-Reklama-teddyeddie

12-latka asystowała przy porodzie mamy

Zdjęcia, na których widać dziewczynkę "odbierającą" poród swojej mamy najpierw szokują, potem wzruszają. Czy sala porodowa to jednak miejsce odpowiednie dla dwunastolatki?

-Reklama-

Jacee Dellapena to dwunastolatka z Mississippi w USA, której umożliwiono asystowanie przy porodzie swojej mamy. Gdy mama dziewczynki zaczęła rodzić, pojechała do szpitala razem z mężem i córką. Na miejscu okazało się, że nie ma przeciwwskazań by w porodzie rodzinnym uczestniczyła także dwunastolatka. Dziewczynka bardzo chciała zobaczyć narodziny swojego braciszka, więc pozwolono jej na wejście do sali porodowej.

https://www.facebook.com/nikkismith9614/photos/a.1431919000445161/1699992173637841

Na samej obecności jednak się nie skończyło. Dziewczynka miała możliwość wykonania prawdziwej asysty. Była ubrana w fartuch chirurgiczny i lateksowe rękawiczki. Razem z lekarzem pomogła przyjść na świat swojemu bratu, a na koniec jeszcze przecięła pępowinę. Ojciec dzieci – Zack w tym czasie wykonywał zdjęcia, więc dziś mamy możliwość oglądania tej niezwykłej fotorelacji, która – co ciekawe – została upubliczniona na Facebooku.

https://www.facebook.com/nikkismith9614/photos/a.1431919000445161/1699992180304507/?type=3
https://www.facebook.com/nikkismith9614/photos/a.1431919000445161/1699992193637839
https://www.facebook.com/nikkismith9614/photos/a.1431919000445161/1699992196971172
https://www.facebook.com/nikkismith9614/photos/a.1431919000445161/1699992223637836

Po porodzie Jacee opowiedziała, że była bardzo podekscytowana możliwością oglądania i uczestnictwa w porodzie jej brata: – Właściwie to przyjęłam swojego brata na świat. Lekarz pozwolił mi wykonywać różne czynności podczas porodu. Wcześniej tylko bawiłam się w lekarza, a tym razem mogłam stać się nim naprawdę. Byłam bardzo zestresowana – mówiła po wszystkim dziewczynka.

Udział w porodzie mamy podobno był marzeniem Jacee już przy narodzinach pierwszego brata, dwa lata wcześniej. Wówczas nie zgodzono się na obecność dziewczynki przy porodzie. Tym razem dziewczynka otrzymała pozwolenie, również od personelu szpitala. Jak zapewnia – narodziny brata były dla niej najpiękniejszym momentem w życiu.

https://www.facebook.com/nikkismith9614/photos/a.1431919000445161/1699992246971167

Co o tym sądzicie? Pozwoliłybyście swojemu starszemu dziecku na obecność przy narodzinach rodzeństwa?

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Poranione brodawki podczas karmienia piersią – jak sobie poradzić?

Karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem żywienia dziecka, ale może być również bolesne i nieprzyjemne dla matki. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się karmiące kobiety, są poranione brodawki. Co je powoduje, jak im zapobiegać i jak je leczyć?

Noszenie dziecka na rękach – potrzeba czy rozpieszczanie?

Noszenie dziecka na rękach to jeden z najbardziej naturalnych i instynktownych sposobów okazywania mu miłości, troski i poczucia bezpieczeństwa. Jednak niektórzy rodzice obawiają się, że przez zbyt częste noszenie mogą rozpieścić swoje dziecko i zaszkodzić jego rozwojowi. Czy tak jest naprawdę? Czy noszenie na rękach ma same zalety, czy też niesie ze sobą jakieś ryzyka? Sprawdźmy, co mówią na ten temat eksperci i badania naukowe.

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!