-Reklama-

Zabawki do kąpieli Kapitana Bobasa – mamy opinie Mam i… dzieci! „Dużo ekscytacji i ciekawości”

-Reklama-

Już na pierwszy rzut oka widać, że zabawki to istna rewelacja! To będzie prawdziwy HIT! Nie byłybyśmy jednak sobą, gdybyśmy tego same sprawdziły! Poprosiłyśmy więc 5 Mam i ich pociechy, by sprawdziły czy mamy rację. Czy zabawki faktycznie są tak fajne, na jakie wyglądają!

Zgodnie z zasadami testowania, każda z mam dostała taki sam zestaw zabawek Kapitana Bobasa! W jego skład wchodzą: Łódka z fontanną, Nakręcana motorówka, Świecąca łódź podwodna. Zabawki można kupić w zestawie lub każdą oddzielnie.

Pierwsze wrażenie?

Moje dziecko uwielbia zabawki do wody i ma już ich pokaźną kolekcję, jednak 􏰀ta kapitana bobasa wywarła na niej duże wrażenie. Każda z zabawek posiada inne funkcje, które mała z radością odkrywała. Po prostu jedno wielkie łooooł!

Dostałyśmy od Was informacje, że nawet jeszcze przed pierwszym użyciem w wodzie, zabawki zdobyły aprobatę wśród najmłodszych. Ta ciekawość musiała zostać w końcu zaspokojona!

Voila!

„Córka była zachwycona. Od momentu otrzymania paczki chciała iść się kąpać. Wieczorem nasza kąpiel trwała ponad godzinę. Zabawa łódką z fontanną była przezabawna, można było popsikać mamę bez wyrzutów sumienia. A łódź podwodna z projektorem oświetliła nam łazienkę i bawiliśmy się kolorami.

Która zabawka zdobyła Wasze największe uznanie?

Według ankiety, którą przygotowałyśmy na zakończenie testowania, 67% Mam wybrało Świecącą łódź podwodną choć jak same przyznają sympatia ich dzieci bardziej szła w kierunku łódki z fontanną.

„Jak dla mnie świecąca łódź podwodna, zaś dzieciakom najbardziej spodobała się łódka z fontanną.”

„Według mnie najfajniejsza jest łódź podwodna. Ale według córki łódka z fontanna.”

Nie zmienia to faktu, że Świecąca łódź podwodna wywołała wiele emocji, szczególnie podczas pierwszej zabawy. Jedna z mam przyznała także, że wykorzystali ją jako nocny projektor do usypiania…

„Dzięki Łodzi podwodnej nasze dziecko przyzwyczaiło się do ciemności, nie tylko w łazience ale również w sypialni, gdyż tak pokochała łódź podwodną, że z nią śpi a przed snem wyświetla projekcje na ścianie.”

„Byłam zaskoczona łódką podwodną i funkcją projekcji, gdyż w żadnej innej zabawce przeznaczonej do wody nie spotkaliśmy się z kolorowymi światełkami ukazującymi obraz.”

Dobra zabawa, ale nie tylko!

Bardzo nas cieszy, że podobnie jak my Testujące Mamy zauważyły, że zabawki Kapitana Bobasa nie tylko są źródłem świetnej zabawy, ale także są zabawkami dbającymi o rozwój i umiejętności manualne dzieci!

„Jak dla mnie, zabawki Kapitana bobasa ćwiczą sprawność manualną (np. nakręcanie kółeczka w motorówce), spostrzegawczość (poznawanie podwodnego świata) oraz zasady: przyczyna-skutek – jak to działa, że raz woda leci, a raz nie.

„Motorówka rozwija również zdolność spostrzegania i śledzenia ruchu, a także koordynacji oko-ręka np. kiedy dziecko chce złapać płynącą motorówkę. Statek z fontanną nauczył nas sterowania nim tak, aby nie chlapało po oczach 😀 a największą frajdą jest zatykanie palcem strumienia wody. Natomiast łódź podwodna umiejętność spostrzegania kolorów, kształtów i zależności miedzy odległościami. Im bardziej zatopiona łódka tym mniejsze obrazki, wraz ze zwiększeniem odległości projekcja się powiększała”.

„Zabawki są bardzo fajne przyjemne i lekkie. Dzięki nim powoli rozwija się u nas mowa – a mamy opóźniony rozwój mowy. Córka powiedziała słowo „psika”, kiedy fontanna z łódki zaczęła lać wodą. Kręcenie sterem w łódce i nakręcanie pięknie rozwija motorykę małą, a to też ma wpływ na rozwój mowy. Nasze zabawy w wodzie nabierają teraz innego znaczenia, bo zabawa to nauka. Kolory i morskie zwierzaki wyświetlane z Łodzi podwodnej pozwalają na na naukę kolorów i zwierząt. Córka pięknie pokazywała gdzie jest ośmiornica, a gdzie inne stworzenia morskie i próbowała powtarzać ich nazwy. Każda zmiana koloru była zaskoczeniem. U nas sprawdziło się to na ścianie bo pod wodą córka jeszcze nie dokonać dostrzegała. Nakręcana łódź motorowa uciekała córce, co wywoływało niesamowitą radość. A fontanna psikała wodą na mamę, co było dodatkową atrakcją :)”

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Dobra zabawa i rozwój to podstawa, ale nie zapominamy przede wszystkim o bezpieczeństwie. Dlatego też, zapytałyśmy Testujące mamy jak oceniają same wykonanie zabawek i dostosowanie ich do warunków wodnej zabawy.

Zabawki kapitana bobasa są wykonane z bezpiecznego plastiku w schludnej kolorstyce marynistycznej. Nie są w krzykliwych kolorach i nie mają dużo wystających łamliwych elementów jak w innych zabawkach do wody. Najbardziej doceniam fakt, że z zabawek szybko opróżnia się wodę i nie zalega w nich woda która powoduje rozwój bakterii.

Czy polecasz zabawki Kapitana Bobasa?

A tak dla formalności, zapytałyśmy także, czy polecilibyście zabawki innym rodzicom? Zobaczcie, co Testujące Mamy odpowiedziały:

„Tak poleciłabym, jest to coś innego co zaskakuje malucha, niby jest oczywiste a jednak nie do końca.”

„Tak. Stanowią ciekawa alternatywę dla dotychczasowych zabawek do kąpieli. Chyba nie ma takich na rynku”

„Oczywiście. Przede wszystkim, za to, że urozmaicają proces kąpieli, zapewniają dobrą zabawę i są świetnej jakości.”

„Oczywiście, dzięki zabawce moja córka nauczyła się nowych słów więc jestem z niej duma. Poleciałbym wszystkie zabawki bo to nauka przez zabawę.”

No i na koniec uwaga, którą mamy nadzieję producent weźmie pod uwagę:

Do asortymentu kapitana bobasa dodałabym jeszcze zabawkę, ktora wydaje dźwięki, gdyż wtedy zabawki będą działały na każdy zmysł dziecka 🙂

Dziękujemy Pameli, Ani, Agnieszce, Karolinie i Sylwii oraz ich radosnym smykom za pomoc w tych testach. To była naprawdę świetna wodna zabawa!

A dla Was mamy jeszcze jedną niespodziankę!

KONKURS!

A w nim do wygrania aż 9 łodzi:
3x Łódka z fontanną, 3x Nakręcana motorówka, 3x Świecąca łódź podwodna

Czekamy na Wasze prace pt. Kapitan Bobas i jego łódź.

Może to być rysunek, rymowanka lub opowiadanie. Ahoj! Niech poniesie Was wyobraźnia!

Inspiracji szukajcie na stronie Kapitana Bobasa!

Regulamin konkursu

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również