-Reklama-

Jak zrobić slime – prosty tutorial

Glutki, czyli slimy opanowały dziecięcy świat. To prosta do zrobienia rzecz, a ile zabawy sprawia kilkulatkowi. Zobacz, jak zrobić slime ze składników, które na pewno masz w domu!

-Reklama-

Jak zrobić slime – to proste!

Moda jak zwykle przyszła z zagranicy, dlatego w dziecięcym języku funkcjonuje od jakiegoś czasu słowo „slime”. Slime, czyli glutek to plastyczny wytwór, który dziecko może zrobić samo. Służy do kreatywnej zabawy, tak jak wszystkie znane nam do tej pory masy plastyczne (ciastolina, piankolina, piaskolina) z tą różnicą, że takiego glutka każde dziecko jest w stanie zrobić samo! Nie wierzysz, to popatrz!

Jak zrobić slime – film instruktażowy

Do zrobienia slime’a potrzebujemy przede wszystkim dobrego kleju. Z doswiadczenia moich dzieci wynika, że lepsze są kleje przezroczyste tzw. PVA sprzedawane w plastikowych tubkach. Na potrzeby glutków producenci wypuścili na rynek powiększone opakowania. Zamiast przezroczystego kleju możemy użyć białego wikolu. Reszta składników to: płyn do prania, pianka do golenia i dowolne dodatki do udekorowania (brokaty, farby, flamastry). Zrobienie glutka zajmuje ok. 5 minut.

Jak widzicie jest to bardzo proste. W dodatku zabawa w robienie glutka super ćwiczy sprawność manualną dziecka i może być wykorzystywana w ćwiczeniach sensoryki. Glutek ma fajne właściwości – dobrze sie rozciąga, a przy gwałtownym ruchu można go rozerwać idealnie na pół. Zrobiony slime należy przechowywać w zamkniętym pojemniku (słoiku, plastikowym pudełku z pokrywką), by nie wysechł.

Na Instagramie możecie znaleźć nasze drugie podejście do slime – tym razem farbowanego przy pomocy farby:

https://www.instagram.com/p/Be5EKdnhBdY/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5F0obhWcB/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5Ep3yBl78/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5E1s0hinK/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5FZNtBc4q/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5GqKEBiHR/?taken-by=mamy_mamom

autor: iguana

 

foto: mamy-mamom.pl

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...

Emolienty – dlaczego są tak popularne w pielęgnacji dzieci?

Emolienty to preparaty, które mają silne działanie nawilżające. Najczęściej stosowane są w przypadku skóry przesuszonej, wykazującej objawy AZS lub łuszczycy. Czy emolienty rzeczywiście są skuteczne? Czy są dla każdego? Jak je stosować?