-Reklama-

Zabawki, które wyciągną dzieci z domu

Ciężko wyobrazić bardziej sprzyjającą pogodę do zabaw na powietrzu jak ta teraz za oknem. A czy wiesz, że aktywność na świeżym powietrzu jest twojemu dziecku potrzebna tak, jak zaspokajanie każdej innej potrzeby? Spróbujemy cię przekonać do tego, że warto z dzieckiem spędzać jak najwięcej czasu na powietrzu, oddając się wspólnej zabawie – aktywności, która najlepiej wpływa na rozwój dziecka. Pokażemy też jakich zabawek do tego używać.

-Reklama-

Droga mamo, spróbuj odtworzyć sobie swoje wspomnienia z dzieciństwa… czy czasem te najlepsze nie wiążą się z zabawami na świeżym powietrzu? Wakacje u babci na wsi czy chociażby zwyczajne wiszenie na trzepaku… Chyba nie chcesz odmawiać swojemu dziecku tego typu wspomnień z dzieciństwa? Na pewno nie! Dlatego spędzajcie teraz jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Jak zachęcić dziecko do wychodzenia z domu

„Wyjdź na dwór, zobacz jaka piękna pogoda!”. Cóż, przyznam, że mnie samej, kiedy byłam dzieckiem, walory ładnej pogody raczej nie zachęcały do wyjścia na dwór. Jak więc przekonać do tego własne dziecko? Musimy dać mu godną jego zainteresować alternatywę i zaproponować atrakcje, jakich w zaciszu domowym nie zazna. Wtedy sukces mamy gwarantowany!

Zbawienne skutki zabaw na świeżym powietrzu

Masa zdrowego ruchu, pochłanianie witaminy D, dotlenienie, rozwój koordynacji ruchowej i innych umiejętności sprawnościowych… Zalet zabawy na świeżym powietrzu jest masa – skutki jednej z nich zobaczysz na pewno jeszcze tego samego dnia wieczorem, kiedy twoje dziecko zaśnie bez marudzenie, w mgnieniu oka.

Być jak mama i tata

Czy wiesz, że dla dziecka to ty jesteś największym autorytetem i wzorem do naśladowania? Stąd tak wielkie umiłowanie dzieci do zabaw w rodzinę, dom, pracę… Dziecko uwielbia naśladować dorosłych, bo w ten sposób uczy się świata, ale też samorealizuje. Dlatego też po pierwsze, dobrze jest wybierać zabawki tzw. wersje dziecięce dorosłych przedmiotów, po drugie – pokazać dziecku własne zaangażowanie w zabawę i radość, jaką może ona przynosić. Twój entuzjazm i zapał do wspólnej zabawy na pewno znajdzie przełożenie w aktywności dziecka.

Duch rywalizacji

To nieodłączny element dobrej zabawy. Choć początki mogą okazać się trudne, trzeba dziecko uczyć rywalizacji. Dobrze jest wybierać zabawy zadaniowe – na punkty albo po prostu na osiągnięcie danego celu. Takie podejście daje dziecku motywację, chęć do działania, ale też nadaje cel całej zabawie. Po jej zakończeniu, warto dziecko w jakiś sposób wynagrodzić np. pochwałą: „świetnie sobie poradziłeś!”, „super, wykonałaś to zadanie!” Kiedy dziecko nie jest zadowolone z efektów zabawy, należy nakierować je na dalsze próby: „dopiero się uczysz, ale i tak poszło ci świetnie”, „mi za pierwszym razem też nie zawsze się udaje”. Motywacja z ust rodziców jest niezwykle istotna.

Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jaką zabawkę podarować dziecku, na Dzień Dziecka, nie musisz dalej szukać. Specjalnie dla was, wybrałyśmy kilka (naszym zdaniem najlepszych) propozycji zabawek stymulujących rozwój waszych dzieci poza domem. Co nie oznacza oczywiście, że nie można korzystać z nich w domu, kiedy pogoda zacznie trochę grymasić.

Grająca bramka
bramkaCelny strzał prosto do bramki aktywuje serię zabawnych efektów dźwiękowych i świetlnych. Interaktywna bramka do piłki nożnej, wspomaga motorykę, rozwija koordynację i precyzję. Gdy dziecko strzeli gola, w bramce uruchamiają się kolorowe światełka i dźwięki. Zabawka ma 3 moduły gry: rzuty karne, dogrywka i atak, w które można grać samemu bądź z przyjaciółmi, 5 poziomów trudności i aż 25 melodii i efektów dźwiękowych. Piłka, dołączona do bramki, zrobiona jest z miękkiego materiału, aby łatwo i bezpiecznie można było nią grać również w domu. Kolorowe kostki z cyframi umieszczone na panelu bramki pomagają liczyć punkty w meczu, a dziecko uczy się rozpoznawać cyferki.

Dziecięcy Klub Mini Golfa
Kolejna zabawka z doskonałej linii Fit&Fun. Golf pozwala doskonalić precyzję. 2 rodzaje 8058664035793 (2)zabawy: trening gry w golfa i trafianie do celu. Trening gry w golfa: uderz w piłeczkę, aby wpadła do dołka. Trafianie do celu: kiedy podświetli się strzałka, wyceluj piłkę w kierunku kreta. Kij golfowy dostosowany do wzrostu dziecka. Dołek ze zdejmowalną chorągiewką. Światła, dźwięki oraz ruchome cele. 2 panele zliczające wyniki. 2 piłeczki golfowe w różnych kolorachZabawka rozpoznaje, kiedy piłeczka trafia do dołka.

Równoważnia
rownowazniaRównoważnia 3w1 (Równoważnia, Deskorolka i Hulajnoga w jednym) stopniowo rozwija zmysł równowagi i wspomaga dziecko w samodzielnym rozwoju. Dla najmłodszych dzieci,
już od 18 miesiąca życia, może być używana jako równoważnia. Bodźce dźwiękowe pomagają bezpiecznie bawić się równowagą. Gdy dziecko ma już 2 lata, równoważnię można przekształcić w hulajnogę, a od 3-go roku życia można jej używać jako deskorolki
do naprawdę ekscytujących wyścigów.

Kręgle
Kręgle z linii Fit&Fun to pierwszy zestaw kręgli, dostarczający niezwykłych emocji po 005228_000_141104_07każdym celnym uderzeniu w 6 kolorowych kręgli z motywami małpek. Każdy kręgiel może być rozpołowiony, a poszczególne połówki można użyć do zrobienia ogromnej piramidy. Taka zabawa stymuluje dziecięcą kreatywność. Kręgle są numerowane, co zachęca dziecko do nauki liczenia do 6. Kula do strącania kręgli zrobiona jest z miękkiego materiału, aby można jej było bezpiecznie używać także w domu. Kolorowe Kręgle stymulują głównie koordynację ruchów rąk i wzroku oraz poprawiają precyzję ruchów.

Zestaw wędkarski
wedkaZestaw Wędkarski składa się z wędki i 4 kolorowych rybek oraz wysepki, na której dziecko stoi podczas zabawy. Gdy rybki zostaną schwytane, na wędce aktywują się kolorowe światła i efekty
dźwiękowe. Zabawka oferuje 2 moduły gry, aby wspierać rozwój umiejętności rozpoznawania kształtów i kolorów. 25 różnych melodii i efektów dźwiękowych. Wysepka jest skonstruowana tak, aby dodatkowo wspomagać umiejętność trzymania równowagi. Gra rozwija również zmysł precyzji, który jest niezbędny, aby wygrać zawody.
Wszystkie zabawki pochodzą z linii Fit&Fun, od Chicco *

* Chicco Fit&Fun to najnowsza linia zabawek zachęcających dziecko do ruchu. Chicco Fit&Fun bawi i rozwija. Rozwój dziecka, a szczególnie jego zdolności motorycznych, jest w bardzo dużym stopniu stymulowany przez otoczenie. Dlatego tak ważne jest, by zabawki, którymi dziecko się bawi zachęcały do poprawiania motoryki, uczyły nowych ruchów, umiejętności. Każda z dostępnych zabawek wspiera w różnym stopniu następujące umiejętności: motorykę, koordynację, równowagę i precyzję.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również