-Reklama-
teddyeddie

Co oznaczają symbole na metkach przy ubraniach?

By zakupione ubranie jak najdłużej nam służyło, należy zwracać uwagę na wszyte w nie metki. Symbole na metkach nie dla każdego są czytelne, dlatego w tym tekście wszystkie je objaśnimy. Taką ściągę warto mieć pod ręką!

-Reklama-

Ubrania szyte są z różnych tkanin, a każdy materiał wymaga innego traktowania. Nie wszystkie rzeczy możemy prać w tej samej temperaturze, nie każde ubranie możemy prasować czy suszyć mechanicznie. Niektóre tkaniny są na tyle delikatne, że należy zachować najwyższy stopień ostrożności podczas ich prania i suszenia. Wystarczy, że program prania zostanie źle ustawiony, a nasza tkanina może ulec całkowitemu zniszczeniu.

By uniknąć takiego scenariusza, dobrze jest czytać metki wszywane w wewnętrzną stronę ubrań. Znajdziemy na nich symbole, które wyraźnie objaśnią nam, jak obchodzić się z daną rzeczą. Ponieważ te symbole nie zawsze są oczywiste, warto poznać ich znaczenie. Poniżej znajdziecie objaśnienia każdego możliwego symbolu, który może znaleźć się na metce.

Pamiętaj, że zniszczenie ubrania spowodowane niewłaściwą pielęgnacją nie zostanie uwzględnione w ewentualnej reklamacji.

Co oznaczają symbole na metkach na ubraniach?

Dozwolone pranie w pralce

Dozwolone pranie w pralce z zachowaniem ostrożności

Dozwolone pranie w pralce na bardzo delikatnym programie

Prać ręcznie

Nie prać

Prać w temperaturze 30 stopni Celsjujsza

Prać w temperaturze 40 stopni Celsjusza

Prać w temperaturze 50 stopni Celsjusza

Prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza

Prać w temperaturze 70 stopni Celsjusza

Prać w temperaturze 90 stopni Celsjusza

Można wybielać

Można wybielać bez użycia chloru

Nie wybielać

Czyścić chemicznie (na sucho)

Nie czyścić chemicznie (na sucho)

Czyścić w organicznych rozpuszczalnikach

Suszyć (niemechanicznie)

Suszyć rozwieszone

Suszyć w pozycji pionowej

Suszyć w pozycji poziomej

Suszyć w cieniu

Nie suszyć

Suszyć bębnowo

Suszyć bębnowo na niskich obrotach, w niskiej temperaturze

Suszyć bębnowo na normalnych obrotach

Suszyć bębnowo w wysokiej temperaturze

Suszyć bębnowo, bez ciepłego powietrza

Nie suszyć bębnowo

Można prasować

Prasować w niskiej temperaturze

Prasować w normalnej temperaturze

Prasować w wysokiej temperaturze

Nie prasować

Prasować bez pary

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!

Gałganek Aliny – naturalny sposób na katar i zatoki

Katar i zatoki to częste dolegliwości, które mogą utrudniać oddychanie, powodować ból głowy, gorączkę i złe samopoczucie. Zanim sięgniemy po leki czy krople do nosa, warto spróbować naturalnego sposobu na udrożnienie dróg oddechowych - gałganka Aliny. Co to jest, jak działa i jak go zrobić? Oto kilka informacji na ten temat.

Dowiedz się, jak pomóc dziecku cierpiącemu na depresję! Kup tę książkę!

Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś najlepszym rodzicem dla swojego dziecka, nie musisz wiedzieć o walce, jaka toczy się w jego wnętrzu. Przeczytaj tę książkę, by wiedzieć i widzieć więcej. Depresja nie powinna być tematem tabu, szczególnie w czasach, gdy stała się tak powszechna.

Lekcje samobadania piersi w szkołach – Avon startuje z 2. edycją programu Normalne, że ich dotykam

Jak pokazuje najnowsze badanie Boob Census 2023i, przeprowadzone dla Avon, 34% polskich nastolatek czuje dyskomfort rozmawiając z rodziną na temat zdrowia piersi, a aż 57% twierdzi, że nie ma dostatecznej wiedzy w zakresie samobadania i rozpoznawania niepokojących symptomów. Jednocześnie 75% dziewcząt wskazuje, że jest to ważna kwestia i deklaruje zainteresowanie tematem, jeśli będzie poruszony w szkole. Na tę potrzebę zdobywania wiedzy przez młodych odpowiada Avon, który razem z partnerami – Fundacją Rak’n’Roll i Kliniką Ginekologiczną Gini, startuje z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii o zdrowiu i samobadaniu piersi –Normalne, że ich dotykam.

Kupiliście zabawkę Fisher-Price? Należy wam się 40 złotych zwrotu!

Smyk ogłosił nową akcję dla swoich klientów. Ten, kto kupi zabawkę Fisher-Price, otrzyma zwrot 40 złotych na konto. Zabawki...