-Reklama-

Z troską o delikatne zmysły dziecka, czyli o czym warto pamiętać urządzając pokój dziecięcy

Kiedy maluszek pojawia się na świecie, wszystko dla niego staje się nowe - dźwięki, zapachy, duża ilość światła. Nadmiar tych bodźców może sprawić, że dziecko poczuje się niekomfortowo - będzie marudne, niespokojne, pojawią się problemy ze snem. Dlatego, kiedy zaobserwujesz podobne objawy, zacznij od najprostszych rzeczy - dostosowania otoczenia do jego potrzeb.

-Reklama-

Kiedy maluszek pojawia się na świecie, wszystko dla niego staje się nowe – dźwięki, zapachy, duża ilość światła. Nadmiar tych bodźców może sprawić, że dziecko poczuje się niekomfortowo – będzie marudne, niespokojne, pojawią się problemy ze snem. Dlatego, kiedy zaobserwujesz podobne objawy, zacznij od najprostszych rzeczy – dostosowania otoczenia do jego potrzeb.

Sytuacja wygląda bardzo podobie z dziećmi starszymi. Popołudniowe drzemki, tak konieczne dla prawidłowego rozwoju dziecka, to często prawdziwa batalia – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Istna walka z emocjami, potrzebami każdej ze stron i przede wszystkim – konflikt w wizji popołudnia. Jedni wolą go spędzić na zabawie, inni na odpoczynku. 

Odwieczny konflikt popołudniowej drzemki

Bodźce takie jak nadmiar hałasów czy światła mogą rozregulować właściwy zegar biologiczny dziecka. Szczególnie w naszym klimacie, kiedy długość dnia i natężenie światła zależne jest od pory roku, a nawet niekiedy zmienia się w rytmie miesięcznym. Można to jednak zmienić, stosując specjalne rozwiązania w pokoju dziecięcym takie jak rolety lub zasłony zaciemniające, które pomogą sterować natężeniem słońca ale też pośrednio temperaturą w pokoju dziecka. Latem ciężko wyobrazić sobie pokój dziecięcy bez takiego rozwiązania. 

Podstawowe dodatki do pokoju dziecięcego

Bardzo często zdarza się tak, że dodatki takie jak poduchy, narzuty, koce czy właśnie rolety lub zasłony wybieramy na sam koniec aranżacji dziecięcego pokoju. Tymczasem dodatki okienne powinny być tak naprawdę punktem wyjścia! I nie chodzi tu o ich walor dekoracyjny, ale przede wszystkim o funkcję jaką pełnią – osłaniają przed nadmiarem światła i zbytnim nagrzewaniem się pomieszczenia. 

Dlatego też, pierwszym krokiem podczas podczas urządzania pokoju czy kącika dla dziecka, powinno być określenie stron świata, na które wychodzi okno i tym samym wyliczenie długości ekspozycji promieni słonecznych. Dzięki temu, dobierzemy właściwą ochronę przed słońcem, odpowiednią do naszego zapotrzebowania. 

Słonecznie dni nie sprzyjają popołudniowej drzemce

I nie chodzi tu tylko o światło, ale także o zbyt wysoką temperaturę, bo przecież słońce nagrzewa także pomieszczenie, w którym odpoczynek zamiast regenerować, może być przyczyną większego dyskomfortu u dziecka. Tymczasem rolety zaciemniające to naprawdę skuteczny sposób na ograniczenie zbyt dużej ilości światła, uniemożliwiający odpoczynek. Rolety i zasłony typu blackout to skuteczna ochrona przed słońcem oraz zaciemnienie pokoju nawet do 95%!

Roleta Royal Blackout

  • Prosty system regulacji wysokości
  • Mechanizm samoblokujący
  • Szerokie możliwości montażu na ścianie lub suficie, na ramie okna – za pomocą dodatkowych uchwytów
  • Łatwa w utrzymaniu czystości – nadaje się do prania w pralce

Zasłona Royal Blackout

  • 4 rodzaje zawieszenia (na taśmie, na kółkach, na szelkach, na kanale)
  • Łatwa regulacja poziomu zaciemniania
  • Wyjątkowo miłe i miękkie w dotyku tkaniny
  • Pastelowe kolory – idealne do dziecięcego wnętrza. 

Artykuł powstał przy współpracy z marką yellowtipi.pl

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również