-Reklama-

Hemoroidy – objawy, leczenie. Co na hemoroidy?

Hemoroidy - problem wielu początkujących mam. Jakie są objawy żylaków odbytu? Jak leczyć hemoroidy - postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

-Reklama-

Hemoroidy – problem wielu początkujących mam. Jakie są objawy żylaków odbytu? Jak leczyć hemoroidy – postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

Hemoroidy (inaczej żylaki odbytu) to tak naprawdę rozszerzone naczynia krwionośne w okolicach odbytu. Dyskomfort spowodowany żylakami, młode mamy zaczynają zwykle odczuwać już pod koniec ciąży. Hemoroidy powstają na skutek ucisku coraz większej i cięższej macicy.

Objawy hemoroidów – jak poznać, że mamy do czynienia z żylakami odbytu?

Dolegliwości powstające na skutek hemoroidów są bardzo charakterystyczne i łatwe do zidentyfikowania. Zwykle jest to swędzenie w okolicach odbytu, pieczenie, trudności z toaletą, a czasem nawet krwawienie. Hemoroidy mogą być wyczuwalne pod skórą, ale nie muszą. W okolicach odbytu powstaje zgrubienie, to nic innego jak nabrzmiała żyła.

Jak leczyć hemoroidy?

Warto przede wszystkim starać się nie dopuścić do ich powstawania. Oczywiście, nie mamy wpływu na to, że macica rozrastając się uciska na naczynia krwionośne, to normalne. Jest natomiast szereg czynników, które potęgują tworzenie się hemoroidów np. zaparcia. Napinając mięśnie, próbując się załatwić, napieramy także na żyły, co z kolei potęguję hemoroidy. Pośrednio więc w leczeniu (zapobieganiu tworzeniu się hemoroidów) pomocne będą: właściwa dieta (bogata w błonnik), częste picie wody, aktywność fizyczna – kontrolowana, pod okiem specjalistów! W aptekach możemy kupić wiele środków na hemoroidy, bez recepty. Pomagają one zniwelować dyskomfort występujący na skutek hemoroidów. Jeśli hemoroidy są na tyle uciążliwe, że nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować, koniecznie skonsultuj się z proktologiem.

Jeśli chodzi o środki na hemoroidy, na naszym FB, Mamy najczęściej polecają: Procto-Glyvenol, Posterisan, Procto-Hemolan, nasiadówki z wyciągu z kory dębu.

źródło: Twoja ciąża tydzień po tygodniu
f
oto: pexels.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również