-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

10 ciekawostek o dzieciach urodzonych w maju

Czy wiesz, że dzieci urodzone w maju mają wiele wyjątkowych cech i zalet? Maj to miesiąc pełen słońca, kwiatów i radości, a także miesiąc zakochanych. Nie dziwi więc, że osoby urodzone w tym czasie są szczęśliwe, zdrowe i kreatywne. Oto kilka ciekawostek o majowych dzieciach, które zaskoczą cię i zachwycą.

-Reklama-

#1 Optymizm we krwi

Majowe dzieci są urodzonymi optymistami. Według jednej ankiety przeprowadzonej wśród blisko 30 000 uczestników, respondenci zostali poproszeni o podanie informacji czy uważają się za szczęśliwych. Wynik wykazał, że ludzie urodzeni w maju najczęściej czuli się szczęśliwi i spełnieni, podczas gdy na przykład osoby urodzone w listopadzie były bardziej pesymistyczne. Dla nich szklanka jest zawsze do połowy pełna.

#2 Dopisuje im zdrowie

Majowe dzieci są zdrowsze niż te, które przyszły na świat w innych miesiącach. Są lepiej chronione przed chorobami układu oddechowego niż dzieci urodzone w innych miesiącach – wynika z badań Journal of American Medical Informatics Association z 2015 roku. U dzieci urodzonych wiosną rzadziej rozwijała się astma lub infekcja dróg oddechowych. Ponadto, według innych badań, osoby urodzone w maju mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 1 i choroby serca.

#3 Mają wyobraźnię

Majowe dzieci są wyjątkowo kreatywne i artystyczne. Ludzie urodzeni w maju mają wyjątkowe zamiłowanie do sztuki i literatury. W tym miesiącu urodziło się wielu znanych pisarzy i artystów, między innymi: Henryk Sienkiewicz, Piotr Czajkowski, Stanisław Moniuszko, Tamara Łempicka, Salvador Dali, Maria Konopnicka. Majowe dzieci mają bogatą wyobraźnię i potrafią pięknie wyrażać swoje emocje.

#4 Mocny charakter

Majowe dzieci są ambitne i uparte. Dzieci urodzone w maju należą do dwóch znaków zodiaku: Byka lub Bliźniąt. Oba te znaki mają wiele wspaniałych cech – ludzie spod znaku Byka słyną z energii i wytrwałości, podczas gdy Bliźnięta są wszechstronne i komunikatywne. Są też cechy, które łączą te dwa znaki. Z całą pewnością jest to obrona swojego zdania oraz trzymanie się własnych poglądów. Majowe dzieci mają bardzo silną wolę i bywają uparte. Jeżeli bardzo czegoś chcą, to z pewnością znajdą sposób, aby to osiągnąć.

#5 Szczęśliwy kamień to szmaragd

Majowe dzieci mają piękny symbol – szmaragd. Kamieniem ludzi urodzonych w maju jest szmaragd, który symbolizuje odrodzenie wiosny. Jest też często uważany za symbol sukcesu, miłości i szczęścia.

#6 W maju rodzi się wielu utalentowanych ludzi

Majowe dzieci są urodzonymi gwiazdami. Wśród osób urodzonych w maju znajduje się wielu znanych celebrytów, piosenkarzy i aktorów, takich jak: David Beckham, Bono, Clint Eastwood, Cate Blanchett, George Clooney, Adele, Janet Jackson. Majowe dzieci mają charyzmę i talent, którym potrafią zjednać sobie publiczność.

#7 Wrażliwe i delikatne

Majowe dzieci są anielskimi duszami. Kwiatem ludzi urodzonych w maju jest konwalia znana również jako konwalia majowa, która symbolizuje czystość, niewinność i skromność. Majowe dzieci są delikatne i wrażliwe, a jednocześnie lojalne i uczciwe. Potrafią być wiernymi przyjaciółmi i kochającymi partnerami.

#8 Nocne marki

Majowe dzieci są nocnymi markami. Według naukowców dzieci urodzone wiosną i latem są bardziej aktywne wieczorem i nocą niż te urodzone jesienią i zimą. Majowe dzieci lubią spać do późna i cieszyć się życiem. Nie lubią się spieszyć i stresować.

#9 Niewielkie rozmiary

Majowe dzieci są małe, ale piękne. Niektóre badania wykazały, że majowe dzieci rodzą się mniejsze niż dzieci urodzone w innych miesiącach, być może jest to spowodowane niedoborami witaminy D3. Jednak nie wpływa to na ich urodę i atrakcyjność. Majowe dzieci mają piękne oczy i uśmiech, który rozświetla każde pomieszczenie.

#10 Uwielbiają odkrywać

Majowe dzieci są niezwykle ciekawe świata. Dzieci urodzone w maju należą do dwóch znaków zodiaku: Byka lub Bliźniąt. Oba te znaki są żądne wiedzy i przygód. Byki lubią podróżować i odkrywać nowe miejsca, a Bliźnięta interesują się wieloma dziedzinami i tematami. Majowe dzieci są inteligentne i dociekliwe, a także otwarte na nowe doświadczenia i ludzi.

Jak widzisz, dzieci urodzone w maju mają wiele powodów do dumy i radości. Są wyjątkowe i niepowtarzalne, a także pełne życia i miłości. Jeśli masz takie dziecko lub jesteś takim dzieckiem, świętuj swoje majowe urodziny z podwójną radością!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Ekscytujące pomysły na aranżację pokoju dziecięcego. Jakie wnętrze pokocha Twoja pociecha?

Urządzasz pokój dziecięcy? Twoim zadaniem jest stworzenie miejsca, które będzie bezpiecznym azylem, a zarazem krainą nieskończonych możliwości. Jakie pomysły na aranżacje mogą zainteresować Twoje dziecko? Przedstawiamy trzy propozycje: dla małej fanki cukierkowych kolorów, dla przyszłego piłkarza oraz dla młodego odkrywcy natury.

Utrata wagi w ciąży – czy to normalne?

Ciąża to czas, w którym kobieta zwykle przybiera na wadze, aby zapewnić odpowiednie warunki rozwoju dziecka. Jednak niektóre kobiety mogą zauważyć, że tracą na wadze w ciąży, co może być niepokojące. Czy utrata wagi w ciąży jest normalna? Czy może być szkodliwa dla matki i dziecka? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.