-Reklama- Suplementy diety - wybierz na Ceneo.pl

Piktogramy dla dzieci. Ściągnij najładniejsze piktogramy do druku

Piktogramy dla dzieci to duże wsparcie w rozwoju dziecka oraz sposób na łatwiejszą komunikację. To świetne narzędzie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, ale tę pomoc edukacyjną można wykorzystywać również wobec wszystkich pozostałych.

-Reklama-

Co to są piktogramy?

Piktogramy to rysunki lub obrazki, które ilustrują pojęcie będące dla dziecka abstrakcyjne. Chodzi zwykle o te czynności, które odgrywają ważną rolę w życiu codziennym. Służą zilustrowaniu etapów związanych z planem dnia oraz objaśniają zasady, których należy przestrzegać. Piktogramy stosuje się jako wsparcie w rozwoju dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Darmowe piktogramy dla dzieci

Dzięki piktogramom, które prezentujemy poniżej, możesz pomóc dziecku uporządkować jego plan dnia i sprawić, by zrozumiało panujące zasady. Szczególnie pomocne obrazki mogą być w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Piktogramy pomagają w komunikacji i objaśniają abstrakcyjne dla tych dzieci pojęcia. Przydadzą się również w komunikacji z dziećmi, które mają ograniczone umiejętności językowe lub zaburzenia w tej kwestii np. mutyzm.

Piktogramy bywają również wykorzystywane w pracy logopedycznej oraz innej wpierającej mowę dziecka. Ich zastosowań jest mnóstwo, więc warto z nich korzystać. W domu możecie np. użyć ich, wklejając na tablicę z harmonogramem dnia.

Piktogramy do druku

-Reklama-

Poniżej znajdziesz piktogramy, które możesz zapisać i wydrukować. Wystarczy jedynie potem powycinać obrazki i można od razu z nich korzystać. Dla ułatwienia, podzieliliśmy je według tematyki. Jeśli chcesz przedłużyć „żywotność” piktogramów, można je zalaminować lub obkleić szeroką przezroczystą taśmą.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Prezent na roczek dla dziewczynki – jaki wybrać?

Kupowanie prezentów dla dzieci to nie lada wyzwanie. Świeżo upieczeni rodzice mogą nie orientować się, jakie zabawki i gadżety są aktualnie popularne. Co więcej, maluch szybko rośnie i jego potrzeby ciągle się zmieniają. Czy istnieją uniwersalne i praktyczne prezenty, które zawsze będą trafione? Jakie upominki są odpowiednie dla rocznej dziewczynki? Sprawdź najlepsze pomysły na wyjątkowy prezent.

Konkurs. Zgarnij bilety do kina i filmowe gadżety „Mia i Ja. Film”

„Mia i ja. Film” już od 30 września w kinach! Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tego serialu do obejrzenia wersji kinowej. Zgarnij bilety i gadżety filmowe w naszym konkursie!

Rozszerzenie diety – sposoby na szybszą naukę

Wprowadzanie nowych pokarmów do diety maluszka, który do tej pory znał tylko mleko mamy, to bez wątpienia spore wyzwanie. Tak jak w każdym przełomowym momencie rozwoju dziecka, w głowie dorosłych pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Od czego zacząć rozszerzanie diety? Jak ułatwić ten proces zarówno dziecku, jak i sobie? Kiedy jest odpowiedni czas na samodzielne jedzenie malucha łyżeczką? To tylko niektóre z nurtujących rodziców pytań. Dzisiaj postaramy się rozwiązać część z nich!

8 sposobów jak prawidłowo trzymać noworodka

Noworodki mają małe i delikatne ciałka, dlatego wymagają dużej ostrożności w noszeniu na rękach. Sprawdź, jak trzymać noworodka, by było bezpiecznie i wygodnie.

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Kilkulatek bardzo potrzebuje swojej przestrzeni! Okres przedszkolny to idealny moment, by zaaranżować dziecku jego własny pokój. Jak go urządzić, by wnętrze było nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale również estetyczne i zachęcające dziecko do spędzania w nim czasu?