-Reklama-

Hemoroidy – objawy, leczenie. Co na hemoroidy?

Hemoroidy - problem wielu początkujących mam. Jakie są objawy żylaków odbytu? Jak leczyć hemoroidy - postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

-Reklama-

Hemoroidy – problem wielu początkujących mam. Jakie są objawy żylaków odbytu? Jak leczyć hemoroidy – postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

Hemoroidy (inaczej żylaki odbytu) to tak naprawdę rozszerzone naczynia krwionośne w okolicach odbytu. Dyskomfort spowodowany żylakami, młode mamy zaczynają zwykle odczuwać już pod koniec ciąży. Hemoroidy powstają na skutek ucisku coraz większej i cięższej macicy.

Objawy hemoroidów – jak poznać, że mamy do czynienia z żylakami odbytu?

Dolegliwości powstające na skutek hemoroidów są bardzo charakterystyczne i łatwe do zidentyfikowania. Zwykle jest to swędzenie w okolicach odbytu, pieczenie, trudności z toaletą, a czasem nawet krwawienie. Hemoroidy mogą być wyczuwalne pod skórą, ale nie muszą. W okolicach odbytu powstaje zgrubienie, to nic innego jak nabrzmiała żyła.

Jak leczyć hemoroidy?

Warto przede wszystkim starać się nie dopuścić do ich powstawania. Oczywiście, nie mamy wpływu na to, że macica rozrastając się uciska na naczynia krwionośne, to normalne. Jest natomiast szereg czynników, które potęgują tworzenie się hemoroidów np. zaparcia. Napinając mięśnie, próbując się załatwić, napieramy także na żyły, co z kolei potęguję hemoroidy. Pośrednio więc w leczeniu (zapobieganiu tworzeniu się hemoroidów) pomocne będą: właściwa dieta (bogata w błonnik), częste picie wody, aktywność fizyczna – kontrolowana, pod okiem specjalistów! W aptekach możemy kupić wiele środków na hemoroidy, bez recepty. Pomagają one zniwelować dyskomfort występujący na skutek hemoroidów. Jeśli hemoroidy są na tyle uciążliwe, że nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować, koniecznie skonsultuj się z proktologiem.

Jeśli chodzi o środki na hemoroidy, na naszym FB, Mamy najczęściej polecają: Procto-Glyvenol, Posterisan, Procto-Hemolan, nasiadówki z wyciągu z kory dębu.

źródło: Twoja ciąża tydzień po tygodniu
f
oto: pexels.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!