-Reklama-

Piktogramy dla dzieci. Ściągnij najładniejsze piktogramy do druku

Piktogramy dla dzieci to duże wsparcie w rozwoju dziecka oraz sposób na łatwiejszą komunikację. To świetne narzędzie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, ale tę pomoc edukacyjną można wykorzystywać również wobec wszystkich pozostałych.

-Reklama-

Co to są piktogramy?

Piktogramy to rysunki lub obrazki, które ilustrują pojęcie będące dla dziecka abstrakcyjne. Chodzi zwykle o te czynności, które odgrywają ważną rolę w życiu codziennym. Służą zilustrowaniu etapów związanych z planem dnia oraz objaśniają zasady, których należy przestrzegać. Piktogramy stosuje się jako wsparcie w rozwoju dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Darmowe piktogramy dla dzieci

Dzięki piktogramom, które prezentujemy poniżej, możesz pomóc dziecku uporządkować jego plan dnia i sprawić, by zrozumiało panujące zasady. Szczególnie pomocne obrazki mogą być w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Piktogramy pomagają w komunikacji i objaśniają abstrakcyjne dla tych dzieci pojęcia. Przydadzą się również w komunikacji z dziećmi, które mają ograniczone umiejętności językowe lub zaburzenia w tej kwestii np. mutyzm.

Piktogramy bywają również wykorzystywane w pracy logopedycznej oraz innej wpierającej mowę dziecka. Ich zastosowań jest mnóstwo, więc warto z nich korzystać. W domu możecie np. użyć ich, wklejając na tablicę z harmonogramem dnia.

Piktogramy do druku

Poniżej znajdziesz piktogramy, które możesz zapisać i wydrukować. Wystarczy jedynie potem powycinać obrazki i można od razu z nich korzystać. Dla ułatwienia, podzieliliśmy je według tematyki. Jeśli chcesz przedłużyć „żywotność” piktogramów, można je zalaminować lub obkleić szeroką przezroczystą taśmą.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca! – kwiecień

Pomóż nam wybrać Produkt Kwietnia! Zagłosuj na swojego faworyta!

Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!

Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...

5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami

Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.

Sezon na alergie – bądź gotowa!

Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.

11 najdziwniejszych miejsc na poród

Urodzić w miejscu publicznym to chyba koszmar każdej ciężarnej. A jednak takie porody się zdarzają, choć na szczęście bardzo rzadko. Zobacz, w jakich dziwnych miejscach przychodzą na świat dzieci.