-Reklama-

Grudniowe dzieci – dlaczego są wyjątkowe?

Grudzień to miesiąc pełen magii, radości i oczekiwania. To czas, kiedy świętujemy Boże Narodzenie, Sylwestra i Nowy Rok. To także czas, kiedy na świat przychodzą dzieci, które mają w sobie coś niezwykłego. Czy wiesz, że osoby urodzone w grudniu mają wiele zalet i ciekawych cech? Oto kilka faktów, które mogą cię zaskoczyć.

-Reklama-

  1. Grudniowe dzieci dłużej żyją

Z badań opublikowanych w czasopiśmie Journal of Aging Research wynika, że dzieci urodzone w grudniu cechuje długowieczność. Mogą dożywać nawet ponad 100 lat. Naukowcy twierdzą, że to efekt sezonowości, która wpływa na rozwój płodu i zdrowie w późniejszym życiu. Osoby urodzone w grudniu mają lepszą odporność i mniej chorób przewlekłych.

  1. Grudniowe dzieci mają mocne serce

Według badań przeprowadzonych przez Columbia University Medical Center, osoby urodzone w grudniu mają niższe ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Badacze sugerują, że to związane z poziomem witaminy D, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia. Witamina D jest produkowana przez skórę pod wpływem promieni słonecznych, a w grudniu jest jej mniej. Może to stymulować organizm do lepszego wykorzystania tej witaminy.

  1. Grudniowe dzieci zostaną sportowcami

Według badań przeprowadzonych w International Journal of Sports Medicine, osoby urodzone w miesiącach zimowych, szczególnie w grudniu, mają naturalne zdolności sportowe, zdobywają nawet złote medale olimpijskie. Do znanych sportowców urodzonych w grudniu należy choćby Adam Małysz, Robert Kubica czy Jakub Błaszczykowski. Naukowcy tłumaczą to tym, że osoby urodzone w grudniu mają lepszą wydolność tlenową, siłę mięśniową i szybkość reakcji.

  1. Grudniowe dzieci zostaną dentystami

Może to brzmieć dziwnie, ale badania przeprowadzone przez Office for National Statistics w Wielkiej Brytanii wykazały, że osoby urodzone w grudniu mają większe szanse na zostanie dentystami w przyszłości. Nie wiadomo dokładnie, co jest tego przyczyną, ale być może ma to związek z wrodzoną inteligencją, cierpliwością i zręcznością manualną, które są niezbędne w tym zawodzie.

  1. Grudniowe dzieci to zodiakalne Koziorożce i Strzelce

Dzieci urodzone w grudniu mogą należeć do dwóch znaków zodiaku: Strzelca lub Koziorożca. Strzelec to znak ognia, który symbolizuje energię, optymizm i przygodę. Koziorożec to znak ziemi, który symbolizuje stabilność, ambicję i odpowiedzialność.

  1. Grudniowe dzieci są optymistami

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca to optymiści, którzy po prostu przyciągają szczęście. Strzelce zawsze mają pozytywne nastawienie na przyszłość, nawet pomimo wielu trudności. Cechują się niezwykłą energicznością, żywiołowością i dynamicznością. Nie lubię rutyny, za to lubią nowe wyzwania i śmiało je podejmują. Strzelce lubią podróże, przygody i poznawanie wszystkiego co nowe, ponieważ są bardzo ciekawi świata.

  1. Grudniowe dzieci są ambitne

Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca to ambitne i zdyscyplinowane osoby, które lubią kontrolę. Są bardzo wytrwałe w osiąganiu swoich celów. Niejedna osoba może pozazdrościć im wybitnej cierpliwości. Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca cechuje wyjątkowe poczucie odpowiedzialności. Koziorożce są zdyscyplinowane, pracowite i zawsze solidnie przykładają się do pracy. Lubią porządek i cechuje ich niezwykła skrupulatność.

  1. Grudniowe dzieci są wiernymi partnerami

Kiedy już decydują się na związek – kochają wielką miłością i są wierni swoim partnerom. Uważają, że związek to prawdziwe zaangażowanie, co może być trudne w relacji, gdyż tego samego zaangażowania wymagają od partnera. Grudniowe dzieci nie lubią manifestować swoich uczuć i są ostrożne z wyznawaniem miłości. Potrzebują czasu, by zaufać i otworzyć się na drugą osobę.

  1. Grudniowe dzieci są inteligentne

Według badań przeprowadzonych przez University of Chicago, osoby urodzone w grudniu mają wyższy poziom inteligencji niż osoby urodzone w innych miesiącach. Badacze twierdzą, że to efekt wpływu światła słonecznego na rozwój mózgu w życiu płodowym. Osoby urodzone w grudniu mają lepsze zdolności analityczne, logiczne i matematyczne.

  1. Grudniowe dzieci są szczęśliwe

Może to wynikać z tego, że grudzień to miesiąc pełen świątecznej atmosfery, prezentów i życzeń. Może to też być kwestia genetyki lub po prostu dobrego humoru. Faktem jest, że osoby urodzone w grudniu są szczęśliwsze niż osoby urodzone w innych miesiącach. Badania pokazują, że grudniowe dzieci mają niższy poziom depresji i lęku, a także wyższy poziom satysfakcji z życia.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również