Nosząc pod sercem największy skarb, każda przyszła mama zadaje sobie pytanie, jak duży jest jej maluch w każdym tygodniu ciąży. Wielkość brzucha przecież wcale nie zdradza prawdziwej wielkości dziecka – ciążowy brzuch wypełniają jeszcze duże ilości wód płodowych. By nieco lepiej zobrazować wielkość dziecka w ciąży, najlepiej jest przyrównać każdy tydzień do rzeczywistego przedmiotu o podobnych parametrach. Oto zdjęcia prezentujące owoce i warzywa, których wielkość odpowiada wielkości dziecka w poszczególnych tygodniach ciąży.
Wielkość dziecka w ciąży. Tydzień po tygodniu
by Ania
Zastanawiasz się jaka jest wielkość dziecka w ciąży? Najlepiej zobrazować to... zdjęciami owoców i warzyw! Zobacz, jak rośnie dziecko tydzień po tygodniu.
Musisz przeczytać
Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?
Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....
Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci
W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.
Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?
Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....
Podobne artykuły
Ciąża i poród
11 najdziwniejszych miejsc na poród
Urodzić w miejscu publicznym to chyba koszmar każdej ciężarnej. A jednak takie porody się zdarzają, choć na szczęście bardzo rzadko. Zobacz, w jakich dziwnych miejscach przychodzą na świat dzieci.
Ciąża i poród
Odbierz darmowy zestaw próbek i niespodzianek dla dziecka!
Jeśli jesteś przyszłą mamą lub niedawno urodziłaś, to możesz odebrać bezpłatne gratisy w tym miejscu!
Ciąża i poród
Jak się przygotować i zwiększyć szanse na zajście w ciążę??
Staranne zaplanowanie i przygotowanie się do ciąży wymaga zaangażowania obojga partnerów. Zwiększa to prawdopodobieństwo zostania szczęśliwymi rodzicami zdrowego dziecka. Warto zatem poznać kilka ważnych kwestii, które wpływają na zwiększenie szansy na to, by zajść w ciążę. Podstawą są polepszenie płodności, aktywność fizyczna, a także określenie dni płodnych kobiety, czy suplementacja witamin oraz minerałów. Jak dowiedzieć się, kiedy wypadają dni płodne? Co oprócz tego zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia dziecka?
Komentarze
Jesteśmy też tutaj
Przeczytaj również
Mama i dzieci
Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!
Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...
Mama i dzieci
5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami
Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.
Mama i dzieci
Sezon na alergie – bądź gotowa!
Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.
Ciąża i poród
11 najdziwniejszych miejsc na poród
Urodzić w miejscu publicznym to chyba koszmar każdej ciężarnej. A jednak takie porody się zdarzają, choć na szczęście bardzo rzadko. Zobacz, w jakich dziwnych miejscach przychodzą na świat dzieci.
Sezonowe
Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?
Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.