-Reklama-

Zdobądź tytuł położnej na medal

1 kwietnia ruszyły zgłoszenia położnych do kolejnej, dziewiątej już edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Jest on elementem szerszej kampanii społeczno-edukacyjnej, która mówi o roli, jaką odgrywają dziś położne i o dobrych praktykach związanych z opieką okołoporodową. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu i kampanii jest AMA – Akademia Malucha Alantan.

-Reklama-

Konkurs od 2014 roku nagradza najlepsze położne w Polsce i najlepsze położne w poszczególnych województwach. Wyróżnienie i tytuł trafiają do nich za ciężką i pełną pasji pracę, a także za doświadczenie, wiedzę i zaufanie jakim obdarzają je pacjentki i ich rodziny.

To właśnie pacjentki i członkowie rodzin w ogromnej większości zgłaszają swoje położne do udziału w konkursie. Regulamin zezwala także na nominacje dokonywane przez same położne. Etap zgłoszeń rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Położne do udziału w plebiscycie można zgłaszać wypełniając krótki formularz na stronie internetowej kampanii www.poloznanamedal.info/zglos

1 kwietnia, razem ze startem zbierania zgłoszeń, ruszył także etap głosowania. Podobnie jak w każdej minionej edycji potrwa on do północy 31 grudnia, co pozwoli w pierwszych dniach stycznia przyszłego roku już po raz dziewiąty wyłonić najlepsze położne w kraju. Wyszukiwanie położnych w katalogu zgłoszonych kandydatek i głosowanie również odbywa się na stronie internetowej kampanii, w zakładce www.poloznanamedal.info/oddaj_glos

W poprzedniej, 8. edycji konkursu wzięło udział 611 położnych z całej Polski, na które łącznie oddano 9700 głosów. Zwyciężczynią została Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, położna z Olsztyna, która na co dzień pracuje na Oddziale Ginekologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Już samo zgłoszenie do konkursu jest dla każdej położnej bardzo miłym wyróżnieniem. Pokazuje nam, że wybór naszej drogi życiowej był słuszny i że to, co robimy ma sens i jest zauważane. Szczególnie, że pracujemy i towarzyszymy kobietom w najpiękniejszym momencie ich życia. Zachęcam wszystkie kobiety w ciąży i mamy, ale też wasze rodziny do nominowania położnych, które wam pomogły i na które mogliście liczyć. Nawet te spotkane na swojej drodze kilka albo kilkanaście lat temu. Gwarantuję, że taki gest będzie dla każdej z osobna szczerym i wiele znaczącym wyróżnieniem – mówi Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal

Pomysłodawcą kampanii oraz konkursu jest AMA Akademia Malucha Alantan, projekt społeczny prowadzony od prawie dekady przez ZF Unia. Ma on na celu propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci oraz rodziców, a ponadto promuje też wysokie standardy w opiece okołoporodowej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w tym roku patronat honorowy nad konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a wsparcia merytorycznego udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.

Mecenasami 9. edycji plebiscytu są Oktaseptal i Natalis.

“Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu przyjmowane będą od 1 kwietnia do 30 września 2022 r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku. Oddawanie głosów odbywa się na stronie www.poloznanamedal.info

Mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.

wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!