-Reklama-

Wybieramy LAKTATOR – na co zwrócić uwagę?

-Reklama-

Laktator (inaczej odciągacz pokarmu) to urządzenie pozwalające na odciąganie pokarmu karmiącej kobiecie. Niektóre z nich, dzięki obecnym w zestawie pojemnikom, umożliwiają także przechowywanie mleka.

Tyle w teorii, a co z praktyką? Wiadomo, że laktator laktatorowi nierówny. Dostępne są laktatory ręczne oraz elektryczne. Wiele z nich posiada także dodatkowe funkcje. Na co w ogóle zwracać uwagę wybierając to niezbędne w macierzyństwie urządzenie?

Podsumowałyśmy dla Was najważniejsze cechy dobrego laktatora oraz wybrałyśmy dwa przykładowe – naszym zdaniem – spełniające te kryteria.

  • Cichy tryb pracy – to cecha bardzo pożądana w przypadku sprzętu użytkowanego w pobliżu dziecka. Współczesne laktatory zwykle pracują cicho, ale warto to sprawdzić przed zakupem
  • Uwzględnienie różnych faz odciągania. Ma to duży wpływ na pobudzenie laktacji. Tak jak dziecko podczas karmienia, pobiera pokarm z różną intensywnością, tak dobry laktator powinien ten ruch możliwie najdoskonalej odzwierciedlać
  • Naturalny rytm ssania piersi nadawany przez dziecko – im bliżej natury, tym pobieranie pokarmu przebiega łatwiej (bo bardziej naturalnie!)
  • Lejek najbliższy naturalnemu karmieniu – i tu podobnie, ważny jest nie tylko sam rytm, ale także sposób uchwycenia piersi
  • Akcesoria dodatkowe – przed zakupem koniecznie sprawdźcie co jest w wyposażeniu w zestawie z laktatorem, a co trzeba będzie dokupić
  • Lekkość i poręczność – tego punktu nie trzeba chyba wyjaśniać. Macierzyństwo to bardzo wymagająca funkcja. To, co możliwe, warto sobie ułatwiać. Pamiętajmy też, że z laktatora będziemy korzystać także poza domem. Musi być łatwy do przetransportowania
  • Wszelkie udogodnienia takie jak np. lampka, umożliwiająca nocne karmienie, zawsze są mile widzianą funkcją dodatkową

To Ci się przyda!

-Reklama-

Przejdźmy jednak od teorii, do praktyki!

Tym razem do zestawienia wybrałyśmy laktatory z oferty marki Neno.

Pod uwagę brałyśmy przede wszystkim podobieństwo pracy laktatora do naturalnego karmienia, ale także łatwość użytkowania.

Nie bez znaczenia był także design! Wiadomo, że w otoczeniu ładnych przedmiotów, lepiej się czujemy!

Neno Camino

Najlepszy wśród najlepszych! Podwójny, bezprzewodowy laktator elektroniczny marki Neno zachwyca nie tylko swoim designem, ale również funkcjonalnością. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej, trzeciej fazy odciągania pokarmu, laktator wiernie odzwierciedla ssące ruchy dziecka. Znasz ten moment kiedy maluszek jest już co prawda najedzony, ale wciąż leży przy Twojej piersi, rozgląda się wokoło i raz po raz znowu ssie pierś? – To właśnie trzecia — mieszana faza odciągania. Dzięki niej pierś zostaje właściwie opróżniona, a gruczoły mleczne są stymulowane do dalszej produkcji pokarmu. To doskonały produkt do pobudzania laktacji.


Neno Angelo

Bezkonkurencyjny jeśli chodzi o laktator na 1 pierś. Kompaktowy, lekki i poręczny — taki właśnie jest pojedynczy laktator elektroniczny Neno Angelo. Ale na tym jego zalety się nie kończą. Został wyposażony w trzy fazy odciągania pokarmu: stymulacji, aktywnego poboru pokarmu oraz trzecią — dodatkową fazę mieszaną, która łączy w sobie elementy dwóch pierwszych. Ten tryb naśladuje proces ssania niemowlaka i pozwala w pełni opróżnić pierś. Opróżniona pierś z kolei, stymuluje gruczoły mleczne do dalszej pracy, co w konsekwencji sprzyja produkcji pokarmu. Neno Angelo posiada także lampkę LED, która pozwala na odciąganie mleka również w mocy, bez konieczności włączania światła. Produkt idealny dla kobiet ceniących sobie wygodę.

Artykuł powstał we współpracy z marką Neno.

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

10 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie Twojego dziecka jesienią

Lato wyraźnie się od nas oddala, a to wiąże się ze zmianą pogody i wymianą garderoby. W przypadku dzieci jest jeszcze trudniej. Nasze pociechy ciągle rosną, więc ubrania zeszłoroczne na pewno już się nie przydadzą. Czas zatem udać się do sklepu po nowe rzeczy.

Zespół kuwady, czyli gdy mężczyzna też jest w ciąży

Gdy mężczyzna, którego partnerka jest w ciąży, zaczyna współodczuwać jej stan, zazwyczaj nie spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. A tymczasem istnieje medyczna nazwa i poważne uzasadnienie takiego zjawiska. Zespół kuwady może dopaść każdego przyszłego tatę.

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online poświęconej szczepieniom ochronnym

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Metoda Ferbera, czyli zasypianie przez wypłakanie

Metoda Ferbera to jeden ze sposobów nauki samodzielnego zasypiania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, bo opiera się na kontrowersyjnym dla wielu pozostawianiu płaczącego dziecka w łóżeczku. Jak dokładnie wygląda nauka zasypiania przez wypłakanie?