-Reklama-

Najpiękniejsze bajki świąteczne do oglądania

Święta to czas, kiedy możemy spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a także cieszyć się magią bajek. Nie ma nic lepszego niż oglądanie filmów animowanych, które przenoszą nas w świat marzeń, przygód i emocji. Przedstawiamy wam najlepsze świąteczne bajki dla dzieci do oglądania, które z pewnością zachwycą zarówno małych, jak i dużych widzów. Niektóre z nich to klasyki, które nigdy się nie nudzą, a inne to nowości, które zaskakują oryginalnością i pomysłowością. Oto nasza lista polecanych filmów!

-Reklama-

Najpiękniejsze bajki świąteczne

Kraina lodu

To jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych bajek ostatnich lat. Opowiada o siostrach Elsie i Annie, które żyją w królestwie Arendelle. Elsa ma moc tworzenia lodu i śniegu, ale nie potrafi jej kontrolować i boi się, że zaszkodzi swojej rodzinie i przyjaciołom. Pewnego dnia ucieka z pałacu i zamienia całe królestwo w zimową krainę. Anna wyrusza na poszukiwanie siostry, aby ją przekonać do powrotu i przywrócić lato. W drodze spotyka wiele niezwykłych postaci, takich jak bałwan Olaf, renifer Sven i lodowy zbieracz Kristoff. To bajka pełna humoru, piosenek i wzruszających scen, która pokazuje, że prawdziwa miłość może pokonać wszystkie przeszkody.

Ekspres polarny

Ekspres polarny to film animowany z 2004 roku, w którym Tom Hanks gra kilka ról. Film opowiada o przygodach chłopca, który wątpi w istnienie Świętego Mikołaja i dostaje się do magicznego pociągu, który zabiera go na Biegun Północny. Tam spotyka innych dzieci, elfy i samego Mikołaja, a także odkrywa prawdziwe znaczenie świąt. Film jest pełen niesamowitych efektów, wzruszających scen i humoru. Jest to idealna bajka dla całej rodziny, która wprowadzi w świąteczny nastrój. Film jest oparty na książce Chrisa Van Allsburga o tym samym tytule.

Pada Shrek

Pada Shrek to krótki film animowany z 2007 roku, który jest świąteczną wersją jednej z najpopularniejszych animacji na świecie. Film opowiada o tym, jak Shrek, który nie znosi świąt, próbuje spędzić Wigilię Bożego Narodzenia w spokoju ze swoją rodziną. Jednak jego plany zostają pokrzyżowane przez niespodziewanych gości, którzy przybywają do jego chaty. Shrek musi się zmierzyć z ich świątecznymi zwyczajami i odkryć prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Film jest pełen humoru, wzruszeń i nawiązań do innych bajek. Jest to idealny film dla całej rodziny, który wprowadzi w świąteczny nastrój.

Artur ratuje gwiazdkę

Artur ratuje Gwiazdkę to film animowany z 2011 roku, który opowiada o ocaleniu Świąt Bożego Narodzenia przez młodszego syna Świętego Mikołaja. Artur, który jest nieśmiały i nieporadny, dowiaduje się, że jeden z prezentów nie został dostarczony do dziecka. Nie chcąc, aby ktoś poczuł się pominięty, postanawia na własną rękę odnaleźć adresata i wręczyć mu upominek. W tym celu korzysta z pomocy dziadka Mikołaja i jego starego zaprzęgu reniferów. Po drodze przeżywa wiele zabawnych i niebezpiecznych przygód, a także uczy się prawdziwego znaczenia świąt. Film jest pełen humoru, ciepła i niespodzianek.

Rudolf czerwononosy renifer

Rudolf czerwononosy renifer to bajka, która opowiada o niezwykłym reniferze, który ma czerwony nos, świecący jak latarnia. Rudolf jest wyśmiewany i odrzucany przez inne renifery, które nie chcą się z nim bawić ani zaprosić go do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Jednak pewnej nocy, kiedy mgła uniemożliwia Mikołajowi dostarczenie prezentów, Rudolf staje się jego zbawcą. Jego nos oświetla drogę i pozwala Mikołajowi dotrzeć do wszystkich dzieci na świecie. Rudolf zyskuje wtedy uznanie i przyjaźń innych reniferów, a także spełnia swoje marzenie o lataniu z Mikołajem. Bajka jest pełna uroku, humoru i wzruszeń.

Klaus

Klaus to film animowany z 2019 roku, który opowiada o niezwykłym początku legendy Świętego Mikołaja. Film przedstawia historię Jespera, samolubnego listonosza, który zostaje wysłany na odległą wyspę za kołem podbiegunowym, gdzie ludzie nie znają radości ani świąt. Tam spotyka Klausa, samotnego stolarza, który tworzy piękne zabawki. Razem zaczynają dostarczać prezenty dzieciom, które piszą listy do Klausa. Ich działania zmieniają losy całego miasteczka i zapoczątkowują tradycję obdarowywania się podarunkami. Film jest pełen humoru, emocji i magii. Film zdobył nagrodę BAFTA i był nominowany do Oscara.

Opowieść wigilijna (2009)

Opowieść wigilijna to film animowany z 2009 roku, który jest adaptacją klasycznej powieści Charlesa Dickensa o tym samym tytule. Film opowiada o Ebenezerze Scrooge’u, starym skąpcu i zgorzkniałym człowieku, który nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. W wigilijną noc Scrooge zostaje nawiedzony przez ducha swojego zmarłego wspólnika, Marleya, który ostrzega go, że jeśli nie zmieni swojego życia, czeka go straszliwy los. Następnie Scrooge spotyka trzech duchów: ducha minionych, obecnych i przyszłych świąt, którzy pokazują mu, jak jego zachowanie wpływa na innych ludzi i na jego własną duszę. Scrooge zdaje sobie sprawę ze swoich błędów i postanawia naprawić swoje relacje z rodziną, przyjaciółmi i pracownikami.

Strażnicy marzeń

Strażnicy marzeń to film animowany z 2012 roku, który opowiada o legendarnych postaciach z baśni dla dzieci, takich jak Święty Mikołaj, Królik Wielkanocny, Zębowa Wróżka, Piaskowy Dziadek i Jack Mróz. Film jest oparty na serii książek Williama Joyce’a. Film przedstawia walkę Strażników marzeń z Mrokiem, złym duchem, który chce zniszczyć dziecięcą wiarę i nadzieję. Strażnicy muszą zjednoczyć siły i zyskać zaufanie dzieci, aby pokonać Mroka i przywrócić światu magię i radość. Film jest pełen humoru, przygody i emocji. Jest to idealna bajka dla całej rodziny, która wprowadzi w świąteczny nastrój. Film zdobył dwie nagrody Annie i był nominowany do Oscara.

Grinch (2012)

Grinch to film animowany z 2018 roku, który jest nową adaptacją klasycznej książki Dr. Seussa o tym samym tytule. Film opowiada o Grinchu, zielonym stworze, który nienawidzi świąt Bożego Narodzenia i postanawia je zniszczyć dla mieszkańców Ktosiowa. Jednak jego plany zostają zakłócone przez małą dziewczynkę, Cindy-Lou, która chce spotkać się ze Świętym Mikołajem i poprosić go o pomoc dla swojej matki. Grinch musi zmierzyć się ze swoimi uczuciami i zdecydować, czy da szansę świątecznej magii. Film zdobył dwie nominacje do Złotych Globów i był wielkim sukcesem kasowym.

Królowa śniegu. Po drugiej stronie lustra

„Królowa śniegu. Po drugiej stronie lustra” to film animowany z 2018 roku, który jest czwartą częścią serii filmów o Królowej Śniegu, opartych na baśni Hansa Christiana Andersena. Film opowiada o dalszych losach Gerdy, która wraz ze swoimi przyjaciółmi musi uratować swoją rodzinę z rąk Króla Haralda, który chce zniszczyć magię na świecie. Gerda odkrywa, że ma w sobie ukrytą moc, która może pomóc jej w walce z wrogiem. Jednak aby tego dokonać, musi się sprzymierzyć z dawną rywalką, Królową Śniegu, która mieszka w Krainie Luster. Film jest pełen przygody, humoru i niespodzianek.

Pierwsza gwiazdka (2017)

Pierwsza gwiazdka to film animowany z 2017 roku, który przedstawia historię narodzin Jezusa z perspektywy zwierząt. Film opowiada o przygodach osiołka Bo, który ucieka z młyna i dołącza do grupy zwierząt, które podążają za gwiazdą Betlejemską. Po drodze spotykają Marię i Józefa, a także muszą stawić czoła królowi Herodowi, który chce zabić nowo narodzonego Mesjasza. Film jest pełen humoru, wzruszeń i niesamowitych efektów. Jest to idealna bajka dla całej rodziny, która wprowadzi w świąteczny nastrój. Film jest oparty na książce The Story of the First Christmas i był nominowany do Złotych Globów.

Zobacz jeszcze:

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również