-Reklama-

Wybieramy materac do spania. Na co zwrócić uwagę?

Wybór materaca do spania dla siebie lub dziecka nie powinien być przypadkowy. Taką decyzję warto poprzedzić odpowiednim rozeznaniem w temacie. Wszak z dobrego materaca będziemy korzystać wiele lat.

-Reklama-

Materac do spania warto potraktować jak inwestycję. Inwestycję w dobry sen, wygodę oraz zdrowie. Z tego powodu wybrany przez nas materac do łóżka powinien spełniać najważniejsze wymogi.

Jaki wybrać materac? Na co zwracać uwagę przy zakupie materaca do spania?

  1. Wysokiej jakości materiał

Najlepsze materace wykonane są z wysokiej klasy kompozytu. Czy będzie to pianka, czy inna forma wypełnienia – warto, by było to wysokiej jakości. Dzięki dobrym materiałom, materac gwarantuje nie tylko dłuższy czas satysfakcjonującego użytkowania, ale i jest przyjazny zdrowiu naszej rodziny, bo nie uczula, nie wywołuje podrażnień i nie odkształca się.

  1. Odpowiednia miękkość 

Odpowiednia twardość materaca ma wpływ nie tylko na wygodę spania, ale także na zdrową pozycję podczas snu. Zbyt miękki materac może się zapadać pod ciężarem ciała i tym samym zaburzać prawidłowe ułożenie. Skutkami mogą być problemy z kręgosłupem i niewyspanie.

  1. Przyjazny zdrowiu

Materac musi zapewnić odpowiednią pozycję snu. W ten sposób dba o nasz kręgosłup. Dobrze, jeśli powierzchnia materaca jest moletkowana, bo to dobrze działa na krążenie krwi. Jeśli mamy w domu alergika lub osobę o większej wrażliwości na czynniki zewnętrzne, najlepiej zainwestować w materac antyalergiczny. Eko materace wykonane są z naturalnych materiałów, nie grozi nam więc wdychanie oparów rozpuszczalników. Dobre materace są dodatkowo nasączane naturalnymi olejami, które dobroczynnie działają na zdrowie np. ekstrakt z aloesu.

  1. Odporny na odgniecenia

Dobry materac przez lata nie powinien się odkształcać. Swoją formę powinien zachować jak najdłużej. Dzięki temu pozycja spania będzie zawsze prawidłowa i materaca nie trzeba wymieniać zbyt często.

  1. Starannie wykonany

To ważna cecha, bo świadczy o jakości tego produktu. Niedbale uszyty materac sugeruje, że zarówno materiały, jak i wypełnienie są niskiej jakości, a producent stawia na ilość. Detale potrafią robić różnicę, także wizualną. O tym, jaki materac kupić powinny więc zdecydować również względy estetyczne.

  1. Antybakteryjny

Działanie antybakteryjne posiadają materace najwyższej klasy. Szczególnie zalecamy zakup tego typu materaca dla dziecka, które jest bardziej podatne na alergie niż dorosły. Funkcję antybakteryjną w materacach może pełnić pokrowiec lub dodatkowa warstwa. Taki element zwalcza nie tylko bakterie i roztocza, ale również zapobiega powstawaniu grzybów.

  1. Posiada zdejmowany pokrowiec

Utrzymanie materaca w czystości jest łatwiejsze, jeśli można zdjąć z niego pokrowiec i go wyprać. Z tego powodu warto wybierać takie materace, które mają ściąganą warstwę wierzchnią. Raz na jakiś czas wystarczy wrzucić taki pokrowiec do pralki i po wysuszeniu i wyprasowaniu założyć ponownie.

  1. Jest objęty długą gwarancją producenta

Im dłuższa gwarancja na materac, tym większa pewność, że kupiliśmy produkt wysokiej jakości. W okresie gwarancji materac nie ma prawa się odkształcić. Najlepsze materace na rynku są objęte nawet i siedmioletnią gwarancją. Producent materacy o tak długiej gwarancji zapewnia tym samym o ich niezawodności. I nawet jeśli za taki materac musimy zapłacić więcej, w perspektywie tych kilku lat satysfakcjonującego użytkowania, inwestycja jest opłacalna.

  1. Posiada certyfikat lub atest jakości

Kupując materac, szczególnie dla dziecka, musimy zwracać uwagę, czy posiada on atest bądź certyfikat jakości. To ważne, bo jest to dodatkowe potwierdzenie wysokiej jakości produktu. Atesty świadczą m.in. o tym, że materac został wykonany z przyjaznych zdrowiu materiałów a jego użytkowanie jest bezpieczne.

autor: Laura
foto: plantpur
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również