-Reklama-

Jak zrobić slime – prosty tutorial

Glutki, czyli slimy opanowały dziecięcy świat. To prosta do zrobienia rzecz, a ile zabawy sprawia kilkulatkowi. Zobacz, jak zrobić slime ze składników, które na pewno masz w domu!

-Reklama-

Jak zrobić slime –  to proste!

Moda jak zwykle przyszła z zagranicy, dlatego w dziecięcym języku funkcjonuje od jakiegoś czasu słowo „slime”. Slime, czyli glutek to plastyczny wytwór, który dziecko może zrobić samo. Służy do kreatywnej zabawy, tak jak wszystkie znane nam do tej pory masy plastyczne (ciastolina, piankolina, piaskolina) z tą różnicą, że takiego glutka każde dziecko jest w stanie zrobić samo! Nie wierzysz, to popatrz!

Jak zrobić slime – film instruktażowy

Do zrobienia slime’a potrzebujemy przede wszystkim dobrego kleju. Z doswiadczenia moich dzieci wynika, że lepsze są kleje przezroczyste tzw. PVA sprzedawane w plastikowych tubkach. Na potrzeby glutków producenci wypuścili na rynek powiększone opakowania. Zamiast przezroczystego kleju możemy użyć białego wikolu. Reszta składników to: płyn do prania, pianka do golenia i dowolne dodatki do udekorowania (brokaty, farby, flamastry).  Zrobienie glutka zajmuje ok. 5 minut.

Jak widzicie jest to bardzo proste. W dodatku zabawa w robienie glutka super ćwiczy sprawność manualną dziecka i może być wykorzystywana w ćwiczeniach sensoryki. Glutek ma fajne właściwości – dobrze sie rozciąga, a przy gwałtownym ruchu można go rozerwać idealnie na pół. Zrobiony slime należy przechowywać w zamkniętym pojemniku (słoiku, plastikowym pudełku z pokrywką), by nie wysechł.

Na Instagramie możecie znaleźć nasze drugie podejście do slime – tym razem farbowanego przy pomocy farby:

https://www.instagram.com/p/Be5EKdnhBdY/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5F0obhWcB/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5Ep3yBl78/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5E1s0hinK/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5FZNtBc4q/?taken-by=mamy_mamom

https://www.instagram.com/p/Be5GqKEBiHR/?taken-by=mamy_mamom

autor: iguana

 

foto: mamy-mamom.pl

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również