-Reklama-

Ostry trening Cross Fit w ciąży – film

Obejrzenie tego filmu nie pozostawia obojętnym. Patrząc na wyczerpujące i dość niebezpieczne ćwiczenia ze sztangą wykonywane przez kobietę w zaawansowanej ciąży, z jednej strony czuje się oburzenie i szok, z drugiej podziw. Czy tak intensywny trening nie ma wpływu na ciążę?

-Reklama-

Uprawia Cross Fit w ciąży!

Filmiki, jakie do sieci wrzuca Emily Watson Breeze zawsze spotykają się z dużą popularnością.  Na filmikach ciężarna Emily wykonuje intensywne i wyczerpujące ćwiczenia CrossFit. Jeden z filmów został nagrany kilka dni przed samym porodem, a widać na nim pełną energii kobietę podnoszącą sztangę ważącą ponad 90 kg! Taki obrazek szokuje i zaskakuje. Z jednej strony trudno uwierzyć w siłę kobiety – przecież wszystkie dobrze wiemy, jak w ciąży brakuje nam energii i każda aktywność sprawia większy niż zwykle wysiłek. Z drugiej szokuje nas to, że kobieta nie oszczędza się. Z dużym ciążowym brzuchem wykonuje nie lada ewolucje ze sztangą, robi pompki, biega.  Wszystko w zaawansowanym tempie, przez 6 dni w tygodniu.

Czy to na pewno bezpieczne dla dziecka?

Pojawia się oczywiście pytanie o bezpieczeństwo ciąży wobec tak wyczerpujących ćwiczeń, którymi kobieta ryzykuje nawet poważne kontuzje. Patrząc na jej podskakujący brzuch podczas biegania czy zatrważające sceny podrzucania sztangi o centymetry od brzucha, trudno uwierzyć, że tak poważny trening nie ma wpływu na dziecko. Emily oczywiście zarzeka się, że nie robi niczego, co mogłoby zaszkodzić jej lub dziecku i ma na to zgodę swojego lekarza prowadzącego ciążę.  Uważa, że nigdy nie czuła się tak mocna i zdrowa, jak ćwicząc podczas ciąży. Uważa, że najważniejsze to słuchać swojego  ciała i jeśli ono się nie buntuje, nawet w ciąży można pozwalać sobie na duży wysiłek fizyczny. Choć sportsmenka jest bardzo krytykowana przez internautów, nie zamierza przestawać tak ostro ćwiczyć, a jej celem jest zachęcenie przyszłych mam do większej aktywności. W tym wszystkim wystarczy jej wsparcie bliskich  a przede wszystkim jej męża Martella Watsona, który także jest sportowcem.

Zobaczcie film z treningów Emily Watson w ciąży. Co Wy o tym sądzicie?

autor: iguana

 

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również