-Reklama-

10 ciekawostek o dzieciach urodzonych w maju

Czy wiesz, że dzieci urodzone w maju mają wiele wyjątkowych cech i zalet? Maj to miesiąc pełen słońca, kwiatów i radości, a także miesiąc zakochanych. Nie dziwi więc, że osoby urodzone w tym czasie są szczęśliwe, zdrowe i kreatywne. Oto kilka ciekawostek o majowych dzieciach, które zaskoczą cię i zachwycą.

-Reklama-

#1 Optymizm we krwi

Majowe dzieci są urodzonymi optymistami. Według jednej ankiety przeprowadzonej wśród blisko 30 000 uczestników, respondenci zostali poproszeni o podanie informacji czy uważają się za szczęśliwych. Wynik wykazał, że ludzie urodzeni w maju najczęściej czuli się szczęśliwi i spełnieni, podczas gdy na przykład osoby urodzone w listopadzie były bardziej pesymistyczne. Dla nich szklanka jest zawsze do połowy pełna.

#2 Dopisuje im zdrowie

Majowe dzieci są zdrowsze niż te, które przyszły na świat w innych miesiącach. Są lepiej chronione przed chorobami układu oddechowego niż dzieci urodzone w innych miesiącach – wynika z badań Journal of American Medical Informatics Association z 2015 roku. U dzieci urodzonych wiosną rzadziej rozwijała się astma lub infekcja dróg oddechowych. Ponadto, według innych badań, osoby urodzone w maju mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 1 i choroby serca.

#3 Mają wyobraźnię

Majowe dzieci są wyjątkowo kreatywne i artystyczne. Ludzie urodzeni w maju mają wyjątkowe zamiłowanie do sztuki i literatury. W tym miesiącu urodziło się wielu znanych pisarzy i artystów, między innymi: Henryk Sienkiewicz, Piotr Czajkowski, Stanisław Moniuszko, Tamara Łempicka, Salvador Dali, Maria Konopnicka. Majowe dzieci mają bogatą wyobraźnię i potrafią pięknie wyrażać swoje emocje.

#4 Mocny charakter

Majowe dzieci są ambitne i uparte. Dzieci urodzone w maju należą do dwóch znaków zodiaku: Byka lub Bliźniąt. Oba te znaki mają wiele wspaniałych cech – ludzie spod znaku Byka słyną z energii i wytrwałości, podczas gdy Bliźnięta są wszechstronne i komunikatywne. Są też cechy, które łączą te dwa znaki. Z całą pewnością jest to obrona swojego zdania oraz trzymanie się własnych poglądów. Majowe dzieci mają bardzo silną wolę i bywają uparte. Jeżeli bardzo czegoś chcą, to z pewnością znajdą sposób, aby to osiągnąć.

#5 Szczęśliwy kamień to szmaragd

Majowe dzieci mają piękny symbol – szmaragd. Kamieniem ludzi urodzonych w maju jest szmaragd, który symbolizuje odrodzenie wiosny. Jest też często uważany za symbol sukcesu, miłości i szczęścia.

#6 W maju rodzi się wielu utalentowanych ludzi

Majowe dzieci są urodzonymi gwiazdami. Wśród osób urodzonych w maju znajduje się wielu znanych celebrytów, piosenkarzy i aktorów, takich jak: David Beckham, Bono, Clint Eastwood, Cate Blanchett, George Clooney, Adele, Janet Jackson. Majowe dzieci mają charyzmę i talent, którym potrafią zjednać sobie publiczność.

#7 Wrażliwe i delikatne

Majowe dzieci są anielskimi duszami. Kwiatem ludzi urodzonych w maju jest konwalia znana również jako konwalia majowa, która symbolizuje czystość, niewinność i skromność. Majowe dzieci są delikatne i wrażliwe, a jednocześnie lojalne i uczciwe. Potrafią być wiernymi przyjaciółmi i kochającymi partnerami.

#8 Nocne marki

Majowe dzieci są nocnymi markami. Według naukowców dzieci urodzone wiosną i latem są bardziej aktywne wieczorem i nocą niż te urodzone jesienią i zimą. Majowe dzieci lubią spać do późna i cieszyć się życiem. Nie lubią się spieszyć i stresować.

#9 Niewielkie rozmiary

Majowe dzieci są małe, ale piękne. Niektóre badania wykazały, że majowe dzieci rodzą się mniejsze niż dzieci urodzone w innych miesiącach, być może jest to spowodowane niedoborami witaminy D3. Jednak nie wpływa to na ich urodę i atrakcyjność. Majowe dzieci mają piękne oczy i uśmiech, który rozświetla każde pomieszczenie.

#10 Uwielbiają odkrywać

Majowe dzieci są niezwykle ciekawe świata. Dzieci urodzone w maju należą do dwóch znaków zodiaku: Byka lub Bliźniąt. Oba te znaki są żądne wiedzy i przygód. Byki lubią podróżować i odkrywać nowe miejsca, a Bliźnięta interesują się wieloma dziedzinami i tematami. Majowe dzieci są inteligentne i dociekliwe, a także otwarte na nowe doświadczenia i ludzi.

Jak widzisz, dzieci urodzone w maju mają wiele powodów do dumy i radości. Są wyjątkowe i niepowtarzalne, a także pełne życia i miłości. Jeśli masz takie dziecko lub jesteś takim dzieckiem, świętuj swoje majowe urodziny z podwójną radością!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również