-Reklama-

Darmowe kolorowanki dla dorosłych. Na odstresowanie i nie tylko

Kolorowanki dla dorosłych to świetny sposób na relaks, choć raczej dla cierpliwych. Duża liczba szczegółów, obszerne i skomplikowane wzory mogą wystawiać cierpliwość na próbę, ale potrafią jednocześnie przynieść ukojenie nerwom i dać upust naszej kreatywności. Specjalnie dla was zamieszczamy darmowe kolorowanki dla dorosłych. Wystarczy wydrukować.

-Reklama-

Każda z nas potrzebuje odpoczynku od codziennych obowiązków oraz sposobu na ujście nagromadzonego stresu. Jeśli szukasz czegoś łatwo dostępnego, darmowego i dość prostego – kolorowanie jest tutaj idealnym sposobem na zajęcie głowy. Wystarczą kredki lub flamastry, wydrukowana z wzorem kartka i w parę chwil możesz zatracić się w sprawiającym ogromną przyjemność zajęciu.

Dlaczego kolorowanie jest dobre także dla dorosłych?

Kolorowanie jest czynnością uspokajającą. Dzięki temu, że wymaga skupienia, sprawia, że przestajemy myśleć o innych rzeczach, które zaprzątają nam głowę. To świetne ujście dla nagromadzonego stresu. To także fajny relaks. Podczas kolorowania nasze mięśnie przestają być spięte. Przyjmując wygodną pozycję do kolorowania, rozluźniamy całe ciało i się odprężamy. Poziom stresu wyraźnie maleje, redukujemy też swoje lęki.

Kolorowanki dla dorosłych pozwalają również rozwijać swoją kreatywność, pobudzają wyobraźnię. To do nas należy decyzja, jakiego koloru gdzie użyjemy. To czynność, która zmusza do pracy obie półkule mózgu, a takie umysłowe ćwiczenie pozwala nam utrzymać swój mózg w dobrej kondycji. To bardzo ważne szczególnie dla osób, które nie mają czasu na inne zajęcia umysłowe np. nie czytają książek, nie rozwiązują krzyżówek.

Kolorowanki są świetną rozrywką, bo zajmują mniej czasu niż inne aktywności np. czytanie książek. To idealne zajęcie dla osób, które wolnego czasu mają mało. To od ciebie zależy, jak długo i jak często będziesz kolorować. Do kolorowanek możesz wracać nawet po kilku miesiącach, co czyni je lepszymi od książek, które wymagają poświęcania im bardziej regularnego czasu.

Poza tym kolorowanie jest proste. Nie wymaga od ciebie talentu malarskiego. Cała sztuka polega na wypełnieniu kolorem małych obszarów na kartce. Skoro dzieci potrafią kolorować bez wychodzenia za linię, dlaczego ty miałabyś tego nie umieć? Mając dziecko w domu, na pewno posiadasz kredki lub flamastry, więc niczego więcej nie potrzebujesz. Wybierz wzór poniżej i ciesz się przyjemną chwilą.

Darmowe kolorowanki dla dorosłych

Poniżej znajdziesz kilkadziesiąt różnych kolorowanek stworzonych specjalnie dla dorosłych. Wzory są skomplikowane i piękne, więc możesz wyczarować z nich prawdziwe dzieła sztuki. Otwórz obrazek w nowym oknie i wydrukuj.

grafiki: canva

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również