-Reklama-

Pamiątka z dnia narodzin dziecka [INSPIRACJE]

Dzień, w którym na świat przychodzi nasze dziecko, jest wyjątkowy! Zapamiętamy go do końca życia. To pewne. Ale czy będziemy pamiętać co się wtedy działo poza porodem, jaka była pogoda, co ważnego wydarzyło się na świecie... Nasze dziecko też może o to kiedyś zapytać - zróbcie mu pamiątkę z jego pierwszego dnia na świecie!

-Reklama-

Pomysłów na pamiątki z dnia narodzin jest wiele. Najprostszą są oczywiście zdjecia i filmy, ale może skorzystacie z naszych takich trochę niestandardowych propozycji?

  1. Gazeta z dnia narodzin – dzięki temu po latach dziecko, ale i wy będziecie mogli sprawdzić co się tego dnia wydarzyło, jaka była prognoza pogody itd. Można też trochę podrasować rzeczywistość zamawiając wykonanie specjalnej okładki ze zdjęciem dziecka – takie udawane wydanie np. magazynu parentingowego i oprawić w ramkę
  2. Butelka wina – koniecznie z winem dojrzewającym – tu mamy przy okazji załatwioną sprawę prezentu na 18. urodziny lub ślub – oby zleciało to jak najwolniej! 😉
  3. Mail – jeśli macie już imię dla dziecka, można utworzyć mu mail imienny i wysłać do niego maila w dniu narodzin – nie polecam zakładać na bezpłatnych stronach, bo będą tylko zbierać reklamy – skrzynka zapełni się zanim dziecko nauczy się czytać!
  4. Metryczka

PALM Ostatnio bardzo modne stały się tzw. metryczki, czyli ozdobna grafika z danymi dziecka – imię, waga, długość, data i godzina przyjścia na świat – to też tak trochę dla zapominalskich! Metryczkę można powiesić w pokoju dziecka albo umieścić np. w albumie pamiątkowym. 

5. Codzienne fotki – ta propozycja to bardzo duże wyzwanie ale warte swojego poświęcenia. 365 fotek robionych codziennie przez rok to fantastyczna pamiątka dla dziecka ale i dla rodziców – mogą zaobserwować jak zmienia się ich dziecko! Można też wybrać opcję tygodniową.
6. Jakiś przedmiot i banknot równy jego wartości – dziecko po latach zobaczy co można kiedyś było za to kupić – może będzie miało też na pamiątkę starą walutę?
7. Drzewo lub inna roślina wieloletnia, która będzie rosła razem z dzieckiem. Można ją zasadzić albo kupić w dniu narodzin jako towarzysza życia i co jakiś czas robić dziecku przy nim zdjęcia 🙂

Skrzynka wspomnień do odkrycia po latach!

Nie wiem jak wy, ale ja to jestem taka bardzo sentymentalna… Każdemu dziecku założyłam specjalną skrzyneczkę (pudełeczko) – zbieram tam wszystkie pamiątki: opaski ze szpitala, kartki z chrzcin, odciski stópek, a nawet testy ciążowe! 😉 Polecam – nawet teraz jak zaglądam po kilku latach do pierwszej, łezka w oku się kręci!

Mamo, pamiętaj też o sobie!

Bransoletka mamy!

Jako Mama dokonałaś fantastycznej rzeczy. Dzięki Tobie, Maluszek pojawił się na świecie <3 Pamiętaj o przygotowaniu swojej pamiątki z tego cudownego dnia! <3 Zasłużyłaś na to jak nikt inny!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również