-Reklama-

Te rzeczy ułatwią ci życie w chłodne dni

Każda zmiana pory roku wiąże się z nowymi potrzebami, szczególnie jeśli mamy w domu dzieci. I nie chodzi tu tylko o wymianę garderoby, ale również o wyposażenie w rzeczy, które ułatwiają bardzo życie. A skoro właśnie zawitały do nas niższe temperatury, czas przygotować się na tę zimniejszą część roku. Oto, jakie produkty warto mieć wówczas pod ręką!

-Reklama-

Są rzeczy, które bardzo ułatwiają opiekę nad dzieckiem, więc warto po nie sięgać. Gdy po lecie następują chłodniejsze pory roku, potrzeby naszego dziecka trochę się zmieniają. Maluchy zaczynają potrzebować cieplejszych ubrań, odpowiednich na niepogodę kosmetyków czy dodatkowych akcesoriów. My, redakcyjne mamy, postanowiliśmy zebrać wszystkie te niezbędniki i wyłonić najważniejsze. Oto „must have” każdej mamy na jesień i zimę!

Top rzeczy niezbędnych jesienią i zimą

Aspirator elektryczny

Jesień i zima to dla wielu rodzin uciążliwa pora roku pod względem nawracających infekcji. Raczej mało prawdopodobne jest, że dziecko przejdzie ten sezon bez choćby kataru, dlatego warto się na to przygotować. Świetnym pomocnikiem w walce z katarem jest aspirator do nosa, który przy pomocy siły ssącej usuwa w sposób bezpieczny, szybki i bezbolesny wydzielinę z dziecięcego noska. To nie tylko fantastyczne urządzenie dla maluszków, które nie potrafią jeszcze dobrze smarkać w chusteczkę, ale również dla starszych pociech, które po prostu nie chcą lub nie lubią tego robić. Dzięki aspiratorowi usunięcie wydzieliny jest błyskawiczne i efektywne. Aspirator przez wiele mam uważany jest za najlepszy wynalazek XXI wieku. Ratuje komfort i zdrowie malucha, bo dzięki regularnemu czyszczeniu noska, nie narażamy dziecka na powikłania spowodowane zalegającą w drogach oddechowych wydzieliną np. choroby dolnych dróg oddechowych czy zatok.

Otulacz do fotelika samochodowego

To, czego ani my – rodzice, ani nasze dzieci nie lubimy najbardziej jesienią i zimą to ubieranie się. Wychodzenie z domu z dzieckiem bywa męczące, bo trwa dłużej, a zniecierpliwienie malucha może tylko pogorszyć sytuację. Szczególnie denerwujące wydaje się ubieranie dziecka do samochodu, gdzie w środku auta trzeba je rozebrać, a po dojechaniu na miejsce znowu ubrać. W takiej sytuacji najlepszym wynalazkiem okazuje się specjalny otulacz do fotelika, który bardzo ułatwia życie i dba o komfort nasz i malucha. Należy otulić nim dziecko w foteliku, a po wejściu do auta wystarczy go tylko odkryć, bez potrzeby rozpinania pasów. Znaczna oszczędność czasu i… nerwów.

Osuszacz powietrza

Gdy w domu robi się zimno, do niektórych pomieszczeń wkrada się wilgoć. Poza trudnościami takimi jak np. problem ze schnięciem prania czy nieprzyjemny zapach, nadmierna wilgoć w domu może prowadzić do niebezpiecznego dla zdrowia całej rodziny rozwoju grzybów i pleśni na ścianach, podłogach czy suficie. Osuszacz powietrza może być wartościowym urządzeniem w domu, gdy mamy problem z nadmierną wilgocią w pomieszczeniach, które są słabo wentylowane. Urządzenie nie tylko zapobiega tworzeniu się pleśni i grzybów, ale również oczyszcza powietrze z wielu alergenów (pyłki, roztocza) i jest wsparciem w okresie infekcyjnym, bo może zapobiec rozwojowi wielu chorób. Zwiększa również komfort termiczny, bo suchsze powietrze jest odczuwane jako cieplejsze i przyjemniej się nim oddycha. Osuszacz także chroni wyposażenie domu przed zniszczeniem na skutek wilgoci (meble czy tkaniny) i zapobiega zaparowaniu okien. Jak widać – to sprzęt o wielu funkcjonalnościach przydatnych w każdym domu.

Nawilżacz powietrza

Jesienią zaczyna się okres grzewczy w naszych domach. Niestety, podgrzewając powietrze w domowych wnętrzach, jednocześnie pozbawia się je wilgotności. Suche powietrze, które zwykle panuje w mieszkaniach jesienią i zimą, może pociągać za sobą wiele konsekwencji niekorzystnych dla zdrowia naszego dziecka. Wysuszona śluzówka to nie tylko dyskomfort w postaci chrypki, ale też ryzyko powstawania kataru u dziecka czy zapalenia krtani. Suche powietrze to również sprawca problemów skórnych, dlatego warto zadbać w okresie grzewczym o odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniach, w których przebywa nasza pociecha. Najskuteczniejszym urządzeniem jest tutaj dobry nawilżacz powietrza.

Termos na jedzenie

Przebywanie z dzieckiem na powietrzu jest bardzo zdrowe. Jesienią i zimą nie powinniśmy rezygnować ze spacerów i wyjść, tym bardziej, że to wpływa na budowanie odporności naszych pociech. Co zrobić jednak, gdy podczas spaceru czy wyjścia z domu maluch stanie się głodny? Wówczas najlepiej mieć ze sobą przygotowane i podgrzane jedzenie, które swoją temperaturę utrzyma nawet po kilku godzinach. Jak to zrobić? Zainwestować w dobrej jakości termos na jedzenie dla dziecka.

Mufki do wózka

Mamo, nie zapominaj o sobie. Weź pod uwagę, że przed tobą wiele długich chłodnych spacerów, często w zimną i nieprzyjemną pogodę. Podczas nich nie włożysz rąk do kieszeni, bo będziesz zajęta prowadzeniem wózka. Dlatego z pewnością przydadzą ci się specjalne mufki, które montuje się na drążku lub rączkach wózka. Ten gadżet skutecznie ochroni twoje dłonie przed zmarznięciem i uczyni każdy mroźny spacer bardziej komfortowym. I jakże stylowym!

Artykuł zawiera reklamę

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również