne i optymistyczne

Dzieci urodzone w czerwcu mają też dobry nastrój i pozytywne nastawienie do życia. Zdaniem psychologów, miesiąc urodzenia może wpływać na temperament i emocje człowieka przez całe życie. Osoby urodzone w sezonie letnim są statystycznie szczęśliwsze i mniej skłonne do depresji i zaburzeń nastroju. Są też bardziej otwarte na nowe doświadczenia i impulsywne w działaniu. Dzieci urodzone w czerwcu są więc pełne energii i entuzjazmu.

#3 Nie są poszukiwaczami wrażeń

Mimo swojej żywiołowości i spontaniczności, dzieci urodzone w czerwcu nie są jednak skłonne do podejmowania dużego ryzyka i szukania mocnych emocji. Badania nad wpływem miesiąca urodzenia na poziom dopaminy, hormonu odpowiedzialnego za motywację i nagrodę, wykazały, że osoby urodzone w ciepłych miesiącach mają go mniej niż te urodzone jesienią i zimą. Oznacza to, że dzieci urodzone w czerwcu są bardziej ostrożne i rozważne niż ich zimowi koledzy.

#4 Są wysokie i zdrowe

Dzieci urodzone w czerwcu mogą się również pochwalić dobrym zdrowiem i wysokim wzrostem. Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge odkryli, że osoby urodzone latem są wyższe niż te urodzone w chłodniejszych miesiącach. Wynika to prawdopodobnie z większej ekspozycji na światło słoneczne i syntezę witaminy D, która wpływa na rozwój kości. Ponadto dzieci urodzone latem mają wyższą masę urodzeniową i są mniej podatne na choroby zakaźne.

#5 Są hojne i wyrozumiałe

Dzieci urodzone w czerwcu mogą być również dobrymi przyjaciółmi i partnerami. Większość z nich należy do znaku zodiaku Bliźniąt lub Raka, które charakteryzują się takimi cechami jak komunikatywność, życzliwość, hojność i wyrozumiałość. Osoby spod tych znaków potrafią słuchać innych, dostrzegać argumenty obu stron i wybaczać błędy. Są też lojalne i oddane swoim bliskim.

#6 Mają swój szczęśliwy kolor i kamień

Dzieci urodzone w czerwcu mogą się również identyfikować z pewnym kamieniem i kolorem, które są tradycyjnie przypisywane temu miesiącowi. Kamieniem urodzinowym dla czerwca jest perła, która symbolizuje czystość, niewinność i łagodność. Perły są jedynymi kamieniami szlachetnymi pochodzącymi od żywych organizmów – małży. Mają delikatny połysk i występują w różnych kolorach, od białego po czarny. Kolor urodzinowy dla czerwca to fioletowy, który kojarzy się z duchowością, intuicją i kreatywnością. Fioletowy to kolor czakry korony, która odpowiada za połączenie z wyższym ja i wszechświatem. Fioletowy to także kolor lawendy, która kwitnie w czerwcu i ma właściwości relaksujące i aromaterapeutyczne.

Zobacz jeszcze:

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również