-Reklama-
-Reklama-

Zdobądź tytuł położnej na medal

1 kwietnia ruszyły zgłoszenia położnych do kolejnej, dziewiątej już edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Jest on elementem szerszej kampanii społeczno-edukacyjnej, która mówi o roli, jaką odgrywają dziś położne i o dobrych praktykach związanych z opieką okołoporodową. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu i kampanii jest AMA – Akademia Malucha Alantan.

-Reklama-

Konkurs od 2014 roku nagradza najlepsze położne w Polsce i najlepsze położne w poszczególnych województwach. Wyróżnienie i tytuł trafiają do nich za ciężką i pełną pasji pracę, a także za doświadczenie, wiedzę i zaufanie jakim obdarzają je pacjentki i ich rodziny.

To właśnie pacjentki i członkowie rodzin w ogromnej większości zgłaszają swoje położne do udziału w konkursie. Regulamin zezwala także na nominacje dokonywane przez same położne. Etap zgłoszeń rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Położne do udziału w plebiscycie można zgłaszać wypełniając krótki formularz na stronie internetowej kampanii www.poloznanamedal.info/zglos

1 kwietnia, razem ze startem zbierania zgłoszeń, ruszył także etap głosowania. Podobnie jak w każdej minionej edycji potrwa on do północy 31 grudnia, co pozwoli w pierwszych dniach stycznia przyszłego roku już po raz dziewiąty wyłonić najlepsze położne w kraju. Wyszukiwanie położnych w katalogu zgłoszonych kandydatek i głosowanie również odbywa się na stronie internetowej kampanii, w zakładce www.poloznanamedal.info/oddaj_glos

W poprzedniej, 8. edycji konkursu wzięło udział 611 położnych z całej Polski, na które łącznie oddano 9700 głosów. Zwyciężczynią została Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, położna z Olsztyna, która na co dzień pracuje na Oddziale Ginekologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Już samo zgłoszenie do konkursu jest dla każdej położnej bardzo miłym wyróżnieniem. Pokazuje nam, że wybór naszej drogi życiowej był słuszny i że to, co robimy ma sens i jest zauważane. Szczególnie, że pracujemy i towarzyszymy kobietom w najpiękniejszym momencie ich życia. Zachęcam wszystkie kobiety w ciąży i mamy, ale też wasze rodziny do nominowania położnych, które wam pomogły i na które mogliście liczyć. Nawet te spotkane na swojej drodze kilka albo kilkanaście lat temu. Gwarantuję, że taki gest będzie dla każdej z osobna szczerym i wiele znaczącym wyróżnieniem – mówi Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal

Pomysłodawcą kampanii oraz konkursu jest AMA Akademia Malucha Alantan, projekt społeczny prowadzony od prawie dekady przez ZF Unia. Ma on na celu propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci oraz rodziców, a ponadto promuje też wysokie standardy w opiece okołoporodowej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w tym roku patronat honorowy nad konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a wsparcia merytorycznego udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.

Mecenasami 9. edycji plebiscytu są Oktaseptal i Natalis.

“Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu przyjmowane będą od 1 kwietnia do 30 września 2022 r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku. Oddawanie głosów odbywa się na stronie www.poloznanamedal.info

Mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.

wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Te nietypowe imiona możesz nadać dziecku w Polsce!

Wiemy dobrze, jak surowa w ocenie bywa Rada Języka Polskiego w kwestii nadawanych dzieciom imion. Ale jak się okazuje, lista imion dozwolonych stale się powiększa i dziś możemy nazwać swoją pociechę nawet bardzo nietypowo. I będzie to zgodne z prawem.

Szukasz klimatycznego gadżetu dla gracza? Sprawdź, dlaczego lampa led 3D może przypaść mu do gustu!

Czasami pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, może stanowić niemały problem. Zwykle chcemy podarować komuś coś wyjątkowego, co przypadnie mu do gustu i będzie chętnie wykorzystywane. Co można kupić miłośnikowi gier, aby sprawić mu przyjemność? Zamiast tytułu, który już może gościć w jego bibliotece gier spraw mu gadżet kojarzący się z hobby, np. lampę LED 3D. Sprawdź, dlaczego to idealne rozwiązanie dla gracza!

Dziecko często choruje – na co zwrócić uwagę? Odpowiada pediatra

Choroba dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Tym większy, kiedy dziecko choruje zbyt często. Co wtedy robić?

Czy zabawki mogą wpływać na rozwój sensoryczny malucha?

Zabawki sensoryczne na przełomie ostatnich lat zyskują na popularności. Dzieci je uwielbiają za to, że mogą ich dotykać, wkładać do buzi i bez umiaru doświadczać. Rodzice zaś doceniają kilka momentów spokoju, kiedy maluch jest nimi pochłonięty. Zabawki sensoryczne dają nam możliwość nie tylko oddechu, ale przede wszystkim wsparcia rozwoju malucha. Jednak czym dokładnie są, kiedy najlepiej je wprowadzić i jak wybrać te odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku? O tym wszystkim rozmawiamy z Magdaleną Zujewicz, fizjoterapeutką i ekspertką marki Canpol babies.

Kim powinno być moje dziecko w przyszłości? Przede wszystkim zawodowo szczęśliwe

Wybór zawodu jest wyzwaniem, nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko musi podjąć już w szkole podstawowej, kolejną tuż po maturze. Kiedy jednak decyduje kim, zostanie w przyszłości? Okazuje się, że nawet i w przedszkolu. Co więcej, badania mówią, że tylko 18 proc. Polaków pracuje w zawodzie wybranym w liceum. Jak zatem zdać egzamin z rodzicielskiego wsparcia w wyborze zawodu?