-Reklama-

Piktogramy dla dzieci. Ściągnij najładniejsze piktogramy do druku

Piktogramy dla dzieci to duże wsparcie w rozwoju dziecka oraz sposób na łatwiejszą komunikację. To świetne narzędzie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, ale tę pomoc edukacyjną można wykorzystywać również wobec wszystkich pozostałych.

-Reklama-

Co to są piktogramy?

Piktogramy to rysunki lub obrazki, które ilustrują pojęcie będące dla dziecka abstrakcyjne. Chodzi zwykle o te czynności, które odgrywają ważną rolę w życiu codziennym. Służą zilustrowaniu etapów związanych z planem dnia oraz objaśniają zasady, których należy przestrzegać. Piktogramy stosuje się jako wsparcie w rozwoju dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Darmowe piktogramy dla dzieci

Dzięki piktogramom, które prezentujemy poniżej, możesz pomóc dziecku uporządkować jego plan dnia i sprawić, by zrozumiało panujące zasady. Szczególnie pomocne obrazki mogą być w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Piktogramy pomagają w komunikacji i objaśniają abstrakcyjne dla tych dzieci pojęcia. Przydadzą się również w komunikacji z dziećmi, które mają ograniczone umiejętności językowe lub zaburzenia w tej kwestii np. mutyzm.

Piktogramy bywają również wykorzystywane w pracy logopedycznej oraz innej wpierającej mowę dziecka. Ich zastosowań jest mnóstwo, więc warto z nich korzystać. W domu możecie np. użyć ich, wklejając na tablicę z harmonogramem dnia.

Piktogramy do druku

Poniżej znajdziesz piktogramy, które możesz zapisać i wydrukować. Wystarczy jedynie potem powycinać obrazki i można od razu z nich korzystać. Dla ułatwienia, podzieliliśmy je według tematyki. Jeśli chcesz przedłużyć „żywotność” piktogramów, można je zalaminować lub obkleić szeroką przezroczystą taśmą.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również