-Reklama-

Wychodne dla rodziców – dlaczego to takie ważne?

-Reklama-

Wspólne spędzanie czasu – bez dzieci – jest dla rodziców bardzo ważne. To dla nich chwila wytchnienia i złapania oddechu, pielęgnowanie ich związku. Powrót do czasów, kiedy byli tylko dla siebie. Kiedy ostatnio udało się Wam wyjść gdzieś razem?

Wyobraźcie sobie taki klimat: wczesny ciepły, letni wieczór. Siedzicie sobie z ukochaną osobą jedząc pyszny posiłek (którego sami nie musieliście przygotowywać!), popijacie sobie drinka (nawet tego bezalkoholowego) – na dodatek nikt nie płacze, nie woła… Tylko Wy, piękna sceneria, muzyka i pełen relaks… Taka wizja ma szansę się spełnić i – co więcej, powinna się spełniać raz na jakiś czas. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas potrzebuje czasem odrobiny oddechu i regeneracji.

Jak pokazują badania – a przede wszystkim doświadczenia innych rodziców, nawet 1,5 godzinne wyjście tylko we dwoje, skutecznie regeneruje, oczyszcza umysł i ładuje baterie na resztę tygodnia.

Wyjście to nie tylko imprezowanie

Drobne przyjemności warto sobie dozować. Wspólne wyjście nie musi od razu oznaczać dużego imprezowania. Fajną opcja dla rodziców oraz osób niepijących alkoholu są drinki… bez alkoholu. Ich smak jest porównywalny z tymi oryginalnymi, a są zdecydowanie zdrowsze i umożliwiają normalne funkcjonowanie i opiekę nad dzieckiem. Takie wyśmienite drinki są serwowane między innymi w LAS – Lokalna Atrakcja Stolicy.

Jak zaplanować wspólne wyjście?

Pierwszym problemem jest na pewno ten ze zorganizowaniem opieki dla dzieci, drugi taki, że zwyczajnie – po całym dniu i związanym z tym zmęczeniem – nam się po prostu nie chce. Nikt nie powiedział, że to będzie łatwe. Nie każdy przecież ma na miejscu kogoś, kogo mógłby poprosić o pomoc. Ale może zorganizować pomoc sąsiedzką? Jesteście rodzicami – nie ma dla was rzeczy niemożliwych! Próbujcie, bo naprawdę warto!

Gdzie się wybrać?

Jeśli jesteście z Warszawy (a wiemy, że duża część naszych Czytelniczek jest) polecamy Wam wspomniane miejsce, które skradło nasze serce. To miejsce, w którym można coś zjeść, posłuchać muzyki na żywo – totalnie się zrelaksować i oderwać nieco od rzeczywistości. LAS – Lokalna Atrakcja Stolicy to urokliwa restauracja na Powiślu. Jeśli uda Wam się choć na chwilę wyskoczyć, warto wybrać to miejsce.

Latem jeszcze lepiej!

Wakacyjny cykl “Letnia Scena Muzyczna LAS” trwa w najlepsze. W każdą środę o 19:00 w restauracji LAS – Lokalna Atrakcja Stolicy, odbywa się cykl muzycznych spotkań pod hasłem “Letnia Scena Muzyczna LAS Prezentuje”. W restauracji odbywają się darmowe koncerty na żywo. Podczas koncertów można zrelaksować się przy jazzowo bluesowych brzmieniach, często w nowym wydaniu i z połączeniem elektroniki. 

Pozwólcie sobie na tę chwilę relaksu, a wrócicie do działania ze zdwojoną siłą!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również