-Reklama-

Dzieci urodzone w sierpniu – co je wyróżnia i dlaczego są wyjątkowe?

Sierpień to miesiąc pełen słońca, radości i przygód. To także miesiąc, w którym na świat przychodzi wiele dzieci, które mają w sobie niezwykły potencjał i osobowość. Czy wiesz, co cechuje dzieci urodzone w sierpniu i jakie mają predyspozycje? Oto kilka ciekawostek na temat sierpniowych maluchów, które z pewnością cię zaskoczą.

-Reklama-

Dzieci urodzone w sierpniu mają dwa znaki zodiaku do wyboru

Zależnie od daty urodzenia, dziecko urodzone w sierpniu może być Lwem lub Panną. Lwy to dzieci urodzone przed 22 sierpnia, a Panny to dzieci urodzone po 22 sierpnia. Oba znaki zodiaku mają swoje zalety i wady, a także wpływają na charakter i temperament dziecka.

Lwy to dzieci pełne pewności siebie, kreatywności i pasji. Lubią być w centrum uwagi i wyrażać swoje zdanie. Są silne, odważne i lojalne. Potrafią być także dobrymi liderami i inspiratorami dla innych. Wadą Lwów jest ich pycha, upór i zazdrość.

Panny to dzieci praktyczne, pracowite i logiczne. Mają zmysł dla szczegółów, organizacji i porządku. Są inteligentne, niezawodne i pomocne. Potrafią być także skromne, krytyczne i analityczne. Wadą Panien jest ich perfekcjonizm, nieufność i nieelastyczność.

Sierpniowe dzieci mają przypisane trzy kamienie szlachetne do wyboru

Jeśli dziecko urodzone w sierpniu lubi błyskotki i ozdoby, to ma szczęście, bo ma do wyboru trzy piękne kamienie szlachetne. Pierwszym jest zielony perydot, który był nazwany na cześć czczonej Madame Pele, hawajskiej bogini wulkanów i ognia, która miała stworzyć wyspy hawajskie. Drugim kamieniem jest sardonyks, który jest mieszanką czerwonych i białych pasm minerałów, sprawiających, że kamień wygląda jak cukrowe paski. Trzecim kamieniem jest spinel, który może wyglądać identycznie jak rubin. Korona Imperialna Anglii, która była kiedyś uważana za posiadającą ogromny rubin, tak naprawdę ma ogromny czerwony spinel.

Dzieci urodzone w sierpniu mają pogodne usposobienie

Osoby urodzone w sierpniu są często kojarzone z optymizmem i radością. Badania sugerują, że dzieci urodzone w okresie letnim mogą czerpać większe korzyści z obfitującej w słońce pogody. Ekspozycja na naturalne światło słoneczne może wpływać na poziom serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za nastrój i pozytywne emocje. Może to przyczyniać się do wewnętrznego optymizmu i entuzjazmu charakterystycznego dla sierpniowych solenizantów.

Dzieci urodzone w sierpniu symbolizują kwiaty pełne charakteru

Dzieci urodzone w sierpniu symbolizują dwa kwiaty: miecznik i mak. Miecznik to wysoki, mieczowaty kwiat, który otrzymał swoją nazwę od rzymskich gladiatorów, którzy nosili kwiaty na szyi podczas gier konkurencyjnych. Mak to kwiat o bogatej historii symboliki ze względu na jego atrakcyjny kolor i właściwości opiatowe, które czynią go symbolem snu, pokoju i śmierci, ale także zmartwychwstania.

Dzieci urodzone w sierpniu mogą być duże…i wyrosnąć na wysokich ludzi

Kiedy naukowcy z Wielkiej Brytanii badali związek między zdrowiem a porą urodzenia, odkryli, że dzieci urodzone w miesiącach letnich (czerwiec, lipiec i sierpień) miały wyższą wagę urodzeniową niż dzieci urodzone w innych miesiącach. Podobnie, dzieci letnie miały tendencję do bycia wyższymi jako dorośli.

Dzieci urodzone w sierpniu są dobrymi przyjaciółmi

Sierpniowe dzieci często wykazują zdolności interpersonalne, takie jak troskliwość i przyjaźń. Mogą być otwarte na nowe znajomości i bliskie relacje. Badania sugerują, że osoby urodzone latem mogą wykazywać wyższe poziomy empatii, co sprzyja budowaniu trwałych i pełnych wsparcia relacji.

Dzieci urodzone w sierpniu są zdeterminowane

Dzieci urodzone w sierpniu często wykazują cechy silnej woli i wytrwałości. To może być związane z faktem, że sierpień to miesiąc, w którym wiele osób aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu, uczestnicząc w różnorodnych aktywnościach fizycznych. Ta aktywność może wpływać na rozwój determinacji i zdolności do pokonywania trudności.

Dzieci urodzone w sierpniu lubią być traktowane po królewsku

Dzieci urodzone w sierpniu lubią być w centrum uwagi. Potrafią odwzajemnić uczucia, gdy są traktowane z szacunkiem i honorem. Lubią być zauważane np. gdy wchodzą do jakiegoś pomieszczenia. Często robią to dość dramatycznie i nie wahają się prosić o pochwałę, gdy jej nie dostają.

Dzieci urodzone w sierpniu mogą być dobrymi sportowcami

Dzieci urodzone w sierpniu mogą mieć predyspozycje do uprawiania sportu. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Queensland w Australii, dzieci urodzone w sierpniu miały większe szanse na osiągnięcie sukcesu sportowego niż dzieci urodzone w innych miesiącach. Powodem tego może być fakt, że dzieci urodzone w sierpniu są zwykle starsze i większe od swoich rówieśników w tej samej klasie szkolnej, co daje im przewagę fizyczną i psychiczną.

Dzieci urodzone w sierpniu mogą być bardziej podatne na alergie

Niestety, nie wszystkie fakty dotyczące dzieci urodzonych w sierpniu są pozytywne. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Southampton w Wielkiej Brytanii, dzieci urodzone w sierpniu miały większe ryzyko rozwoju alergii pokarmowych i wziewnych niż dzieci urodzone w innych miesiącach. Powodem tego może być fakt, że dzieci urodzone w sierpniu są narażone na większą ilość pyłków i roztoczy kurzu domowego w pierwszych miesiącach życia, co może wpływać na ich układ odpornościowy.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Kupiliście zabawkę Fisher-Price? Należy wam się 40 złotych zwrotu!

Smyk ogłosił nową akcję dla swoich klientów. Ten, kto kupi zabawkę Fisher-Price, otrzyma zwrot 40 złotych na konto. Zabawki...

Sprawdźcie czy macie tę zabawkę z Pepco. GIS ostrzega!

Właśnie dowiedzieliśmy się o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach Pepco popularnego produktu dla dzieci. Powodem jest użycie w nim niebezpiecznych barwników. Co...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?